Najlepszy naturalny suplement dla kobiet w ciąży –  Chlorella 100% ORGANIC z BioLoveShop.com

Wszyscy raczej lubią słodycze. Kobiety w ciąży szczególnie. Choć to podobno zależy od tego czy będziesz miała dziewczynkę czy chłopca. Słodkie na dziewczynkę, kwaśne na chłopca. Podobno, bo ja żadnej takiej prawidłowości nie zauważyłam. A wręcz jeśli już, to podczas pierwszej ciąży z synkiem, słodkości chciałam jeść bez opamiętania (choć to nie znaczy, że jadłam), a w drugiej, z córką, już zupełnie normalnie przechodziłam obok lodów z bitą śmietaną.

Badanie krzywej cukru

Mimo nawet największej miłości do słodyczy w ciąży, badanie krzywej cukru należy do tych najmniej przyjemnych. Wypicie takiej ilości glukozy na czczo może każdego przyprawić o mdłości, a co dopiero laskę w ciąży. I jeśli wynik jest ok, można to jakoś przełknąć. Gorzej gdy wynik wychodzi nieprawidłowy i okazuje się, że masz cukrzycę ciążową. Jak uniknąć cukrzycy ciążowej?

Jak uniknąć cukrzycy ciążowej?

Warzywa w ciąży to zawsze dobry wybór

Cukrzyca ciążowa charakteryzuje się wysokim poziomem cukru we krwi. Często występuje u kobiet, które miały nadwagę przed zajściem w ciążę. Ryzyko cukrzycy ciążowej jest również zwiększone u kobiet, które nadmiernie przybierają na wadze w czasie ciąży, w przypadku zespołu policystycznych jajników (PCOS), ciąży w późnym wieku (czyli tak ok. 60 tki), z cukrzycą ciążową w poprzedniej ciąży czy z cukrzycą typu 1 i 2. Cukrzyca ciążowa, która nie jest leczona może prowadzić do wysokiego ciśnienia krwi, porodu przedwczesnego czy nawet poronienia. Dodatkowo, matki z cukrzycą ciążową często rodzą dzieci o masie wyższej niż średnia. Wykazano również, że cukrzyca ciążowa zwiększa ryzyko otyłości i cukrzycy typu 2 zarówno u matki, jak i dziecka.

Na szczęście są sposoby, aby ograniczyć ryzyko zachorowania na cukrzycę ciążową.

Jak uniknąć cukrzycy ciążowej?

Naukowcy z Nowej Zelandii wykazali, że przyjmowanie probiotycznego suplementu zawierającego  Lactobacillus rhamnosus HN001 znacznie zmniejszyło ryzyko tej choroby.

Ten specyficzny probiotyk jest szeroko stosowany w produkcji fermentowanych produktów mlecznych, takich jak jogurt. Zespół badawczy przeprowadził podwójnie ślepą, randomizowaną, kontrolowaną placebo, równoległą próbę obejmującą 423 kobiety w 14 do 16 tygodnia ciąży. Uczestniczki zostały podzielone na dwie grupy, jedna grupa przyjmowała probiotyk w postaci kapsułki, a druga grupa kobiet otrzymywała placebo. Od 24 do 30 tygodnia ciąży naukowcy oceniali poziom cukru we krwi, aby ustalić czy kobiety mają cukrzycę ciążową.

Jak uniknąć cukrzycy w ciąży?

Na zakupach na Eko Targu, Off Piotrkowska Łódź

Wyniki badania wykazały, że w grupie placebo 6,5 % kobiet rozwinęło cukrzycę ciążową, podczas gdy w grupie przyjmującej probiotyk tylko 2,1%. Wyniki wykazują 68-procentowe zmniejszenie ryzyka cukrzycy ciążowej w wyniku suplementacji L. rhamnosus  HN001.

“To ekscytujący wynik sugerujący, że ten probiotyk może w jakiś sposób współdziałać z normalnymi bakteriami jelitowymi w celu obniżenia poziomu glukozy w czasie ciąży” – powiedział profesor Julian Crane z University of Otago, Wellington, który jest głównym autorem badania.

Podsumowując, wyniki tego badania sugerują, że  probiotyk L. rhamnosus  HN001 zapewnia prostą, tanią i bezpieczną metodę zapobiegania cukrzycy ciążowej.

Podobne badania opublikowali fińscy badacze wykazując, że probiotyki zawierające  L. rhamnosus  GG i  Bifidobacterium lactis  Bb12 mogą zmniejszać ryzyko cukrzycy ciążowej podczas pierwszego trymestru ciąży.

Greens & Fruits czyli witaminy, minerały i enzymy z 50 owoców, warzyw i ziół z dodatkiem probiotyków – idealne w ciąży – do kupienia w BioLoveShop.com

Probiotyki w ciąży ważne także dla dziecka

Probiotyki w ciąży są niezwykle ważne dla Ciebie, ale też dla Twojego dziecka. Zdrowa flora bakteryjna dziecka zależy od mikrobiomu matki. Jeśli mama ma problemy, nieszczelne jelita, pasożyty czy Candidę – istnieje spore ryzyko, że dziecko odziedziczy to samo. A zdrowa flora jelitowa, w której mieści się 70-80% układu immunologicznego to podstawa odporności.

Zajadaj się więc w ciąży jogurtami i kefirami z organicznego koziego lub owczego mleka, lub kokosowego czy jaglanego w wersji wegańskiej. Warto również rozważyć suplementację dobrymi probiotykami.

Styl życia i cukrzyca ciążowa

W zapobieganiu cukrzycy ciążowej ważną rolę odgrywa także styl życia.

Właściwe pokarmy mogą pomóc w utrzymaniu poziomu cukru we krwi pod kontrolą, ale niewłaściwe mogą spowodować wzrost do niebezpiecznego poziomu. Aby zapobiec ciążowej cukrzycy, ważne jest, aby w diecie uwzględnić pokarmy bogate w błonnik. Obejmuje to zielone warzywa liściaste, owoce i produkty pełnoziarniste. Powinnaś także zwiększyć spożycie białka, szpinaku i brokułów, ponieważ może to pomóc w zapobieganiu wadom wrodzonym.

Reklama

Owoce w ciąży - czy to dobry pomysł

Wspaniałym owocem w ciąży jest owoc Baobabu – źródło witaminy C, wapnia i żelaza. Kupisz go w BioLoveShop.com


Z drugiej strony należy unikać pokarmów rafinowanych, takiej jak cukier, mąka i produkty bogate w skrobię, wraz z pokarmami głęboko smażonymi, słodkimi i tłustymi, ponieważ mogą one powodować podwyższony poziom cukru we krwi.

Ćwiczenia są również ważne w zapobieganiu ciążowej cukrzycy. Jesteś w ciąży, więc musisz być bardziej ostrożna w zakresie aktywności fizycznej. Ale jeśli nie masz wyraźnych przeciwwskazań od lekarza prowadzącego możesz spokojnie pływać, chodzić i biegać. Unikaj sportów kontaktowych, które mogą doprowadzić do obrażeń i upadków, to w ciąży nie jest wskazane.

30 minut dziennie ćwiczeń fizycznych poprawi Twój nastrój i znacznie ograniczy ryzyko cukrzycy ciążowej co najmniej o 20%.

A co zrobić gdy już masz stwierdzoną cukrzycę ciążową?

Jak uniknąć cukrzycy ciążowej?

Kto siedzi w środku? Chłopiec czy dziewczynka?

 

Źródła:

For expectant moms: Avoid gestational diabetes by consuming this particular probiotic, https://www.naturalnews.com/2019-02-27-expectant-moms-avoid-gestational-diabetes-with-this-probiotic.html

This probiotic reduces the risk of gestational diabetes in pregnant women, https://science.news/2019-02-20-this-probiotic-reduces-the-risk-of-gestational-diabetes-in-pregnant-women.html

Probiotics may reduce risk of gestational diabetes, http://blog.journals.cambridge.org/2017/04/04/probiotics-may-reduce-risk-of-gestational-diabetes/

 

 


Noemi Demi 

blog o zdrowiu dziecka i mamy 

to znacznie więcej niż zwykły blog parentingowy, to inspiracja do działania, do wyboru tego co najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka, do zamieszania Ci w głowie i do zmian, jeśli tylko odważysz się wprowadzić je w życie.

 


Z miłości do BIO – naturalne witaminy, zdrowe suplementy, ekologiczna żywność        


DISCLAIMER:

Moje artykuły to osobiste przemyślenia na temat szeroko pojętej tematyki zdrowotnej na bazie informacji z jak najlepiej wybranych źródeł oraz własnego doświadczenia. Nie zastępują profesjonalnej porady lekarskiej. Pamiętaj – o swoim zdrowiu i zdrowiu swoich dzieci decydujesz Ty sama.