Masz okres podczas pełni księżyca czy podczas nowiu? Zobacz co to oznacza

Masz okres podczas pełni księżyca czy podczas nowiu? Zobacz co to oznacza

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się nad relacją swojego okresu i faz księżyca?

Okres podczas pełni księżyca czy podczas nowiu?

Okres to inaczej miesiączka, a księżyc to inaczej miesiąc. Te nazwy nie są przypadkowe i nieprzypadkowo również idealny cykl kobiecy trwa dokładnie tyle co cykl księżyca czyli ok 28 – 30 dni.

Księżyc reprezentuje kobiecość, podczas gdy słońce reprezentuje energię męską. Razem tworzą harmonię.

Cykl menstruacyjny zazwyczaj jest połączony z fazami księżyca, tylko nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Za mało patrzymy w niebo, za rzadko spoglądamy w gwiazdy. Jesteśmy za bardzo zajęte przyziemnymi sprawami i wcale nie jest to błogie korzystanie z tu i teraz. Bardziej jest to ciągłe roztrząsanie przeszłości i uciekanie w przyszłość, które jeszcze bardziej ograniczają cieszenie się chwilą.

W starożytności czczono i celebrowano cykl kobiecy, a samo krwawienie była rytualizowane. Kobiety gromadziły się w świętych kręgach. Miesiączka była postrzegana jako dar. Krwawienie było czasem odpoczynku, podróży do wewnątrz i dostrojenia się do swojej intuicji. Odpuszczaniem wszystkiego, co nie służyło, resetowaniem się i rozpoczynaniem od nowa.

Krąg kobiet może obudzić w Tobie niezwykłą moc

Patriarchalny świat czuł się jednak zagrożony magią i mocą, którą kobiety nosiły w sobie, która jeszcze potęgowała się w takich kręgach. Więc to, co kiedyś było postrzegane jako piękne i czyste, zaczęło być stygmatyzowane i zamieniło się w tabu.

Okres co coś czego się nie lubi, zazwyczaj

Okres zwykle nam przeszkadza, no chyba, że pojawia się, gdy obawiamy się nieplanowanej ciąży. Wtedy jest wybawieniem. Ale zazwyczaj jest to coś, co na kilka dni przed wystąpieniem psuje nam humor i potrafi zniweczyć każdą dietę. To właśnie wtedy masz ochotę na objadanie się słodyczami, obok których w pozostałe dni miesiąca możesz przechodzić zupełnie obojętnie. To wtedy wytykasz facetowi najmniejsze błędy, na które w inne dni przymknęłabyś z uśmiechem oko. Może to jednak facet boi się podświadomie tej Twojej energii, wmawia Ci PMS, podczas gdy u Ciebie zachodzą poważne energetyczne zmiany.

Reklama

Witamina D3 z K2 w kapsułkach
Witamina D3+K2 TiB (cholekarcyferol + menachinon-7 K2Vital), bez sztucznych barwników, wypełniaczy, glutenu, laktozy, soi, pszenicy, cukru, konserwantów i GMO. Zapakowana w roślinną kapsułkę i w szklanym słoiczku – do kupienia w BioLoveShop

Cykl kobiecy i reprodukcja

Sens cyklu kobiecego został sprowadzony tylko do reprodukcji. Ale teraz powoli nasza kobieca energia zaczyna się zmieniać, wzrasta, zaczynamy się budzić, zaczynamy dostrzegać naszą kobiecą moc i odzyskiwać połączenie z Księżycem i Matką Ziemią. Pewna bardzo mądra kobieta powiedziała mi, że cały ten koronawirus jest po to, żeby położyć kres patriarchatowi, żeby kobieca siła na nowo stała się wartością. Wartością samą w sobie, a nie przez sztuczne parytety i konieczność udawania facetów. Nic nie musimy zmieniać, tylko uświadomić sobie to co już w sobie mamy. I nie chodzi tu o żadną walkę tylko o naturalną równowagę i harmonię.

Powiązanie okresu z fazami księżyca

Wiele kobiet odczuwa energetycznie pełnię, ale jak księżyc przekłada się na cykl i dlaczego?

Wszystko w świecie jest połączone i nasze ciało jest również odzwierciedleniem kosmosu.

Kiedy najlepiej mieć okres
To kiedy najlepiej mieć okres – podczas pełni czy podczas nowiu?

Cykl białego księżyca

Nów jest tradycyjnie kojarzony z miesiączką. Jeśli zauważysz, że okres pojawia się wraz z nowiem księżyca, czyli początek Twojego cyklu jest spójny z początkiem cyklu księżyca nazywa się to cyklem białego księżyca. Pełnia księżyca jest tradycyjnie kojarzona z owulacją.

Cykl białego księżyca jest zdecydowanie częściej doświadczany przez kobiety. Historycznie jest to spowodowane wpływem światła na Ziemię. Księżyc w pełni rozjaśnia noc, utrudnia sen i pobudza do aktywności seksualnej – czyli z punktu widzenia natury i prokreacji jest to najlepszy czas na owulację.

Księżyc w pełni uważany jest za najbardziej płodny okres na Ziemi. Kiedy więc kobieta przechodzi jednocześnie przez najbardziej płodny etap swojego cyklu, obie energie się wzajemnie potęgują.

Kobiety z cyklem białego księżyca biorą energię wewnątrz zgłębiając swoje życie emocjonalne, umysłowe i duchowe. Te kobiety były często faworyzowane przez patriarchat, ponieważ cała ich energia była skupiona wyłącznie na mężczyznach i dzieciach w ich życiu.

Ponieważ ten cykl odzwierciedla tradycyjny cykl Księżyca i Matki Ziemi – mówi się, że kobieta z cyklem białego księżyca znajduje się w fazie matki. Chce albo zajść w ciążę i założyć rodzinę, albo koncentruje się na wychowywaniu dzieci.


NOWA KSIĄŻKA „JAK ZDROWO ODŻYWIAĆ DZIECI”

W PIĘKNYM WYDANIU W TWARDEJ OPRAWIE JUŻ JEST!!!!

Jeśli nurtują Cię pytania:

Jak odżywiać dziecko, aby było zdrowe? lub Jak zdrowo odżywiać dzieci?

Jakie pokarmy są najważniejsze i najzdrowsze dla dziecka?

Jak naturalnie wspierać odporność dziecka?

I szukasz zdrowych i prostych przepisów na dania dla dziecka

bez mięsa, bez nabiału, bez glutenu i bez cukru,

to ta książka jest dla Ciebie

Jak zdrowo odżywiać dzieci
E-book „Jak odżywiać dziecko aby było zdrowe?” lub książka „Jak zdrowo odżywiać dzieci” do kupienia na blogu. 

Cykl czerwonego księżyca

Niektóre kobiety mają jednak okres podczas pełni księżyca. Nazywa się to cyklem czerwonego księżyca i ma on bardzo interesujące konotacje.

Kobiety, które doświadczają cyklu czerwonego księżyca, były tradycyjnie uważane za uzdrowicielki, mądre kobiety, lekarki i powiedzmy sobie szczerze wiedźmy (wiedźma,  bo „wiedzę ma”). Te kobiety mogły zająć się innymi kobietami, które miały okres, gdyż one wtedy miały owulację i więcej siły, by opiekować się innymi. Jest to również związane z twórczością w innych dziedzinach niż prokreacja. Gdy kobieta koncentruje się na tworzeniu sztuki, biznesie lub nowym stylu życia dla siebie i innych, często gdy jest już spełniona w macierzyństwie, lub gdy wcale o tym nie myśli, to właśnie doświadcza cyklu czerwonego księżyca.

W przeciwieństwie do cyklu białego księżyca, te kobiety koncentrują się na skierowaniu swojej twórczej energii na zewnątrz.

Te kobiety mogą być również matkami i wychowywać dzieci, ale są skupione i pasjonują się przebywaniem w świętym kręgu ze swoją społecznością oraz nauczaniem i prowadzeniem innych.

Kobiety z cyklem czerwonego księżyca mają głębokie pragnienie samorealizacji, samorozwoju, kreatywności, biznesu, mentoringu i rozwoju. Wszystko, czego się uczą i czego doświadczają, wzmacnia ich od wewnątrz, a to umożliwia im wzmocnienie pozycji kobiet wokół nich.

Takie czarownice (czarodziejki) były kiedyś palone na stosie…

Mówi się również, że cykl czerwonego księżyca zapewnia głębokie połączenie z energią seksualną kobiety – potężną energią, od której patriarchat próbował (i nadal próbuje) nas odłączyć.

Kobieta w cyklu czerwonego księżyca to kobieta o wielkiej mocy, więc to właśnie te kobiety były nazwane czarownicami, były karane, oczerniane i wykluczane ze społeczeństwa – bo faceci się ich po prostu bali. Ich kobieca energia była dla nich nie do wytrzymania.

 

Kiedy lepiej mieć okres – podczas pełni czy podczas nowiu?

Czy cykl białego księżyca jest lepszy od cyklu czerwonego księżyca?

Nie ma nic lepszego ani gorszego, jeśli chodzi o Twój święty cykl. Jest po prostu jeden lub drugi.

Istnieje powszechne błędne przekonanie, że cykl czerwonego księżyca jest gorszy, ponieważ nie jest zgodny z naturalnymi fazami księżyca. Ale tak wcale nie jest. To też pewnie pogląd spopularyzowany przez facetów.

Istnieje również obawa, że ​​Twoja energia będzie wyższa i niższa w złym momencie Twojego cyklu. Bardziej ekspansywna podczas nowiu – czyli tradycyjnie czasu na podróż do wewnątrz siebie i odpoczynek. I bardziej wewnętrzna w czasie pełni księżyca, który jest z kolei naturalnym czasem na rozwój, rozkwit i świętowanie.

Ale nie jest to problemem. Ważne jest jak Ty będziesz synchronizować swoją energię z energią księżyca.

Kiedy najlepiej mieć okres
Moc kobiecej energii

Co jeśli Twój okres nie jest zsynchronizowany z księżycem?

Chociaż istnieje to tradycyjne i naturalne powiązanie, nie jest wcale konieczne, abyś musiała  synchronizować się z księżycem. Choć może być całkiem interesująco, jeśli tak się stanie.

Dopóki masz zdrowy regularny cykl to jest najważniejsze. Twoje cykle powinny za każdym razem trwać podobną liczbę dni. Jeśli Twoje cykle menstruacyjne gwałtownie się zmieniają może być to wskaźnikiem problemów zdrowotnych, takich jak PCOS, mięśniaki, endometrioza czy problemy z tarczycą.

Przy regularnych cyklach PMS, skurcze i bóle brzucha występują rzadziej, okres i owulację można łatwiej przewidzieć co ułatwia planowanie bądź nieplanowanie ciąży czy takich prozaicznych rzeczy jak wakacyjny wyjazd.

Reklama

Organiczna Ashwagandha – adaptogen na lepszy sen i ukojenie skołatanych nerwów – do kupienia w BioLoveShop.com

Jak zsynchronizować swój cykl kobiecy z fazami księżyca

  1. Spędzaj czas na łonie natury

Zmienność Twojego cyklu może być uzależniona od Twojego otoczenia. Może to być spowodowane tym, że nie śpisz wystarczająco dobrze z powodu jasnego lub hałaśliwego otoczenia, a także tym, że jesteś rozłączona od łagodzącej stres, uspokajającej natury jako całości.

Musisz więcej i częściej przebywać na łonie natury – w parku, w lesie, na plaży, w górach, nad rzeką – wszędzie, gdzie będziesz mogła pobyć w naturalnym środowisku. Zapomnieć się, wyciszyć, odprężyć, pomedytować. Jesteś częścią natury.

Betonowe miasta, ich niskie wibracje i ogrom ciężkich tematów na głowie sprawiają, że na co dzień o tym zapominamy. Nawet gdyby podarowano mi w prezencie apartament na Złotej 44 w Warszawie, to nie chciałabym tam zamieszkać. Tak by the way jakby przypadkiem znalazł się jakiś sponsor – to prezent chętnie przyjmę, bo każdy prezent należy przyjmować (to pokazanie wszechświatowi, że jesteś otwarta na otrzymywanie), ale szybko sprzedam go jakiemuś ambitnemu pracownikowi korporacji, a sama kupię dom nad morzem.

To, że teraz więcej pracujemy on-line też jest lepsze dla nas. Nie siedzimy w szarych biurowcach i w warszawskich mordorach, gdzie aż duszą się nasze dusze od niskowibracyjnych energii. Siedzimy w domu, w ulubionych dresach i kolorowych skarpetkach. Nie wiem jakbym się czuła gdybym miała założyć teraz garsonkę i szpilki, które to niegdyś były moim atrybutem jako pani dyrektor z banku.

Kontakty z ludźmi są ważne, potrzebujemy tego, ale nie potrzebujemy sztuczności, sztywności i uniformów. Myślę, że pod tym względem covid zrewolucjonizuje styl pracy. Już to zrobił. Nagle okazało się, że codzienna obecność w biurze wcale nie jest konieczna. Że nudne spotkania można odbyć na Teamsach, że sama najlepiej potrafisz zarządzać swoim czasem i że nikt nie musi nad Tobą stać. Pokaże też, że żadna pewna posadka nie jest pewna, wyrwie ludzi z ich strefy komfortu, wstrząśnie co poniektórymi, aby wreszcie przebudzili się i zaczęli robić to, co jest ich pasją. Robić coś, co jest zgodne z ich sercem, w czym mogą się odnaleźć i poświęcić, a nie tłamsić i ograniczać dla dobra pozornej stabilności. Ten rok to rok wielkich zmian. Dotkną każdego. Trzeba się po prostu temu poddać i spojrzeć na nie z innej strony. Otworzyć się na rozwój, czerpać energię ze zmiany, akceptować ją i doceniać, trzeba otworzyć się na związek z naszą prawdziwą naturą. Nic nie pomaga w tym lepiej niż właśnie przebywanie w naturze. To w ciszy lasu najlepiej możesz usłyszeć głos swojego serca. To w takich miejscach podejmujesz najważniejsze i najlepsze decyzje dla siebie, w zgodzie ze swoja intuicją.

Ja na łonie przyrody – codziennie

To dygresja, ale prawda jest taka, że praca w korporacji i betonie zabija Twoją kobiecą siłę, Twoją nieograniczoną twórczość, Twoją nieograniczoną moc.

Matka Ziemia jest Twoją matką, uziemiaj się jak najczęściej. Nie musisz wcale wyć do księżyca jak wadera. Gdy będziesz spędzała więcej czasu w naturze Twoje cykle naturalnie powinny się synchronizować.

Bądź obecna, czerp przyjemność z samego przebywanie na łonie przyrody. Nie na próżno nazywa się łono.

Podziwiaj drzewa, ptaki, zwierzęta, chmury przepływające po niebie. Oddychaj pełną piersią czystym powietrzem. W lesie nie musisz na szczęście nosić maseczki. Tak naprawdę nigdzie nie musisz, ale po co oddychać spalinami?

  1. Moc światła i ciemności

Częścią tego, w jaki sposób nasze cykle mogą synchronizować się z księżycem, jest ekspozycja na światło i ciemność, które zmieniają się przez cały miesiąc księżycowy. Podczas nowiu powinnyśmy spać w ciemności, a podczas pełni księżyca nie powinnyśmy się bać i uciekać przed jego światłem.

Kiedyś żyliśmy w całkowitej harmonii ze światłem księżyca i światłem słońca, to nasza natura.

Teraz jednak pracujemy lub skrolujemy fejsa do późnych godzin nocnych. Kiedy mamy spać objadamy się. Kiedy mamy wstawać jesteśmy tak zaspane, że nie mamy na nic siły, musimy pobudzić się kawą.

W mieście w świetle latarni trudno jest zasnąć bez zasłon, trzeba stworzyć sobie tę namiastkę ciemnej nocy, ale już światła księżyca nie zrobisz, bo każde sztuczne światło zaburza wydzielanie melatoniny, utrudnia sen, regenerację organizmu i metabolizm.

Zawsze przed snem postaraj się zlokalizować księżyc na niebie i pobyć tylko w jego świetle choć przez chwilę. Nawet na balkonie – patrząc w gwiazdy. Dziś jest pełnia, więc idealny dzień, aby zacząć.

  1. Rozwiąż problemy z miesiączką

O ile masz zdrowy regularny cykl, to nie przejmuj się tą synchronizacją. Ważne jest monitorowanie okresu i cyklu pod kątem długości, przyglądanie się kolorowi i konsystencji krwawienia oraz śledzenie wszelkich objawów, których doświadczasz – od zespołu napięcia przedmiesiączkowego, po wzdęcia, trądzik, migreny – to jest ważniejsze dla Twojego zdrowia niż synchronizacja z księżycem.

Jeśli czujesz silne napięcie przedmiesiączkowe, czyli tzw. PMS to jest to efektem gwałtownych zmian poziomu estrogenu. Na początku menstruacji jest on bardzo niski, a w połowie cyklu wzrasta dziesięciokrotnie. Ziołem, które może Ci pomóc wyrównać te gwałtowne spadki i wzrosty hormonów jest peruwiańska organiczna maca. Jest to adaptogen, który naturalnie reguluje gospodarkę hormonalną i tym samym zapobiega wahaniom nastrojów, zatrzymywaniu wody w organizmie, menstruacyjnym bólom brzucha czy też tkliwości piersi, a także pomaga uregulować cykl.

Maca może również poprawić płodność i libido oraz pomóc przy zespole policystycznych jajników.

Reklama

Słynna peruwiańska MACA PICCHU 🙂 – 100% organic – do kupienia w BioLoveShop.com

A kiedy już masz zdrowy i regularny cykl możesz zacząć się synchronizować z księżycem

Twoje ciało jest zwierciadłem, niezależnie od tego, czy okres przychodzi w czasie pełni księżyca, czy nowiu. Nie musisz krwawić podczas nowiu, aby ponownie połączyć się z naturą, ale połączenie się ze środowiskiem naturalnym zawsze będzie miało pozytywny wpływ na Twoje zdrowie – w tym sprawi, że Twój cykl będzie bardziej regularny, przewidywalny i wolny od przykrych objawów. Twój cykl jest magiczny, niezależnie od faz księżyca. Twój cykl może zdziałać dla Ciebie magię, jeśli wspierasz go pokarmami przyjaznymi dla hormonów. Zobacz też jak ważna jest witamina D3 dla Twojej kobiecości.

Co jeśli Twój okres nie wypada ani podczas nowiu ani podczas pełni?

Jeśli nie masz ani cyklu białego księżyca, ani czerwonego księżyca, istnieje kilka innych możliwości.

Cykl różowego księżyca

Oznacza to, że krwawisz, gdy księżyca przybywa (przechodzi od nowiu do pełni).

Cykl różowego księżyca może oznaczać przejściową fazę Twojego życia. Księżyc przechodzi od ciemności do światła i ekspansji. Może to więc oznaczać, że opuszczasz okres odpoczynku lub cienia i wchodzisz w swoją siłę i moc.

Cykl purpurowego księżyca

Oznacza to, że krwawisz, gdy księżyc słabnie (przechodzi od pełni do nowiu).

Cykl purpurowego księżyca również reprezentuje fazę przejściową, ale w przeciwnym kierunku. Może to więc symbolizować wejście w spokojniejszy etap swojego życia lub odkrywanie własnego cienia.

Może to być czas, aby wyjaśnić, co już Ci nie służy i musi zostać uwolnione, lub czas, aby wycofać się do swojego kokonu. Jest to niezbędne, zanim będziesz mogła się ponownie wynurzyć, zrewitalizować i być gotowa do rozwinięcia skrzydeł.

Miesiączka to niezwykły czas

Niezależnie od tego, w jakim cyklu jesteś, spójrz od dzisiaj inaczej na swoją miesiączkę. Daj swojemu organizmowi to, czego potrzebuje w tym czasie – zwłaszcza w te pierwsze dwa lub trzy dni, które są najbardziej intensywne.

Przez długi czas uczono nas, że musimy być jak mężczyźni, jeśli chcemy być traktowani na równi z nimi.  Ale naszą prawdziwą siłę można znaleźć w tym, co nas wyróżnia. Nie chodzi o to by stać się bardziej męską, chodzi o uwierzenie w moc kobiecości.

Słuchaj swojego ciała, pozwól sobie na robienie tego, co jest dla Ciebie dobre. Może to oznaczać pracę w domu, pobycie w samotności i spowolnienie. Może się też okazać, że pragniesz towarzystwa kobiet i może właśnie dlatego Twój facet zawsze wtedy Cię denerwuje.

Siła kobiecej przyjaźni i moc kobiet

Krwawienie jest zarówno piękne, jak i święte. To jest emocjonalne i wyzwalające. To moc i magia. I nadszedł czas, abyśmy to odzyskały.

A Ty jaki masz cykl – białego czy czerwonego księżyca? I jakie w ogóle masz podejście do miesiączki?


 

Wpadnij też na moje konto na INSTAGRAMIE – dużo fajnych przepisów dla dzieci, interesujące story i inspirujące przesłania dla dobra mamy i dziecka.

 


 

Noemi Demi 

czyli Magdalena Dzikiewicz-Polak, zafascynowana zdrowym odżywianiem i zdrowym życiem od dziecka. Weganka, biegaczka i maratonka, mama 2 dzieci – Marcela i Mileny. Autorka bloga NoemiDemi.com i niedawno wydanej książki „Jak zdrowo odżywiać dzieci„.

Blog NoemiDemi.com to blog o zdrowiu dziecka i mamy, blog o zdrowiu kobiety i generalnie blog o zdrowym życiu.

Blog Noemi Demi to znacznie więcej niż zwykły blog parentingowy, to inspiracja do działania, do wyboru tego co najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka, do zamieszania Ci w głowie i do zmian, jeśli tylko odważysz się wprowadzić je w życie.


Szukasz witamin, suplementów i zdrowej żywności dla siebie i dziecka? Zajrzyj do naszego sklepu

 


DISCLAIMER:

Moje artykuły to osobiste przemyślenia na temat szeroko pojętej tematyki zdrowotnej na bazie informacji z jak najlepiej wybranych źródeł oraz własnego doświadczenia. Nie zastępują profesjonalnej porady lekarskiej. Pamiętaj – o swoim zdrowiu i zdrowiu swoich dzieci decydujesz Ty sama.

Komentarze (9)

  1. Bardzo ciekawy artykuł i sensowny. Kiedyś w ogóle o tym nie wiedziałam, ale pare miesięcy temu zauważyłam sprawdzając fazy księżyca , że dostaje okres w każdą pełnię. Kiedy miałam mniej więcej regularny, a ostatni rok ( rok po urodzeniu drugiego dziecka ) równiutko w pełnie co 4 tygodni. Bardzo ciekawe , bo generalnie 100% zajmowania się dwójka dzieci, przy okazji walka o siebie i budowanie nowej przyszłości po tym jak rok temu mąż złożył mi pozew rozwodowy, sprawa zamykająca odbyła się 4 grudnia. 3 dni temu niespodziewanie dostałam okres tym razem w nów! Totalna zmiana! U mnie jest akurat trochę odwrotnie bo teraz zmniejszam częstość karmienia piersią, od nowego roku planuje spełniać swoje zawodowe marzenia po 2 latach niańczenia maluchów i bardzo brakuje mi mężczyzny obok siebie w życiu. No ale ewidentnie księżyc wyznacza mi cykl.

  2. Ciekawe, że Anita ma na odwrót z energią! Robiłam wywiad wśród rówieśniczek i wszystkie wokół mnie mają biały cykl – zero dzieci, za to pełnia entuzjazmu do nauki i zdobywania, tworzenia własnej rzeczywistości i miejsca na przyszłość.

  3. O. No i mnie olśniło. Na początku czytania o czerwonym o białym cyklu natchnęło mnie. Tekst długi ale moich odkryć tam nie ma.
    Co powiecie na moją interpretację? W tekście jest założenie, że gdy cykl jest regularny to trwa 28 dni i albo w pełnię czyli czerwony, albo nów czyli biały no i jeszcze różowy i purpurowy, albo problemy zdrowotne. A ja mam cykl regularny ale dłuższy bo 35dni. Z czego okazuje się że dotyczy mnie i biały i czerwony i pozostałe dwa. Czyli cyklicznie mam wszystkie role ?

    Dodam że lekarz nie widzi w tym nic dziwnego, bo jak mówi zdarza się to często. Znam też jeszcze kogoś z tak samo długim i regularnym cyklem. Lekarz mówi że taka uroda.

    1. Oczywiście wydłużone i skrócone też się zdarzają, nie zawsze idealnie jesteśmy zespoleni z naturą. Ale myślę, że gdybyś mieszkała dziko w lesie to by jednak był bliższy tych 28 dni.

Dodaj komentarz

Zamknij
Zamknij
Zaloguj się
Zamknij
Koszyk (0)

Brak produktów w koszyku. Brak produktów w koszyku.