Oczywiście można iść do sklepu i kupić mleko migdałowe w kartoniku. Ale po pierwsze nawet jeśli uda Ci się znaleźć takie bez cukru, to i tak będzie w nim bardzo niewiele migdałów, a po drugie niestety do napoju przechowywanego w kartonikach przedostają się szkodliwe substancje z wyściółki takiego kartonowego opakowania. Nie ma jednak potrzeby ich spożywać.

Można bardzo prosto i szybko zrobić takie mleko w domu.

Przepis na mleko migdałowe – w wykonaniu Marcela.

Składniki:

  • dwie garście migdałów blanszowanych
  • pół litra wody (może być ciepła – wtedy mleko od razu będzie ciepłe)
  • szczypta soli himalajskiej
  • 3-4 daktyle (w zależności jak słodkie lubisz mleko)

Wszystko blendujesz razem na wysokich obrotach. Jeśli zostaną małe grudki – przecedź mleko przez drobne sitko lub gazę.

A co Ci da takie mleko oprócz oczywiście pysznego smaku?

Migdały to niezwykle wartościowy pokarm bogaty w jednonienasycone kwasy tłuszczowe wspaniałe dla zdrowia serca i nie tylko. Zawierają ryboflawinę i L-karnitynę, dwa kluczowe składniki odżywcze, które pozytywnie wpływają na działanie mózgu. Mają dużo antyoksydantów i witamin, w tym witaminę E działającą prozdrowotnie na skórę oraz przeciwzapalnie na cały organizm. Zawierają składniki probiotyczne, które pomagają w trawieniu, detoksie i rozwoju zdrowych bakterii we florze jelitowej. No i jeszcze dzięki zawartości minerałów takich jak magnez, fosfor i wapń przyczyniają się do budowy zdrowych mocnych kości i zębów.

Ale uwaga – migdały są silnym alergenem. Więc nie podawaj takiego mleka dziecku poniżej 1 roku życia. I jak podajesz pierwszy raz, to zaobserwuj reakcję.

 

 Bon appétit!

 

Zrobiłaś domowe mleko migdałowe? Daj znać czy smakowało Tobie i Twojemu dziecku.


Noemi Demi

Blog Noemi Demi to znacznie więcej niż zwykły blog,          to inspiracja do działania, do wyboru tego co najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka, do zamieszania Ci w głowie i do zmian, jeśli tylko odważysz się wprowadzić je w życie.

 


DISCLAIMER:

Moje artykuły to osobiste przemyślenia na temat szeroko pojętej tematyki zdrowotnej na bazie informacji z jak najlepiej wybranych źródeł oraz własnego doświadczenia. Nie zastępują profesjonalnej porady lekarskiej. Pamiętaj – o swoim zdrowiu i zdrowiu swoich dzieci decydujesz Ty sama.