10 najważniejszych przyczyn problemów zdrowotnych u dzieci od bólów głowy i brzucha po alergie i ADHD

5
9214
Lekarz i dziecko
Lekarz i dziecko - przyczyny problemów zdrowotnych u dzieci
Ryba dla dziecka - zawsze w chlorellą
Chlorella 100% ORGANIC wspaniały superpokarm dla Twojego dziecka do kupienia w BioLoveShop.com

Problemy zdrowotne u dzieci niestety dziś są na porządku dziennym. Praktycznie każde dziecko ma jakąś chroniczną chorobę. Dzieci cierpią na migreny, alergie, egzemy, wysypki, astmę, bóle brzucha i mają również coraz częściej problemy z otyłością oraz problemy psychiczne.

Gdy masz do czynienia z niepokojącą chorobą, która się przedłuża, nawraca i powtarza dość często siłą rzeczy czujesz się zaniepokojona i idziesz do lekarza. To normalne odruchowe zachowanie aby chronić dziecko, wyleczyć je i zapobiec dalszym problemom. Bardzo często jednak lekarz nie próbuje nawet znaleźć prawdziwej przyczyny problemów zdrowotnych u dzieci, a jedynie zapisuje dziecku leki na złagodzenie objawów. Niestety leki takie jak środki przeciwbólowe czy psychotropy podawane dzieciom z ADHD pozornie na chwilę pomagają, ale tak naprawdę stają się podstawą kolejnych zaburzeń zdrowotnych. I w ten sposób zamykasz siebie i dziecko w ciągłym kręgu chronicznych chorób gdzie leczenie jednej powoduje powstanie kolejnej i tak dalej.

Lekarz i prawdziwe przyczyny problemów zdrowotnych u dzieci
 Lekarze najczęściej przepisują leki na objawy, nie interesuje ich znalezienie prawdziwej przyczyny problemów zdrowotnych Twojego dziecka

Prawdziwe przyczyny problemów zdrowotnych u dzieci

Najlepszym sposobem na rozwiązanie większości problemów zdrowotnych u dzieci jest poszukanie prawdziwych przyczyn choroby, a te zazwyczaj sprowadzają się do tego co dziecko robi regularnie każdego dnia czyli do jedzenia, picia i leków jakie na co dzień stosuje.

Bezpieczeństwo produktów na półkach zwykłych sklepów

Jeśli myślisz, że produkty spożywcze dostępne w sklepach i leki przepisywane przez lekarzy są bezpieczne, bo czuwają nad tym odpowiednie organy rządowe – Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych czy Główny Inspektorat Sanitarny, to jesteś niestety w błędzie. Te instytucje oczywiście stosują się do jakichś zasad i regulaminów, ale nie oznacza to wcale, że w produktach sklepowych czy aptecznych nie znajdziesz toksyn, metali ciężkich, herbicydów, fungicydów, GMO i innych niepokojących substancji, które nie powinny zostać w ogóle dopuszczone do obrotu, a co dopiero trafić na talerz Twojego dziecka i jeszcze gorzej do krwiobiegu.

Ekologiczna żywność, źródlana woda i ekologiczne kosmetyki

Sklep z ekologiczną żywnością
 Jesteś tym co zjadasz – ORGANIC MARKET – BioLoveShop.com

To, co może niesamowicie zmienić zdrowie Twojego dziecka to połączenie ekologicznej żywności, czystej źródlanej wody, naturalnych ekologicznych kosmetyków i środków czystości, stosowanie domowych metod na powszechne dziecięce dolegliwości i unikanie leków, zarówno tych na receptę jak i OTC (czyli dostępnych bez recepty w każdej aptece a nawet często na stacjach benzynowych).

10 najważniejszych przyczyn problemów zdrowotnych Twojego dziecka:

# 1. Spożywanie zbyt dużej ilości MSG czyli glutaminianu sodu, azotanów oraz izolatów białka sojowego

# 2. Spożywanie syropu kukurydzianego o wysokiej zawartości fruktozy (HFCS) i przetworzonej żywności zawierającej duże ilości chemicznych pestycydów

# 3. Spożywanie żywności, napojów i słodyczy z chemicznymi barwnikami spożywczymi (najgorsze są: błękity, czerwienie i żółcie)

Przyczyny problemów zdrowotnych u dzieci - chemiczne barwniki spożywcze
Chemiczne barwniki spożywcze tylko wyglądają kolorowo

# 4. Spożywanie syntetycznych, chemicznych słodzików genetycznie zmodyfikowanych i wykonanych w laboratoriach – takich jak np. aspartam– czyli odchody bakterii o szeregu skutków ubocznych i sukraloza, która rozkłada się na dwa szkodliwe dla organizmu związki – chloroglukozę i chlorofruktozę

# 5. Spożywanie konwencjonalnie uprawianych zbóż zawierających gluten, który prowadzi do nieszczelnych jelit, zawiera glifosat, substancje toksyczne i chemiczne konserwanty

# 6. Picie słodkich napojów gazowanych, napojów energetycznych i napojów dla sportowców, które zawierają kwas fosforowy, cukier, sztuczne słodziki i wysokie dawki kofeiny

# 7. Stosowanie pasty do zębów z fluorem który obniża IQ i powoduje ADHD

# 8. Stosowanie szczepionek, które nigdy nie były testowane, bo nie ma takiego wymogu. Które zawierają w swym składzie szereg toksycznych substancji począwszy od związków aluminium, rtęci, po kancerogenny Polisorbat 80.

# 9. Przyjmowanie psychotropów dla dzieci – wysoce uzależniających środków przeciwbólowych opartych na opium oraz leków na receptę na objawy ADHD, które zwiększają niepokój, depresję i prowadzą nawet do myśli samobójczych

# 10. Spożywanie przedszkolnych i szkolnych śniadań i obiadów, które są intensywnie przetwarzane i pozbawione jakichkolwiek wartości odżywczych. Ufanie systemowi, że nie tylko nauczy (czy aby na pewno?), ale jeszcze wykarmi dziecko. Przeczytaj jak zmienić typowe przedszkolne menu w zdrowe.

Zdziwi Cię co mogą zawierać szczepionki

Szczepionki - przyczyny problemów zdrowotnych u dzieci
 Co się kryje w szczepionkach?

Czego większość rodziców nie wie to fakt, że składniki szczepionki są powiązane z ciężkimi alergiami pokarmowymi ich dziecka. Pierwszy kontakt z alergenem poprzez przekroczoną barierę skórną jest jedną z głównych przyczyn późniejszych alergii pokarmowych.

Czy wiesz, że w szczepionkach są śladowe ilości oleju z orzeszków ziemnych czyli oleju arachidowego? Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego miliony dzieci jest obecnie śmiertelnie uczulonych na orzeszki ziemne, ale nikt nie był 70 lat temu?

Czy Twoje dziecko ma alergię na produkty mleczne? Czy wiesz, że często są używane są w produkcji szczepionek? Kazeina, czyli mleczne białko służy do hodowli żywych wirusów i śmiercionośnych bakterii.

Czy Twoje dziecko ma ciężkie alergie na lateks? Zgadnij dlaczego. Pomyśl o gumowej osłonce igły i gumowych zatyczkach do fiolek na szczepionki, do których przeniknie igła.

Czy zjedzenie chińskiej zupki z glutaminianem sodu powoduje migrenę u dziecka? Jak najbardziej. Ale jest jeszcze gorzej, gdy wstrzykuje się go do tkanki mięśniowej. Genetycznie zmodyfikowana wersja MSG jest stosowana jako “konserwant” w większości szczepionek.

Prawie każde dziecko ma nienaturalną reakcję immunologiczną na wstrzyknięcie obcych białek a najgorzej na te pochodzące od ludzi. Czy wiesz, że niektóre szczepionki zawierają DNA z abortowanych płodów, jest to tak poroniony pomysł, że większości nie mieści się w głowie, a jednak jest prawdziwy. Kiedyś taki reżyser powiedział, że nie może kręcić realistycznych filmów opartych na prawdziwych wydarzeniach, bo bywają tak zakręcone, że nikt by w nie nie uwierzył. I faktycznie czasem prawda jest bardziej zaskakująca niż fikcja.

Czy wiesz również, że w jednej szczepionce przeciw grypie jest 25 000 razy więcej rtęci niż poziom, który uważa się za bezpieczny w przypadku ryb lub wody pitnej?

To tylko kilka powodów, dla których należy unikać niepotrzebnych szczepionek i szczepionek przeciw grypie, a co może pozwolić Ci uniknąć problemów zdrowotnych Twojego dziecka.

Toksyczne kosmetyki i środki czystości

Ponadto, upewnij się, że Twoje dziecko nie używa kosmetyków zawierających toksyczne substancje takie jak talk, PEGi, aluminium, parabeny, ftalany czy laurylosiarczan sodu (SLS), aby wymienić tylko kilka. Unikaj też powszechnych środków czystości pełnych żrących substancji, chloru i sztucznych aromatów.

Toksyny w kosmetykach - przyczyny problemów zdrowotnych u dzieci
12 najgorszych toksyn w kosmetykach

W dzisiejszych czasach, jeśli chcesz dbać o zdrowie dziecka nie możesz po prostu robić zakupów przetworzonej i toksycznej żywności w zwykłych sklepach, ufać bezgranicznie lekarzom i stosować wszystkie zalecane przez nich szczepionki i przepisywane leki.

Szukaj żywności organicznej, naturalnych suplementów i witamin

Reklama

Witaminy i Omega-3 dla dzieci
Witaminy i minerały dla dzieci oraz kwasy tłuszczowe Omega-3 pozyskane z peruwiańskich Anchois – w malutkich kapsułkach łatwych do połknięcia – do kupienia w BioLoveShop.com

Szukaj żywności organicznej oraz naturalnych suplementów i witamin (nie musisz właściwie szukać, bo masz to wszystko tu: BioLoveShop.com), lokalnych produktów, dobrego lekarza naturopaty, który zechce pochylić się nad problemem Twojego dziecka i znaleźć jego źródło.

Lekarz i dziecko
 Dobry lekarz naturopata to skarb

Ufaj sobie i ufaj naturze. I obserwuj jak problemy zdrowotne Twojego dziecka wyparowują jak rozlana Coca-Cola na pustyni Kalahari.

Pamiętaj:

„Możesz ignorować rzeczywistość, ale nie możesz ignorować konsekwencji ignorowania rzeczywistości” Ayn Rand

Już wkrótce do kupienia e-book „Jak odżywiać dziecko, żeby było zdrowe”

W takim jednym poście trudno zawrzeć wszystkie porady – ale jeśli interesuje Cię temat zdrowego odżywiania dzieci – to mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Już wkrótce w sklepie BioLoveShop.com będzie do kupienia mój e-book „Jak odżywiać dziecko, żeby było zdrowe”.

Źródła:

http://cdc.news/2018-09-23-flu-vaccine-pr-real-science-vs-the-cdc.html;
http://fda.news/2018-10-14-children-are-still-being-prescribed-opioid-pain-relievers.html;
https://naturalpedia.com/;
„Don’t Eat Cancer. Modern Day Cancer Prevention” by Sean David Cohen
http://www.truthwiki.org/flu-shot-influenza-vaccine/;
https://www.naturalhealth365.com/food-allergies-vaccines-1541.html;
https://www.naturalnews.com/034378_artificial_sweetener_disease_asd_aspartame.html.

 


Noemi Demi 

blog o zdrowiu dziecka i mamy 

to znacznie więcej niż zwykły blog parentingowy, to inspiracja do działania, do wyboru tego co najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka, do zamieszania Ci w głowie i do zmian, jeśli tylko odważysz się wprowadzić je w życie.

 


Z miłości do BIO – naturalne witaminy, zdrowe suplementy, ekologiczna żywność        


DISCLAIMER:

Moje artykuły to osobiste przemyślenia na temat szeroko pojętej tematyki zdrowotnej na bazie informacji z jak najlepiej wybranych źródeł oraz własnego doświadczenia. Nie zastępują profesjonalnej porady lekarskiej. Pamiętaj – o swoim zdrowiu i zdrowiu swoich dzieci decydujesz Ty sama.

5 KOMENTARZE

 1. Noemi rewelacyjny wpis wszystko do jednej całości składające się w całość! Ten wpis powinien przeczytać każdy rodzic. Nie ten świadomy, który czyta Twojego bloga tylko ten, który uważa że “standardowe” jedzenie czy nawyki, zwyczaje itp..są ok. Mam nadzieję, że ludzi świadomych będzie coraz więcej, dla których normalnym czymś będzie że matka karmi dziecko ponad rok, że nie daje pszenicy i mleka krowiego tylko migdałowe:) że karmi szpinakiem a nie parówką, że nie pozwala właczać telewizji która leci w tle itd…..

  • bega, dziękuję Ci. No właśnie jak tu dotrzeć do tych nieświadomych… Może przypadkiem tu trafią. Mam taką nadzieję.
   Fajnie to napisałaś. Niestety takie matki to jak wiemy wciąż matki-wariatki :). Ale ja tam wolę być wariatką 🙂 niż normalną parówkową mamą.

 2. Dziękuję Noemi za wpis, jestem przyszła mamą, ale od początku ciąży czytam Twojego bloga i stosuje wasze suplementy.
  Mam właśnie pytanie odnośnie nich, w jaki sposób je zażywać? Tzn do śniadania biorę 1 kapsułkę omega3, później po 4 tabletki do ssania Wit D3+K2, zbadałam poziom i mam straszny niedobór, do głównego posiłku 1 tabletkę tib fruits&wegetables, a wieczorem witaminę C w dawce minimum 6 g, bo jestem na końcówce 2 trymestru. Czytałam też o cynku , kiedy miałabym go brać i czy dobrze supelemntuje te witaminy?
  Chciałam zamówić K2 osobno i nie widze, skończyła się?

  Ściskam ❤️

 3. Noemi czy to prawda, że noworodki i dzieci do 2 roku życia nie muszą przyjmować D3 z K3, bo ich organizm sam wytwarza k2? Mam 2-miesieczniaka w domu i nie wiem czy dawać d3, czy d+k2.
  Prawda to czy bujda?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here