Księżna Kate i 10 alternatywnych terapii wspierających walkę z rakiem

Księżna Kate i 10 alternatywnych terapii wspierających walkę z rakiem

Kate Middleton ostatnio publicznie oświadczyła, że ma raka i że przechodzi chemioterapię. Księżna, która zniknęła na kilka miesięcy, nagle się odnalazła na co otrzymaliśmy dowód w dwóch nagraniach. Pierwsze to uchwycona przez paparazzi z daleka scena, jak Kate wraz z księciem Williamem idzie ze zwykłą siatką zakupów ze zwykłego spożywczaka typu Biedra lub Lidl – co nigdy wcześniej raczej miejsca nie miało. Kate jest uśmiechnięta, ale wzrostem i twarzą w ogóle nie przypomina Kate.

Oficjalne oświadczenie księżnej Kate

Drugi film – to oficjalnie prezentowane przez Kensington Palace nagranie, w którym Kate siedząca na ławce w ogrodzie na tyłach pałacu Windsor tłumaczy, dlaczego nie było jej przez ostatnich kilka miesięcy i że przechodzi obecnie leczenie raka czyli chemioterapię.

Oświadczenie Księżnej Kate

Księżna Kate – teoria spiskowa

Zwolennicy teorii spiskowych już zaczęli snuć teorię. A jak wiadomo z wielu ostatnich teorii okazują się one bardziej prawdziwe niż to co oficjalnie próbuje się nam wmówić. Vide choćby wyśmiany przez wszystkich wyciek wirusa z laboratorium w Wuhan, który okazuje się być faktem, zdecydowanie bardziej autentycznym niż nietoperz. A więc prześwietlili nagranie na wiele sposobów dokonując wielu zbliżeń i okazało się, że pieprzyk nad wargą Kate po jej prawej stronie w nagraniu raz pojawia się, a raz znika, co często jest wynikiem użycia AI do wygenerowania obrazu innej osoby na tle jakiejś podstawionej. Druga rzecz to stary sweter sprzed 6 lat, gdzie Kate bardzo zawsze przywiązywała wagę do strojów, nawet tych casualowych, szczególnie prezentując się po tak długiej przerwie.

Kolejna rzecz to podejrzane dziwne uszkodzenia dwóch palców lewej dłoni, na których przez dłuższy czas tuż przed zniknięciem nosiła opatrunek. Oficjalnie mówiło się o zranieniu podczas zabawy z dziećmi. Z takimi jednak dziwnymi plastrami na palcach od czasu do czasu pojawiają się różne gwiazdy i podobno może być to związane z rytuałami Iluminatów.

Najgorsze spekulacje są takie, że Kate już może wśród nas nie być i to nie z powodu choroby, ale dlatego, że po prostu stała się kolejną ofiarą Iluminatów. Podobnie jak księżna Diana, której okoliczności śmierci do dziś nie zostały wyjaśnione i budzą wiele kontrowersji. Świetnie o tym pisze David Icke w książce Iluzja percepcji, w której rozprawia się z wieloma mitami na temat współczesnego świata.

Księżna Kate i nowotwór

Wracając do raka, jest to znamienne w naszych czasach, że coraz więcej młodych ludzi zapada na tę chorobę. Chemiczne pożywienie, zatrute środowisko, toksyczne produkty, których codziennie używamy, oderwanie od naszej prawdziwej natury i często życie niezgodnie z tym co podpowiada serca, duszenie się w sobie, tkwienie w toksycznych relacjach i układach, no i ostatnie bardzo poważne zaburzenia układów immunologicznych przez chemiczne preparaty wstrzykiwane podskórnie, które miały uchronić przed pewną poważną chorobą  – to wszystko tworzy idealne środowisko dla nowotworów.

Najbardziej popularną drogą leczenia jest chemioterapia i radioterapia, obie niestety wyniszczające nie tylko raka, ale też cały organizm. Nie chcę tu oceniać i wypowiadać się co jest właściwe, zdaję sobie sprawę, że to bardzo trudne decyzje. Chora osoba szuka autorytetu i lekarz wydaje się tu być osobą, której w 100% można zaufać.

A lekarze raczej rzadko wspominają o zdrowej diecie, o zmianie nawyków i o alternatywnych terapiach, które mogą wspomóc leczenie.

Obecnie sporo ludzi zastanawia się czy Kate na filmach i zdjęciach to prawdziwa Kate. Natomiast niewiele osób zapewne zastanawia się dlaczego Księżna powiedziała tylko o chemioterapii, a nie wspomniała nic o alternatywnych metodach, które też mogą być pomocne, szczególnie jeśli połączy się je ze współczesną medycyną.

Księżna Kate z dziećmi
To też podobno zdjęcie wygenerowane przez AI

Nie chodzi o to, aby od razu zawierzać swoje życie przypadkowo poznanej w necie osobie, która powie, że uzdrowi Cię magicznym talizmanem. Chodzi o to, aby otworzyć się na alternatywę. Przede wszystkim taka diagnoza to impuls, żeby zastanowić się głębiej nad swoim życiem i zmienić to co nie służy. Często ludzie mówią, że diagnoza otworzyła im oczy na coś czego przez wiele wiele lat do siebie nie dopuszczali. Są ludzie, którzy mówią, że są wdzięczni za raka, bo teraz wreszcie zaczęli żyć naprawdę.

Czy jest jakaś inna droga w przypadku nowotworu?

Jeśli więc Ty lub ktoś z Twoich bliskich ma nowotwór to warto poznać jakie istnieją alternatywne terapie wspierające leczenie, chociażby po to, aby wspomóc te standardowe sposoby. Mądry człowiek nie ogranicza się do jednego środka tylko korzysta z osiągnięć ludzkości – tych najnowszych i tych znanych od tysięcy lat. Najważniejsze jest, żeby wybrać drogę, która będzie w zgodzie ze sobą. Dość już robienia tego co karzą robić inni i tylko tego co niby wypada. Chora osoba musi sama poczuć co jest dla niej właściwe.

Nikomu też na siłę nie można pomóc. Jeśli ktoś chce podążać tylko tą mainstreamową drogą, to nie możesz go zmusić, żeby szedł w alternatywne terapie. Wiara odgrywa ogromną rolę w leczeniu, jeżeli nie uwierzy, że coś może mu pomóc – to raczej tak nie będzie. To my nadajemy znaczenie naszym działaniom.

Onkologia integracyjna, czyli taka, która łączy terapie konwencjonalne z naturalnymi wydaje się być jednak sensownym podejściem w tym zwariowanym świecie.

10 najlepszych alternatywnych terapii wspierających walkę z rakiem

1. DIETA WEGETARIAŃSKA lub WEGAŃSKA

Bloger Chris Wark wyleczył się z raka usuwając ze swojej diety przetworzoną żywność i zastępując śmieciowe jedzenie surowymi owocami, warzywami i orzechami. Obecnie pomaga innym przejść na tę uzdrawiającą dietę.

Chris Wark mówi: „Witaminy, minerały, składniki odżywcze i enzymy zawarte w surowych owocach, warzywach, nasionach i orzechach są biodostępne. Rośliny pobierają te minerały z gleby i przekształcają je w formę, którą organizm ludzki może wchłonąć i wykorzystać do regeneracji. Innymi słowy, gdy organizm jest karmiony przetworzoną żywnością, może wykorzystać jedynie niewielką ilość (jeśli w ogóle) dostępnych składników odżywczych.”

Dieta wegetariańska i wegańska – sposób na raka?

Stosując dietę wegetariańską lub wegańską  bogatą w związki bioaktywne, organizm otrzymuje wszystkie potrzebne składniki odżywcze. 

Chociaż historia Chrisa może być anegdotyczna, niemniej jednak istnieje wiele badań potwierdzających wpływ spożycia warzyw na zmniejszenie ryzyka nowotworów.

Jedno z badań daje ogólny obraz danych epidemiologicznych dotyczących efektu przeciwnowotworowego warzyw z rodziny kapustowatych, w tym kapusty, jarmużu, brokułów, brukselki i kalafiora. Ochronny wpływ kapustowatych przeciwko rakowi może wynikać z ich stosunkowo wysokiej zawartości glukozynolanów, które mogą wykazywać właściwości przeciwnowotworowe. Podsumowano wyniki 7 badań kohortowych i 87 badań kliniczno-kotrolnych dotyczących związku między spożyciem kapustowatych a ryzykiem raka. Badania kohortowe wykazały odwrotne związki między spożyciem kapusty, kalafiora i brokułów a ryzykiem raka płuc; między spożyciem kapustowatych a ryzykiem raka żołądka; między spożyciem brokułów a ryzykiem wszystkich rodzajów raka razem wziętych; i między spożyciem kapustowatych a wystąpieniem drugorzędnych nowotworów.

Spośród badań kliniczno-kotrolnych, 67% wykazało odwrotny związek między spożyciem ogółem warzyw kapustowatych a ryzykiem raka w różnych miejscach. Dla kapusty, brokułów, kalafiora i brukselki te odsetki wynosiły odpowiednio 70%, 56%, 67% i 29%. Chociaż zmierzone efekty mogły być zniekształcone przez różne rodzaje błędów, naukowcy doszli do wniosku, że wysokie spożycie warzyw kapustowatych jest związane ze zmniejszonym ryzykiem raka. Ten związek wydaje się być najbardziej spójny dla raka płuc, żołądka, okrężnicy i odbytnicy, a najmniej spójny dla raka gruczołu krokowego, endometrium i jajnika. Nie jest jeszcze możliwe rozstrzygnięcie, czy związki te należy przypisać warzywom kapustowatym samym w sobie, czy ogólnie warzywom.

Więc za ideą jednak kryją się dane, na pewno warto wprowadzić do diety kapustne warzywa.

2. TERAPIA GERSONA

W latach 20 XX wieku niemiecki lekarz Max Gerson stworzył terapię wspierającą walkę z rakiem. Opiera się ona na zwiększeniu spożycia warzyw i owoców, szczególnie świeżo wyciskanych soków.

Gerson wierzył, że dieta bogata w enzymy, witaminy i minerały może wspierać organizm w walce z chorobą. Centralnym elementem diety Gersona są świeże soki warzywne, szczególnie sok z marchwi i jabłek, nawet 13 szklanek dziennie. Ponadto dieta ta eliminuje nabiał, tłuszcze zwierzęce i produkty mięsne oprócz co ciekawe surowej wątróbki wołowej, co przyznam szczerze było dla mnie pewnym zaskoczeniem. Poza tym koncentruje się na spożyciu dużej ilości surowych warzyw i owoców. Ważna jest też odpowiednia suplementacja i lewatywy z kawy.

 

Zwolennicy diety Gersona uważają, że ta dieta może pomóc organizmowi w oczyszczeniu z toksyn, wzmacnia układ odpornościowy i zapewnia niezbędne składniki odżywcze do walki z rakiem. Jednakże, warto zauważyć, że podejście to jest oczywiście kontrowersyjne w środowisku medycznym. Jest jednak wiele osób, którym to podejście bardzo pomogło.

Gerson nie tyle uważał, że dieta leczy, ale że dzięki swemu maksymalnie odżywczemu działaniu pomaga aktywować niezwykłą zdolność organizmu do samoleczenia.

3. DIETA BUDWIG

Dieta niemieckiej lekarki Johanny Budwig jest kolejną dietą, która wspiera zarówno profilaktykę jak i walkę z nowotworem. Promuje spożycie nienasyconych i nasyconych kwasów tłuszczowych w celu naprawy uszkodzonych błon komórkowych. Łącząc oba rodzaje tłuszczów w posiłku, komórkom zapewnia się optymalne warunki potrzebne do gojenia.

Jeden z takich posiłków na diecie Budwig składa się z twarogu (lub jogurtu zawierającego tłuszcze nasycone) i oleju lnianego (tłuszcze nienasycone) połączonych razem w celu stworzenia niezwykle silnego posiłku, który sprawia, że tłuszcze są lepiej rozpuszczalne i łatwiej wchłaniane przez komórkę.

Zgodnie z zaleceniami dr Budwig, mieszanka ta powinna być spożywana codziennie, często w połączeniu z owocami, orzechami i warzywami. Ponadto dieta Budwig wyklucza produkty mleczne o wysokiej zawartości tłuszczu, mięso, cukier oraz przetworzoną żywność.

Johanna Budwig twierdziła, że mieszanka oleju lnianego i twarogu ma właściwości, które mogą wspierać organizm w walce z rakiem, w tym działanie przeciwzapalne i przeciwnowotworowe. Twierdziła również, że jej dieta pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu kwasów tłuszczowych w organizmie, co ma być kluczowe dla zdrowia. 

Olej lniany najlepiej jednak tłoczyć na bieżąco, bo bardzo szybko jełczeje. 

4. WITAMINA D3

Stwierdzono powiązanie między niedoborem witaminy D a niektórymi rodzajami nowotworów, co sugeruje, że niedobór mógł przyczyniać się do przedwczesnych zgonów. Najlepszym sposobem na uzyskanie jest korzystanie ze słońca (i tak, dotyczy to również pacjentów z rakiem skóry!).

W naszym polskim klimacie jednak suplementacja witaminy D3 (oczywiście najlepiej zawsze z K2) wydaje się być koniecznością. Według czasopisma Am J Public Health Journal: „Większość badań wykazała, że ochronny związek między wystarczającym poziomem witaminy D, na przykład poprzez suplementację witaminą D, może zmniejszyć częstość występowania nowotworów i śmiertelność przy niewielkich kosztach, z niewielkimi skutkami ubocznymi lub bez nich”. 

 

5. POST PRZERYWANY

Post przerywany jest praktykowany od wieków w wielu różnych kulturach, a obecnie zyskuje na popularności jako sposób na utratę wagi i naturalne uzdrowienie organizmu. Aby przeprowadzić codzienny post przerywany, większość ludzi je tylko w ciągu ośmiu godzin. Powiedzmy codziennie od 11:00 do 19:00. Daje to organizmowi czas na wykorzystanie glikogenu i rozpoczęcie spalania zmagazynowanej tkanki tłuszczowej.

Jednak w trakcie okienka żywieniowego trzeba pamiętać o optymalnej zdrowej diecie. Natomiast post i objadanie się to niezdrowe zachowania i mogą przyspieszać rozwój niektórych nowotworów. Według dr Andrew Weila, założyciela i dyrektora Arizona Center for Integrative Medicine, korzyści z okresowego postu znacznie przewyższają wszelkie nieprzyjemne napady głodu.

Post przerywany:

 • Powoduje utratę wagi
 • Zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia
 • Skutecznie w zmniejsza insulinooporność
 • Zwiększa metabolizm i ludzki hormon wzrostu
 • Poprawia pracę mózgu
 • Chroni przed niektórymi skutkami chorób Alzheimera i Parkinsona
 • Promuje autofagię czyli samozjadanie czyli niszczenie chorych i uszkodzonych komórek, w tym także nowotworowych przez zdrowe komórki organizmu

Biorąc pod uwagę tak wiele korzyści zdrowotnych naprawdę warto rozważyć stosowanie postu przerywanego nawet jeśli jest się całkowicie zdrowym. To doskonała profilaktyka.

6. PICIE ŚWIEŻO WYCISKANYCH SOKÓW

Nutrition Research and Practice opublikowało badanie, w którym stwierdzono: „Sugeruje się, że duże spożycie owoców i warzyw zapewnia pewną ochronę palaczom, którzy są narażeni na zwiększone ryzyko licznych nowotworów i innych chorób zwyrodnieniowych”. Oczywiste jest, że korzyści te dotyczą nie tylko palaczy, ale wszystkich.

Inne badanie wykazało związek między spożywaniem soku z marchwi a redukcją stresu oksydacyjnego i stanu zapalnego u kobiet z nadwagą, które przeżyły raka piersi. Ponieważ prowadzi się coraz więcej badań nad korzyściami płynącymi z wyciskania soku, jest to naprawdę łatwy krok we właściwym kierunku w naturalnym walce z rakiem. Zobacz jakie korzyści daje picie świeżego soku z selera naciowego.

Wyciskanie soku ułatwia pozyskanie skoncentrowanych wartości odżywczych. Na przykład marchewki są doskonałym źródłem beta-karotenu, a cierpki sok wiśniowy z zawartymi w nim polifenolami wiąże się z niższym ryzykiem raka. Sok z granata i soki z owoców cytrusowych mogą zapobiegać rakowi okrężnicy. 

7. BETA GLUKANY

Beta-glukany są rodzajem błonnika występującego naturalnie w komórkach drożdży, grzybów (np. Grzyby Reishi czy Grzyby Shiitake), ziaren zbóż (takich jak jęczmień i owies) oraz w niektórych gatunkach grzybów morskich. Są to polisacharydy, czyli związki węglowodanowe składające się z wielu jednostek cukrowych.

Beta-glukany mają szerokie zastosowanie w dziedzinie zdrowia, a badania sugerują, że mogą mieć działanie przeciwnowotworowe, przeciwwirusowe, przeciwzapalne i immunomodulujące.

Działanie przeciwnowotworowe beta-glukanów wynika głównie z ich zdolności do stymulowania układu odpornościowego. Beta-glukany działają poprzez aktywację makrofagów, komórek naturalnych zabójców oraz limfocytów T, co może zwiększyć zdolność organizmu do zwalczania komórek rakowych.

Organiczne sproszkowane Grzyby Reishi i Grzyby Shiitake – źródło beta-glukanów

Badania laboratoryjne i niektóre badania kliniczne sugerują, że beta-glukany mogą mieć korzystny wpływ na zdolność organizmu do zwalczania raka. Jednakże, większość dowodów pochodzi z badań na zwierzętach lub komórkach rakowych w warunkach laboratoryjnych, a potrzebne są dalsze badania kliniczne, aby potwierdzić ich skuteczność u ludzi.

8. OLEJKI ETERYCZNE

Aromaterapia jest obecnie w modzie, ale jaka jest prawda o stosowaniu olejków eterycznych w leczeniu raka? Czy naprawdę mogą pomóc? 

Olejki eteryczne są substancjami roślinnymi o intensywnym zapachu, które można pozyskać z kwiatów, liści, korzeni, łodyg czy owoców roślin. Niektóre z nich są badane pod kątem potencjalnych właściwości przeciwrakowych, jednak ich skuteczność w leczeniu raka nie została jeszcze jednoznacznie potwierdzona przez badania kliniczne. Niemniej jednak, niektóre olejki eteryczne wykazują pewne działanie przeciwnowotworowe w badaniach laboratoryjnych i w badaniach nad zwierzętami. 

Oto kilka olejków eterycznych, które są często badane ze względu na ich potencjalne działanie przeciwrakowe:

Olejek eteryczny z dzikiego oregano: Zawiera składniki takie jak karwakrol i tymol, które wykazują działanie przeciwnowotworowe w badaniach laboratoryjnych.

Olejek eteryczny z lawendy: Niektóre badania wskazują na to, że olejek z lawendy może mieć działanie przeciwnowotworowe poprzez indukcję apoptozy czyli śmierci komórek nowotworowych. Może też znacznie wpływać na poprawę jakości życia pacjentów onkologicznych. 

100% czyste i naturalne olejki eteryczne Pole Zdrowia z ekologicznych roślin, wszystkie oprócz Drzewa Herbacianego to suplementy diety, które bezpiecznie można stosować wewnętrznie

Olejek eteryczny z eukaliptusa: Zawiera eukaliptol, który może mieć działanie przeciwnowotworowe.

Olejek eteryczny ze słodkiej pomarańczy: Zawiera d-limonen, substancję, która wykazuje potencjalne działanie przeciwnowotworowe.

Olejek eteryczny z tymianku: znany ze swych właściwości regulowania hormonów wykazał w badaniach silne zdolności zabijania komórek raka prostaty, jajnika i płuc. 

Warto podkreślić, że te informacje opierają się głównie na badaniach in vitro (czyli wykonywanych w warunkach laboratoryjnych) lub na zwierzętach, a nie wszystkie badania zostały potwierdzone na ludziach. Zawsze należy zachować ostrożność i skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem olejków eterycznych w celu wspierania leczenia raka. Dalsze badania są również potrzebne, aby lepiej zrozumieć skuteczność i bezpieczeństwo tych substancji w kontekście terapii przeciwnowotworowej.

National Cancer Institute donosi, że olejki eteryczne mogą skutecznie poprawiać jakość życia pacjentów chorych na raka. Aromaterapię można łączyć z masażami i innymi zabiegami, aby pomóc zaradzić wielu niepożądanym schorzeniom, których mogą doświadczać pacjenci onkologiczni. 

9. OBNIŻENIE POZIOMU STRESU

Stres jest prawdopodobnie jedną z głównych przyczyn chorób. Niestety, ten związek z pacjentami chorymi na raka ma charakter cykliczny. Oznacza to, że stres może powodować raka, a rak może powodować stres, co niestety pogłębia problem.

Każdy powinien dla siebie znaleźć najlepszy sposób na obniżenie stresu.

Poniższe działania mogą być pomocne w zmniejszeniu stresu:  

 • Medytacja lub modlitwa
 • Joga
 • Przebywanie w naturze
 • Relacje ze wspierającą społecznością i bliskimi
 • Ćwiczenia fizyczne, aby podnieść poziom endorfin i poprawić krążenie i funkcje poznawcze
 • Dbanie o dobre odżywianie i dobry sen
 • Ashwagandha – adaptogen naturalnie obniżający stres w organizmie

10. MODLITWA i MEDYTACJA

Na przestrzeni wieków modlitwa i medytacja były stosowane w różnych formach w różnych kulturach. Rdzenne kultury nie oddzielają uzdrawiania od świętych tradycji i rytuałów. Według czasopisma Permanente Journal 73% dorosłych wierzy, że modlitwa może uzdrowić. Co więcej, 50% dorosłych posunęło się nawet do stwierdzenia, że chciałoby, aby lekarz się za nich modlił. Czy zatem modlitwa i medytacja naprawdę mogą przynieść uzdrowienie i poprawić jakość życia? 

W 2012 roku opublikowano randomizowane, zaślepione badanie dotyczące wpływu modlitwy wstawienniczej na dobrostan duchowy pacjentów chorych na nowotwór. Po zbadaniu 999 pacjentów na przestrzeni 5 lat odkryto, że pacjenci chorzy na raka, za których się modlono, wykazywali „znaczną poprawę samopoczucia duchowego”. Mając bezpośredni wpływ na zmniejszenie ryzyka zachorowania na depresję i poczucie beznadziejności, które mogą znacznie komplikować raka, lepsze samopoczucie duchowe może pozytywnie wpływać na proces leczenia. 

Z kolei wyniki opublikowanego na łamach British Medical Journal badania Leonarda Leiboviciego o wpływie modlitwy wstawienniczej na losy chorych z sepsą są jeszcze bardziej zaskakujące. Badanie miało charakter kontrolowany, randomizowany i podwójnie zaślepiony. Autor pracy zebrał dokumentację 3393 chorych leczonych w jednym z uniwersyteckich szpitali w latach 1990-1993 z powodu sepsy. W lipcu 2000, czyli 4-10 lat po wystąpieniu przypadków sepsy, Leibovici dokonał randomizacji chorych do dwóch grup – poddanej interwencji i grupy kontrolnej. Listę imion chorych, którzy znaleźli się w grupie poddanej interwencji przekazano osobie, która zmówiła krótką zbiorową modlitwę za dobre samopoczucie i powrót do zdrowia całej grupy. Grupę kontrolną pozostawiono bez interwencji. Zmówiona po latach modlitwa wstawiennicza okazała się związana ze statystycznie krótszym czasem pobytu w szpitalu i czasem trwania stanów gorączkowych (odpowiednio p=0,01 i p=0,04). Śmiertelność okazała się nieistotnie statystycznie niższa w grupie poddanej interwencji. Przyjęty protokół badania gwarantował całkowicie losowy charakter interwencji i pełne podwójne zaślepienie próby (zarówno pacjentów, jak i opiekującego się nimi personelu medycznego). Porównanie charakterystyki grup potwierdziło podobny rozkład czynników potencjalnie zakłócających wyniki analizy, a zatem prawidłowość procesu randomizacji.

Badania sugerują, że retroaktywna modlitwa wstawiennicza na odległość może poprawiać rokowanie chorych z sepsą. Dla przeciętnej osoby przyzwyczajonej do liniowego czasu (czyli tak średnio 99,99% osób na Ziemi) wydaje się to dość absurdalne, jednak teoria kwantowa, która mówi, że wszystko dzieje się jednocześnie i że istnieje nieskończona ilość wszechświatów równoległych daje pewne wyjaśnienie, choć wciąż nie jest proste do pojęcia.

Analiza tego badania została także przytoczona w książce Joe Dispenzy „Jak zerwać z nałogiem bycia sobą”. Autor udowadnia także, że częste wchodzenie w stan głębokiej medytacji, kiedy przestajemy czuć się związani z własnym ciałem i stajemy się jednocześnie nikim i połączonym ze wszystkim daje możliwość osiągnięcia spełnienia na wielu poziomach, także uleczenia z wielu pozornie nieuleczalnych chorób. Polecam Ci tę książkę z całego serca, bo daje Ci narzędzia, które umożliwiają kreację Twojego wymarzonego życia w zdrowiu, szczęściu i obfitości. Zmienia kompletnie podejście ze skrajnego bycia ofiarą losu, której coś się przytrafia do bycia osobą, która jest w stanie świadomie wpływać na kształtowanie swojego życia. To energia wpływa na materię, a nie odwrotnie. 

Pamiętaj, że moc jest w Tobie i że jesteś czymś znacznie większym niż swoje ciało i swoje ograniczenia. 

Źródła:

www.chrisbeatcancer.com/the-raw-vegan-diet

The Budwig Diet

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1470481/

http://www.huffingtonpost.com/andrew-weil-md/fasting-health_b_1557043.html

naturallivingfamily.com/how-to-beat-cancer-gods-way

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3259297/

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22292424

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23057779

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4000498/

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17895634

http://www.cancer.gov/about-cancer/treatment/cam/hp/aromatherapy-pdq

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3396089/

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22894887

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3669652/

Leibovici L. Effects of remote, retroactive intercessory prayer on outcomes in patients with bloodstream infection: randomised controlled trial. BMJ 2001;323(7327):1450-1

https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/440917

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=lemongrass+essential+oil+cancer

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19121295

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/?term=lavender+essential+oil+for+cancer+treatment

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/?term=eucaliptus+essential+oil+for+cancer+treatment

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20657472/


Naturalne sposoby na PMS
Noemi Demi czyli
Magdalena Dzikiewicz-Polak

autorka bloga NoemiDemi.com, książki: Jak zdrowo odżywiać dzieci i e-booków: Jak odżywiać dziecko, aby było zdrowe oraz 105 zastosowań olejków eterycznych, Fitoterapeutka i zielarka, mgr ekonomii z tytułem MBA. Mama Marcela i Mileny. Zafascynowana zdrowym życiem. Kreaotorka marek Bioloveshop i Pole Zdrowia.

 

Noemi Demi – blog o zdrowiu dziecka i mamy 

to znacznie więcej niż zwykły blog parentingowy, to inspiracja do działania, do wyboru tego co najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka, do zamieszania Ci w głowie i do zmian, jeśli tylko odważysz się wprowadzić je w życie.


Z miłości do BIO – naturalne witaminy, zdrowe suplementy, ekologiczna żywność        

DISCLAIMER:

Moje artykuły to osobiste przemyślenia na temat szeroko pojętej tematyki zdrowotnej na bazie informacji z jak najlepiej wybranych źródeł, studiów z Fitoterapii i Zielarstwa oraz własnego doświadczenia. Nie zastępują profesjonalnej porady lekarskiej. Pamiętaj – o swoim zdrowiu i zdrowiu swoich dzieci decydujesz Ty sama.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij
Zamknij
Zaloguj się
Zamknij
Koszyk (0)

Brak produktów w koszyku. Brak produktów w koszyku.