Już za kilka dni Halloween. Na Fejsie i Insta powoli zaczyna się akcja wydrążania dyni i prezentowanie dyniowych głów o dziwnych wyrazach twarzy. Dynia i potrawy z dyni królują jesienią, bo są zdrowe, smaczne i rozgrzewające. Możesz zawsze zrobić pyszną zupę dyniową lub dynię faszerowaną czarnym ryżem. Co jednak robisz z wydrążonymi pestkami? Założę się, że wyrzucasz je do kosza. I wcale się nie dziwię. Sama tak robię. Bo w końcu łuskane pestki dyni ekologicznej można przecież prosto kupić, choćby w BioLoveShop.

Ale, ale, poczekaj chwilę. Świeżo wydrążone pestki z dyni mogą się bardzo przydać do kuracji na pasożyty u dziecka. Pasożyty nienawidzą smaku i zapachu pestek dyni.

Kuracja na pasożyty u dziecka

Świeżo wydrążone i obrane pestki z dyni mogą Ci się przydać

Po czym poznać pasożyty u dziecka

Jeśli dziecko ciągle choruje, ma podkrążone oczy czy niespokojnie śpi, a przy tym ma wzmożone pragnienie spożywania słodyczy i innej niezdrowej żywności, to zwykle winne są temu właśnie pasożyty.

Przeczytaj jeszcze jakie mogą być objawy pasożytów.

Możesz zrobić dziecku biorezonans, aby sprawdzić obecność pasożytów.

Prosta kuracja na pasożyty u dziecka

Jeśli masz podejrzenia, że dziecko ma pasożyty możesz zastosować prostą oczyszczającą kurację z wykorzystaniem świeżych pestek dyni.

Dobra wiadomość – jeśli zbliża się właśnie Halloween – składa się wprost idealnie.

I zła wiadomość – obecność pasożytów u dziecka sugeruje, że wszyscy inni domownicy też najprawdopodobniej mają takie same pasożyty, stąd kurację powinniście przeprowadzić wszyscy razem.

Ta prosta kuracja na pasożyty u dziecka nadaje się dla dzieci powyżej 3 roku życia.

Zobacz jeszcze jak sobie poradzić z pasożytami u dziecka oraz jaka jest najlepsza dieta na pasożyty u dziecka.

Wybierz jedną z poniższych, która wydaje Ci się najprostsza do przejścia dla Twojego dziecka.

Kuracja na pasożyty u dziecka

Moje pierwsze wydrążone dynie zrobione 3 lata temu, w tym roku jeszcze nie drążyliśmy tematu

Pestki dyni

Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy wziąć łyżkę oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek). Dla pewności ta kuracja na pasożyty u dziecka może zostać powtórzona po 2 dniach.

Pestki dyni i marchewka

Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo.

Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

W razie potrzeby ta kuracja na pasożyty u dziecka może zostać powtórzona po 2-3 dniach.

Pestki dyni z mlekiem ryżowym

Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie.

Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.

W razie potrzeby ta kuracja na pasożyty u dziecka może zostać powtórzona po 2-3 dniach.

Inne proste rozwiązania na wiele powszechnych dziecięcych dolegliwości znajdziesz w moim e-booku “Jak odżywiać dziecko, aby było zdrowe?”.


Jeśli nurtują Cię pytania: 

Jak odżywiać dziecko, aby było zdrowe? 

Jak rozszerzać dietę niemowlęcia?

Jakie pokarmy są najważniejsze i najzdrowsze dla dziecka?

Jak naturalnie wspierać odporność dziecka?

I szukasz zdrowych i prostych przepisów na dania dla dziecka

bez mięsa, bez nabiału, bez glutenu i bez cukru,

to ta książka jest dla Ciebie

Jak odżywiać dziecko, aby było zdrowe

Nowy rewolucyjny e-book “Jak odżywiać dziecko, aby było zdrowe?”. To przewodnik, który pokaże Ci jakie drogi wybrać chcąc zdrowo odżywiać dziecko. W e-booku znajdziesz też 47 przepisów na zdrowe potrawy dla dzieci – bez mięsa, bez nabiału, bez glutenu i bez cukru. E-book do kupienia w BioLoveShop.com


Kuracja na pasożyty u dziecka

Jak miło posiedzieć przy dyni

Źródło:

Magdalena Dzikiewicz-Polak “Jak odżywiać dziecko, aby było zdrowe?”

 


Noemi Demi 

blog o zdrowiu dziecka i mamy 

to znacznie więcej niż zwykły blog parentingowy, to inspiracja do działania, do wyboru tego co najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka, do zamieszania Ci w głowie i do zmian, jeśli tylko odważysz się wprowadzić je w życie.

 


Z miłości do BIO – naturalne witaminy, zdrowe suplementy, ekologiczna żywność        


DISCLAIMER:

Moje artykuły to osobiste przemyślenia na temat szeroko pojętej tematyki zdrowotnej na bazie informacji z jak najlepiej wybranych źródeł oraz własnego doświadczenia. Nie zastępują profesjonalnej porady lekarskiej. Pamiętaj – o swoim zdrowiu i zdrowiu swoich dzieci decydujesz Ty sama.