Kontynuując posta sprzed kilku dni (jeśli jeszcze go nie czytałaś zajrzyj TU) chcę Ci podać kolejne 3 pokarmy, które mogą zrewolucjonizować dietę Twojego dziecka.
Organiczny olej kokosowy
Organiczny olej kokosowy jest wytwarzany z aromatycznego miąższu kokosa i zawiera zdrowe roślinne tłuszcze nasycone, w tym omega-3, omega-6, cholinę i lecytynę, które dostarczają maluchom energii. Zawiera również kwas laurynowy (ten sam, który znajduje się w mleku kobiecym) i kaprylowy, które wspierają odporność. Spożywanie ekologicznego oleju kokosowego może nawet chronić zęby Twoich dzieci przed próchnicą. A jeszcze lepiej codziennie rano na czczo ssać olej kokosowy przez 10-15 minut, ale potem koniecznie wypluć, nie przełykać – bo to siedlisko bakterii.
Jak go spożywać?
Organiczny olej kokosowy może być używany jako dodatek do sosów, tłuszcz do ziemniaków czy makaronu (Marcel uwielbia organiczny bezglutenowy makaron z olejem kokosowym i odrobiną soli himalajskiej).
Jest również idealny do smażenia gdyż ma wysoką temperaturę dymienia.
Na bazie oleju kokosowego możesz też zrobić czekoladę.
Przepis na surową czekoladę na bazie oleju kokosowego
Mieszasz ze sobą lekko podgrzany (tak tylko, żeby nabrał płynnej konsystencji) olej kokosowy, trochę surowego kakao i syrop daktylowy – wlewasz wszystko do plastikowego pojemnika i wkładasz do zamrażalnika. Jako dodatek możesz dorzucić orzechy lub migdały. Po 2 godzinach masz pyszną rozpływającą się w ustach czekoladę, najzdrowszą na świecie. Tylko pamiętaj aby przechowywać ją w lodówce, a najlepiej w zamrażalniku, bo olej kokosowy w temperaturze ok. 24 stopni zmienia stan skupienia na ciekły czyli mówiąc wprost rozpuszcza się.
WIĘCEJ O OLEJU KOKOSOWYM przeczytasz tu.
Owoce Camu Camu
Sproszkowane owoce Camu Camu wprost pękają od ilości cennych składników odżywczych.
Camu camu to krzew rosnący wzdłuż wody w amazońskich lasach deszczowych w szczególności w Peru. Historycznie, owoce i liście były wykorzystywane do leczenia różnego rodzaju dolegliwości od zwykłego przeziębienia do opryszczki. Były również stosowane do poprawy zdrowia oczu, a także do pomocy przy problemach ze słabą energią oraz problemów z dziąsłami i zębami.
Reklama
Owoce Camu Camu zawierają przeciwutleniacze oraz witaminy z grupy B.
Witaminy C mają od 25 do 50 razy więcej niż pomarańcze. Żaden owoc na świecie nie ma takiej ilości witaminy C.
Są też źródłem minerałów takich jak wapń, fosfor i żelazo. Smak jest intensywnie kwaśny – z powodu obecności dużej ilości kwasu l-askorbinowego. Organiczne sproszkowane owoce camu camu możesz dodawać do koktajli, soków czy jako dodatek do jogurtu.
Przepis na koktajl z Camu Camu
3 średnie marchewki
2 gruszki
Sok z połówki cytryny
½ łyżki Camu Camu
Wszystko zblenduj razem i podawaj jako pyszny odżywczy witaminowy szejk.
Organiczna spirulina
Spirulina może nie być pierwszym pożywieniem, które przychodzi na myśl przy planowaniu posiłków dla dzieci – jednak unikalny smak tego wszechstronnego supergreensa można łatwo zamaskować w owocowych koktajlach i sokach, co oznacza, że Twoje dziecko może czerpać korzyści z bogactwa składników odżywczych, które oferują te słodkowodne glony. Nazwa „najlepsze jedzenie przyszłości” nadana chlorelli przez ONZ o czymś świadczy.
Spirulina jest źródłem kompletnego białka (zawiera go więcej niż mięso), jest również bogata w wapń i zawiera błonnik, witaminy, magnez, potas, żelazo, miedź i mangan.
Jeśli spirulinę zaczniesz wprowadzać do diety dość wcześnie (a można już od 8-9 miesięca życia) dziecko pokocha ten smak i będzie zagryzać tabletki spiruliny jak najlepsze cukierki (tak przynajmniej jest z moimi dziećmi). Dawkowanie to ok. 0,5-1,5 grama dziennie.
O spirulinie dla dziecka więcej możesz przeczytać TU.
Noemi Demi
Blog Noemi Demi to znacznie więcej niż zwykły blog, to inspiracja do działania, do wyboru tego co najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka, do zamieszania Ci w głowie i do zmian, jeśli tylko odważysz się wprowadzić je w życie.
Szukasz witamin, suplementów i zdrowej żywności dla siebie i dziecka? Zajrzyj do naszego sklepu
DISCLAIMER:
Moje artykuły to osobiste przemyślenia na temat szeroko pojętej tematyki zdrowotnej na bazie informacji z jak najlepiej wybranych źródeł oraz własnego doświadczenia. Nie zastępują profesjonalnej porady lekarskiej. Pamiętaj – o swoim zdrowiu i zdrowiu swoich dzieci decydujesz Ty sama.