Co zrobić, gdy on ma ochotę, a Ty nie?

Co zrobić, gdy on ma ochotę, a Ty nie?

Oto jest pytanie.

Co zrobić, gdy on ma ochotę, a Ty nie?

Seks jest wprawdzie przereklamowany. Filmy, reklamy, media kipią seksualnością, nagością i stereotypami. Zgodnie z tym faceci oczywiście myślą cały czas tylko o seksie, a kobieta, której zachowanie komuś nie odpowiada od razu jest określana mianem takiej, która dawno seksu nie uprawiała. Tylko w bardziej niecenzuralnych słowach.

Ale jednak w bliskich relacja międzyludzkich odgrywa pewną rolę.

Co zrobic gdy on ma ochote a Ty nie
Czasem nawet róża nie pomoże

Teraz musisz chować się przed dziećmi

Kiedyś chcąc spokojnie uprawiać seks musiałaś chować się przed rodzicami, teraz musisz chować się przed dziećmi. A Twój nieregularny sen w nocy i ogrom sprawa na głowie bardzo często powodują, że seks przestaje być Twoim priorytetem, a staje się jednym z małżeńskich czy też partnerskich obowiązków. Ale czy naprawdę o taki seks chodzi Tobie i Twojemu partnerowi?

Seks najważniejszy?

Seks nigdy nie powinien być najważniejszy. Związek zbudowany tylko na seksie, choć byłby najlepszy na świecie, nie przetrwa. Dopasowanie psychologiczne, empatia i braterstwo dusz są zdecydowanie cenniejsze. Ale najlepszy związek, w którym zanika pożądanie też może ulec rozpadowi.

Jeśli są jakieś niespełnione oczekiwania – czy to Twoje czy to Twojego partnera może budzić to frustracje. Kobiety mają często tendencję do nadinterpretacji zachować partnera. Nie ma ochoty na seks – to znaczy, że a) nie podobam mu się i nie kręcę b) jestem brzydka, za gruba itp. lub c) ma kochankę.

Co zrobić gdy on ma ochote a Ty nie
Sielankowe początki, noc poślubna i takie tam, niekoniecznie potem jest tak bajkowo

Ochota na seks

Kiedy Ty nie masz ochoty na seks to raczej facet nie jest skory do doszukiwania się podtekstów (choć może to też zbyt stereotypowe podejście). Przyjmie to do wiadomości i pójdzie spać. Choć oczywiście nie mówię, że nie będzie sfrustrowany. Pewnie tak. Szczególnie gdy sytuacja trwa od dłuższego czasu. A Tobie dojdą lęki – nie chodzę z nim do łóżka, to na pewno mnie zostawi.

Kiedyś marzyłaś o seksie przez całą noc. Teraz marzeniem jest spokojne przespanie całej nocy. Kiedy ostatnio miałaś taką noc, że położyłaś się spać przed 23 i spałaś pięknym niezmąconym niczym snem do 7-8 rano? Coś co przed dziećmi było standardem, teraz stało się luksusem na wagę złota.

A co gdy wszystkie okoliczności idealnie składają się, żeby właśnie iść ze sobą do łóżka, ale Ty jakoś tak nie masz na to ochoty.

Co zrobić, gdy on ma ochotę, a Ty nie?

Po pierwsze musisz sobie szczerze odpowiedzieć na dwa podstawowe pytania:

  1. Czy Twój facet dalej Ci się podoba? Czy kochasz go? I nie masz po prostu ochoty, siły, jesteś przemęczona i nie możesz wykrzesać w sobie pożądania.
  2. Czy też czujesz (a jestem pewna, że to podświadomie wiesz, tylko czasem trudno przyznać się przed samą sobą) – że nie ma już z Twojej strony uczuć i nie chcesz zmuszać się do seksu, z kimś kogo już nie kochasz.

O ile w tym pierwszym przypadku mogę Ci pomóc, o tyle w tym drugim powiem Ci tylko – idź za głosem serca i nie rób nic co jest z nim w sprzeczności nawet gdyby oznaczało to najgorsze dla Waszego związku. Najgorsze dla związku, ale może najlepsze właśnie dla Ciebie. Jeśli nie pójdziesz za głosem serca będziesz nieszczęśliwa. Takie proste, a takie trudne.

Często niestety problemy w łóżku mogą zaważyć na stabilności związku lub są po prostu znakiem, że coś macie nieprzepracowane, że gdzieś podświadomie coś przestało pasować.

Przejdźmy do pierwszego pytania – kochasz go, ale nie masz ochoty na seks i chcesz to wreszcie zmienić.

Co zrobić gdy on ma ochote a Ty nie
On ma ochotę, a Ty wolisz robić coś innego

Hormony hormony hormony

Wydaje nam się, że mamy kontrolę nad naszym życiem. Nic jednak tak nas nie nakręca jak nasze hormony. Ich kiepska konstelacja może obrócić najlepszy dzień w totalną porażkę i totalnie zrujnować pożycie seksualne.

W odzyskaniu równowagi hormonalnej może bardzo pomóc maca – adaptogenem, który sam nie zawiera żadnych hormonów, ale skutecznie i naturalnie reguluje gospodarkę hormonalną w organizmie.

Od tysięcy lat maca z peruwiańskich And jest znanym remedium na problemy z libido. I współczesne badania tylko to potwierdzają.

Niewielkie badanie z 2006 roku wykazało, że mężczyźni z łagodnymi zaburzeniami erekcji zauważyli poprawę dzięki zażywaniu macy. Z tego powodu zyskała ona przydomek „Viagra natury”.

Według koreańskiego przeglądu z 2010 roku, przyjmowanie maca przez co najmniej sześć tygodni zwiększyło pożądanie seksualne u uczestników co może sugerować, że maca przekłada się na zwiększenie libido. Choć są potrzebne dalsze badania w tym temacie.

Australijscy naukowcy odkryli, że maca podawana kobietom po menopauzie z dysfunkcjami seksualnymi pomagała przy objawach menopauzy (takich jak uderzenia gorąca) i zwiększała funkcje seksualne, ale nie miała żadnego wpływu na produkcję hormonów płciowych, czyli wspierała je inaczej.

Reklama

Słynna peruwiańska organiczna MACA PICCHU 🙂 – 100% organic – do kupienia w BioLoveShop.com

Nie wiem czy jest to Twoim problemem obecnie, ale jeśli planujecie potomstwo, to maca też pomaga w walce z niepłodnością.

Korzeń maca jest uważany za bezpieczny dla większości ludzi. Jednak jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, nie jest zalecany.

Sproszkowaną organiczną macę możesz dodać do swojego koktajlu, kawy, szejka. A jeśli to Ty masz ochotę a Twój partner nie – to dodaj także jemu. Może Cię bardzo pozytywnie zaskoczyć.

Maca oprócz swoich adaptogennych właściwości zawiera również szereg wartościowych składników odżywczych takich jak: witamina C, żelazo, potas, witamina B6, polifenole, przeciwutleniacze i aminokwasy.

Zadbaj o siebie

Zanim znajdziesz ochotę na seks musisz najpierw znaleźć czas dla siebie. Zadbać o siebie, przytulić się, zaopiekować się sobą, iść do kosmetyczki, do fryzjera, kupić sobie coś pięknego i nosić to na co dzień, iść na spacer do lasu, nad rzekę, nad morze, pobiegać, pomedytować, pomalować, pośpiewać, oddać się bezgranicznie czemuś co Cię doładuje energią. Powinnaś też jasno powiedzieć o tym swojemu partnerowi – chcę naprawić seksualną sferę naszego życia – ale najpierw muszę odnaleźć kontakt ze sobą i poprosić o ten czas dla samej siebie.

System czakr

Człowiek ma 7 podstawowych czakr, czyli centrów energetycznych w swoim ciele, które kierują naszym życiem. W skrócie mówiąc, jeśli każda czakra jest otwarta, to jest pomiędzy nimi przepływ energii i Twoje życie jest pełne ładu, spokoju i szczęścia. Jeśli któraś z czakr jest przyblokowana przepływ energii ulega zaburzeniu i w Twoim życiu pojawiają się problemy. Energia i materia są tak naprawdę zamienne. Przykładamy zazwyczaj znacznie więcej wagi do materii zamiast do energii, która to tak naprawdę wszystko kreuje, czy tego chcesz czy nie.

Czakra sakralna

Z energetycznego punktu widzenia za popęd seksualny odpowiada czakra sakralna znajdująca się w podbrzuszu tuż pod kością ogonową. Kolor drugiej czakry to pomarańcz, a jej elementem jest woda. Czakra sakralna jest związana ze zmysłowym postrzeganiem świata, twórczością i kreacją, odnajdywaniem przyjemności w codziennym życiu, a więc także z seksualnym pożądaniem.

Otwarta czakra sakralna pozwala Ci cieszyć się życiem w pełni, doświadczać intymności i miłości, być szczerą i nieoceniającą wobec swoich pragnień oraz żyć jako autentyczna Ty bez lęku i strachu.

Zablokowanie czakry sakralnej może powodować zarówno fizyczne, jak i emocjonalne cierpienie. Czakra może stać się nadaktywna lub niedoczynna, a idealny jest oczywiście balans. Nadaktywna czakra sakralna może powodować nadmierne reakcje emocjonalne, zbyt silne przywiązanie emocjonalne do ludzi lub przedmiotów, nadmierne potrzeby w związkach, popadanie w uzależnienia od seksu, od jedzenia, od alkoholu.

Z kolei niedobór energii w drugiej czakrze może powodować strach przed przeżywaniem szczęścia i przyjemności, brak kreatywności, brak autentyczności i właśnie niskie libido. Jej słabe funkcjonowanie może także przekładać się na zdrowie fizyczne. Może się wiązać z takimi objawami jak nieregularny cykl miesiączkowy, infekcje dróg moczowych, zaburzenia płodności, poronienia, torbiele na jajnikach czy endometrioza.

Jak poprawić funkcjonowanie czakry sakralnej?

Aby odnaleźć w sobie pożądanie musisz doładować energią czakrę sakralną. Rozkoszowanie się prostymi przyjemnościami życia bez nadmiernego przywiązywania się do nich jest kluczem do zrównoważenia energii drugiej czakry.

Zwróć uwagę, aby poczuć satysfakcję nie tylko w umyśle, ale także głęboko jako doznanie w ciele, tak aby pragnienie i jego spełnienie były zakotwiczone w pełnym doświadczeniu. Oczywiście zawsze tu i teraz.

Zwróć uwagę na swoje relacje z ludźmi, nie tylko ze swoim partnerem. Czy masz tendencję do przesadnego reagowania, gdy ktoś ma inne zdanie lub robi coś co Ci nie odpowiada? Postaraj się podchodzić mniej emocjonalnie i z większą akceptacją w stosunku do odmienności. Czy pewne osoby mają na Ciebie zły wpływ? Zaburzają Twoje wewnętrzne poczucie własnej wartości? Jeśli tak – ogranicz z nimi kontakty, nie ważne jak bardzo niestosowne społecznie by to było.

Medytacja

Medytacja jest bardzo przydatna do oczyszczania i równoważenia czakr. Na przykład, prosta medytacja uzdrawiania czakry sakralnej polega na wyobrażaniu sobie pomarańczowego lotosu lub pomarańczowego półksiężyca w obszarze drugiej czakry w okolicy miednicy. Utrzymaj ten obraz w swoim umyśle przez kilka minut, głęboko oddychając.

Co zrobić gdy on ma ochote a Ty nie
Medytacja, nad brzegiem morza – idealnie

Pokarmy leczące czakrę sakralną

Zmiany w diecie mogą również pomóc w oczyszczeniu drugiej czakry. Pomarańcze, melony, orzechy kokosowe i inne słodkie owoce są dobrym pożywieniem leczniczym dla czakry sakralnej. Cynamon jest również przydatny, podobnie jak picie dużej ilości wody. Zdrowe odżywianie jest zawsze ważne, a szczególnie gdy chcesz doprowadzić organizm do równowagi zarówno fizycznej jak i psychicznej.

 


NOWA KSIĄŻKA „JAK ZDROWO ODŻYWIAĆ DZIECI”

W PIĘKNYM WYDANIU W TWARDEJ OPRAWIE JUŻ JEST!!!!

Jeśli nurtują Cię pytania:

Jak odżywiać dziecko, aby było zdrowe? lub Jak zdrowo odżywiać dzieci?

Jakie pokarmy są najważniejsze i najzdrowsze dla dziecka?

Jak naturalnie wspierać odporność dziecka?

I szukasz zdrowych i prostych przepisów na dania dla dziecka

bez mięsa, bez nabiału, bez glutenu i bez cukru,

to ta książka jest dla Ciebie

Jak zdrowo odżywiać dzieci
E-book „Jak odżywiać dziecko aby było zdrowe?” lub książka „Jak zdrowo odżywiać dzieci” do kupienia na blogu

Olejki eteryczne do leczenia czakry sakralnej

Olejki eteryczne z drzewa sandałowego, paczuli, pomarańczy, róży i ylang-ylang mogą być stosowane jako aromaterapia w leczeniu drugiej czakry.

Joga

Joga do leczenia czakry sakralnej powinna skupiać się na pozycjach otwierających biodra, takich jak Upavistha Konasana lub Baddha Konasana. Praktyka jogi w celu uzdrowienia drugiej czakry powinna być raczej powolna i zrelaksowana niż szybka lub nadmiernie wymagająca.

Co zrobic gdy on ma ochote a ty nie
Upavistha Konasana
Co zrobic gdy on ma ochote a ty nie
Baddha Konasana

 

Woda – element drugiej czakry

Ponieważ elementem czakry sakralnej jest woda, wyjście na zewnątrz i relaks w pobliżu wody może pomóc otworzyć drugą czakrę. Jeziora, rzeki, morze to coś dla Ciebie. Wprawdzie teraz w Polsce nie ma sezonu na kąpiele, ale miej to na uwadze, gdy przyjdą ciepłe dni. Już nawet kąpiel w wannie (z olejkami eterycznymi i chlorkiem magnezu lub solą Epsom) czy prysznic mogą przyczynić się do zrównoważenia czakry, zapewniając jednocześnie wspaniały relaks i odprężenie.

Co zrobic gdy on ma ochote a ty nie
Kąpiel z dodatkiem chlorku magnezu lub soli Epsom będzie bardzo relaksująca

 

Źródła:

https://wellnessmama.com/8254/maca-herb-profile/

Maca (L. meyenii) for improving sexual function: a systematic review. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20691074/

Beneficial effects of Lepidium meyenii (Maca) on psychological symptoms and measures of sexual dysfunction in postmenopausal women are not related to estrogen or androgen content. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18784609/

The use of maca ( Lepidium meyenii ) to improve semen quality: A systematic review. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27621241/

https://www.vivapartnership.com/optimal-living/using-sacral-chakra-to-engage-with-your-sexuality/

https://gettheskin.com/sex/is-chakra-balancing-the-spiritual-key-to-better-sex/

https://www.chakras.info/sacral-chakra-healing/


 

Wpadnij też na moje konto na INSTAGRAMIE – dużo fajnych przepisów dla dzieci, interesujące story i inspirujące przesłania dla dobra mamy i dziecka.

 


 

Noemi Demi 

czyli Magdalena Dzikiewicz-Polak, zafascynowana zdrowym odżywianiem i zdrowym życiem od dziecka. Weganka, biegaczka i maratonka, mama 2 dzieci – Marcela i Mileny. Autorka bloga NoemiDemi.com i niedawno wydanej książki „Jak zdrowo odżywiać dzieci„.

Blog NoemiDemi.com to blog o zdrowiu dziecka i mamy, blog o zdrowiu kobiety i generalnie blog o zdrowym życiu.

Blog Noemi Demi to znacznie więcej niż zwykły blog parentingowy, to inspiracja do działania, do wyboru tego co najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka, do zamieszania Ci w głowie i do zmian, jeśli tylko odważysz się wprowadzić je w życie.


Szukasz witamin, suplementów i zdrowej żywności dla siebie i dziecka? Zajrzyj do naszego sklepu

 


DISCLAIMER:

Moje artykuły to osobiste przemyślenia na temat szeroko pojętej tematyki zdrowotnej na bazie informacji z jak najlepiej wybranych źródeł oraz własnego doświadczenia. Nie zastępują profesjonalnej porady lekarskiej. Pamiętaj – o swoim zdrowiu i zdrowiu swoich dzieci decydujesz Ty sama.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij
Zamknij
Zaloguj się
Zamknij
Koszyk (0)

Brak produktów w koszyku. Brak produktów w koszyku.