Jak zasłaniają Ci oczy Różową Wstążką w Różowym Październiku

utworzone przez | 22.10.2019 | Zdrowie kobiety | 0 komentarzy

Vitamin C 1000+ z dodatkiem owoców dzikiej róży, aceroli i kwercetyny kupisz w BioLoveShop.com

Różowy Październik czy różowa ściema?

Piękna złota jesień wkoło, ale mamy teraz nie złoty, lecz Różowy Październik – Miesiąc Świadomości Raka Piersi czyli Breast Cancer Awareness Month (BCAM).

I niby sam pomysł wydaje się ok. Badajmy się, bo jak wcześnie wykryje się małego guzka to stosunkowo łatwo jest go wyleczyć. Do koloru też nic nie mam, bo to jeden z moich ulubionych. Jednak idea szerzenia świadomości raka piersi stała się wartym wiele miliardów biznesem, obejmującym kilka kontynentów, zalewając je morzem różowych wstążek i różowych produktów. Kup produkt, a tym samym wesprzesz badania nad lekiem na raka. Co z tego, że produkt który kupujesz sam może Ci go zaserwować.

Kancerogenne substancje – czegoś takiego nie ma

Mówi się o raku i jego leczeniu, ale podczas całego Różowego Października – Miesiąca Świadomości Raka Piersi nie usłyszysz o kancerogennych substancjach w żywności, w powietrzu, w chemii codziennego użytku. Nie dowiesz się jak ograniczać ryzyko zachorowania, a jedyne czego się dowiesz, to tego, że koniecznie musisz się badać, a następnie leczyć. A jak? Oczywiście najlepiej chemicznie.

Kobiety (i nie tylko) przypinają sobie różowe wstążeczki, zachęcają do mammografii, mówią o świadomości, a same są całkowicie nieświadome. Maja oczy zasłonięte tą Różową Wstążką.

Różowy Październik

Patrzysz na świat przez różowe okulary czy różowe pączki?

Różowy Październik pomysł idealny

Czy wiesz kto stoi za pomysłem Różowego Października – Miesiąca Świadomości Raka Piersi?

AstraZeneca – jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie i przy okazji producent dwóch głównych leków na raka piersi, z czego jeden sklasyfikowany został jako znany czynnik … rakotwórczy.

Czyż nie jest to idea wprost genialna?

Niech jak najwięcej kobiet się bada, bo siłą rzeczy wtedy ilość diagnozowanych zachorowań wzrośnie i to jeszcze w początkowym stadium. W ten sposób zwiększymy ilość potencjalnych klientów na nasz produkt, czyli silne chemiczne środki „leczące” raka.

Lekarstwo na raka?

Czy naprawdę sądzisz, że wielkie farmaceutyczne koncerny chciałyby znaleźć prawdziwe lekarstwo na raka? Przecież byłoby to podcinanie gałęzi na której siedzą. Czy w ich interesie jest promowanie zdrowego stylu życia, wskazanie czego unikać, żeby ograniczyć ryzyko zachorowania? Nie. Bo to nie służba zdrowiu, lecz służba chorobie. Bo z chorób się utrzymują. Więc nie warto wyleczyć, warto tylko leczyć, ale nigdy do końca.

Różowy Październik

Cukier – antylekarstwo na raka

Twoje życie jest w Twoich rękach

Twoje zdrowie jest w Twoich rękach. Nikt o Twoje zdrowie nie zadba tak jak Ty. Podczas Różowego Października – Miesiąca Świadomości Raka Piersi nie dowiesz się, że do raka może przyczyniać się coś co codziennie zjadasz, kosmetyki, które codziennie stosujesz i środek, którym codziennie myjesz podłogę. Dowiesz się za to, że najlepszym sposobem zapobiegania jest wczesne wykrycie raka.

Mammografia tylko mami

Różowy Październik promuje badania przesiewowe czyli mammografię. Ta jednak ma wiele ciemnych stron (przeczytaj o ciemnych stronach mammografii). W takiej Szwajcarii hop do przodu już nie robi się przesiewowych badań mammograficznych

Mammografia oprócz tego, że samo badanie zwiększa ryzyko zachorowania na raka (promieniowanie rentgenowskie) może dawać mylne wyniki. W samych tylko Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatnich 30 lat błędnie zdiagnozowano ponad milion przypadków raka. Wyobrażasz sobie coś takiego? Dowiedzieć się, że ma się raka ze wszystkimi tego konsekwencjami – psychicznymi i fizycznymi, poddać się leczeniu, niekiedy może nawet i mastektomii. A wszystko przez błędną diagnozę.

Lekki konflikt interesów

AstraZeneca zrobiła niezły biznes – nie dość, że wyłapuje więcej chorych, to jeszcze może leczyć zdrowe kobiety. A tak zupełnie przypadkiem produkuje dwa hity na raka piersi, Tamoksyfen i Arimidex. Konflikt interesów jest tak rażący, że trudno go zignorować. Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że Tamoxifen został faktycznie sklasyfikowany przez Międzynarodową Agencję Badań nad Rakiem jako znany czynnik rakotwórczy dla ludzi! Rakotwórcze „leczenie” raka piersi?  Nic dziwnego, że BCAM nie zezwala na słowo „rakotwórczy” w żadnej ze swoich kampanii.

Różowy Październik

Różowa Wstążka – jaka kryje się za nią prawda?

Jaki jest prawdziwy cel Różowego Października?

Jeśli celem jest naprawdę ochrona kobiet i zmniejszenie zachorowalności i umieralności na raka piersi, czyż Różowy Październik – Miesiąc Świadomości Raka Piersi nie powinien koncentrować się na identyfikowaniu i ograniczaniu narażenia na czynniki rakotwórcze? Różowy Październik to idealna przykrywka tego co naprawdę istotne, to złudzenie robienia czegoś dobrego, praktycznie równoznaczne z oszustwem.

Wszystko to ma jeszcze większy sens, gdy przyjrzysz się historii pomysłodawcy Różowego Października BCAM. AstraZeneca powstała w wyniku połączenia Astra AB i Zeneca Group (farmaceutyczna spółka zależna koncernu Imperial Chemical Industries) w 1999 roku. Imperial Chemical Industries produkuje pochodne petrochemiczne takie jak chlorek winylu i pestycydy, które mają działanie kancerogenne. Nic dziwnego, że hasło „kancerogenne” nie przewija się w kampanii Różowego Października.

Różowy fast food i różowe kosmetyki

I wiecie kto, między innymi, promuje Różowy Październik? KFC. W różowych kubeczkach przypominających o świadomości raka piersi zjesz nic innego jak smażone w wysokiej temperaturze kawałki kurczaka karmionego GMO w panierce z kukurydzy GMO z tłuszczami trans. Żywność tak kancerogenna, że lepszej chyba nie można znaleźć. Pieniądze, które wydasz na tę masakryczną żywność zostaną spożytkowane na pomoc w walce z rakiem piersi. Heloł? Czy komuś się w głowach poprzewracało? Największym pożytkiem byłoby zamknięcie wszystkich fast foodów. Gdyby promowano zdrowy styl życia i odżywiania podczas Różowego Października siłą rzeczy KFC nie mógłby się w to zaangażować.

Różowy Październik w KFC

Really?

W Polsce może KFC tego nie robi, nie wiem, nie chodzę, a w sieci nie widziałam. Ale za to aktywnie w tę akcję angażują się producenci kosmetyków: Estee Lauder, Avon, Clinique, sklepy Douglas i Sephora, które jeśli chcesz być zdrowa lepiej omijać szerokim łukiem.

 

Nadmierne badania i prawo przyciągania

Nawet nie wiesz jak dużo zależy od Twojego nastawienia – już samo bieganie od jednego badania na drugie (bo przecież jak się mówi, nie ma zdrowych ludzi, są tylko źle zdiagnozowani) wpędza Cię w błędne koło poszukiwania jakiejś choroby. A jeśli czegoś szukasz, jeśli o czymś cały czas myślisz, skupiasz na tym energię, nawet jeśli jest to coś, czego się bardzo boisz (a właściwie wręcz tym bardziej, jeśli napędzane jest to przez Twój strach)  – to prędzej czy później to znajdziesz. Bo tak właśnie działa prawo przyciągania. Przyciągasz to, czego najbardziej się obawiasz, bo wszechświat odbiera silny komunikat, co z tego, że chodziło Ci o coś zgoła przeciwnego. To ten negatywny aspekt. Bo tak w większości prawo przyciągania ma ten dobry wydźwięk – dobre myśli przyciągają dobro. Dobre myśli kształtują rzeczywistość. Miej więc jak najwięcej dobrych myśli.

Różowy Miesiąc Świadomości o Zdrowiu

Zamiast tej różowej ściemy zrób sobie sama swój Różowy Miesiąc Świadomości o Zdrowiu – a może nawet cały rok. Świadomości o tym, co dla Ciebie dobre, tak aby nigdy nie stanąć przed smutnym faktem wykrycia raka. Komórki rakowe powstają codziennie – to od Twojego stylu życia zależy czy Twój organizm sobie z nimi szybko poradzi, czy będzie tak zatruty toksynami, że pozwoli na rozwinięcie się choroby. Z e-booka “Jak odżywiać dziecko, aby było zdrowe?” możesz również dowiedzieć się jak odżywiać siebie.


Jeśli nurtują Cię pytania: 

Jak odżywiać dziecko, aby było zdrowe? 

Jak rozszerzać dietę niemowlęcia?

Jakie pokarmy są najważniejsze i najzdrowsze dla dziecka?

Jak naturalnie wspierać odporność dziecka?

I szukasz zdrowych i prostych przepisów na dania dla dziecka

bez mięsa, bez nabiału, bez glutenu i bez cukru,

to ta książka jest dla Ciebie

Jak odżywiać dziecko, aby było zdrowe

Nowy rewolucyjny e-book “Jak odżywiać dziecko, aby było zdrowe?”. To przewodnik, który pokaże Ci jakie drogi wybrać chcąc zdrowo odżywiać dziecko. W e-booku znajdziesz też 47 przepisów na zdrowe potrawy dla dzieci – bez mięsa, bez nabiału, bez glutenu i bez cukru. E-book do kupienia w BioLoveShop.com


Uświadom sobie, co powinnaś robić codziennie, aby być zdrową:

– uśmiechaj się i miej dobre nastawienie do świata

– jedz warzywa i owoce, najlepiej surowe,

– unikaj mięsa, nabiału, cukru i produktów przetworzonych

– rób prosty detoks

– pij świeże soki warzywne i owocowe

Reklama

Ekologiczne super pokarmy

Podając te super pokarmy dziecku masz pewność, że dajesz mu jedzenie najlepszej jakości wolne od glifosatu i GMO – kupisz je w BioLoveShop.com


– ruszaj się (skacz na trampolinie, biegaj, pływaj – a jeśli nie możesz sobie pozwolić na żadną większą aktywność to chociaż spaceruj), oczyszczaj limfę

– kontaktuj się z naturą, dostrzegaj ją, kąp w niej i relaksuj

Różowy Październik

Kąpiel w różowych kwiatach – jak najbardziej

– odstresuj się

– wyrzuć stanik (a przynajmniej nie noś go będąc w domu)

– wyrzuć antyperspirant z aluminium

– wyrzuć chemię domową i przerzuć się tylko na eko środki chemiczne

– nie nakładaj na skórę kosmetyków, których nie mogłabyś zjeść

– utrzymuj dobre relacje z dobrymi ludźmi i odpuść sobie te z toksycznymi osobami (detoks na poziomie psychicznym)

– akceptacja to klucz do szczęścia i spokoju

– wybacz wrogom, nie ze względu na nich, lecz ze względu na siebie

– zapewnij sobie odpowiednią dawkę witamin

– zapewnij sobie odpowiedni poziom selenu i innych pierwiastków śladowych

– zobacz jeszcze jak zapobiegać rakowi piersi 

Kilka słów o selenie

Selen to naturalny pierwiastek śladowy, który może pomóc w zapobieganiu niektórym rodzajom raka. Dokładnie, jak to się dzieje, nie jest do końca jasne. Prawdopodobnie może mieć to coś wspólnego z właściwościami przeciwutleniającymi selenu, które zmniejszają uszkodzenie DNA.

Selen występuje naturalnie w glebie w formie seleniny i selenianu. Rośliny następnie przekształcają go w formy organiczne – selenometioninę i selenocysteinę. Selen znajdziesz w owocach morza, w mięsie, jajach i nabiale oraz w zbożach. Selen możesz też suplementować.

Reklama

Selen dla kobiety

Selen – uzdrawia włosy i paznokcie, a także pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego i tarczycy, chroni komórki przed stresem oksydacyjnym. To czysty selen w formie selenometioniny z dodatkiem tylko jednego składnika – mąki ryżowej, w celulozowej kapsułce i w szklanym słoiczku. Produkt nie zawiera: glutenu, laktozy, soi, pszenicy, cukru, konserwantów, GMO, sztucznych barwników i wypełniaczy. Produkt jest też odpowiedni dla wegan i wegetarian. Dostępny w BioLoveShop


Jest kilka badań, które sugerują pozytywny wpływ selenu na ograniczenie ryzyka raka piersi i samej choroby.

Badania z 2017 r. dotyczyły wpływu niskiego stężenia selenu u kobiet z rakiem piersi na ich przeżycie. Wyniki sugerują, że poziom selenu powyżej 64,4 µg/L może być korzystny dla kobiet w leczeniu raka piersi.

Metaanaliza z 2016 wskazuje na odwrotną zależność między selenem, a całkowitym ryzykiem raka, w tym raka piersi.

Badanie z 2014 wskazuje, że gdy selen jest przyłączony do przeciwciała stosowanego w leczeniu raka piersi, lepiej radzi sobie w niszczeniu komórek rakowych u kobiet, które rozwinęły oporność na chemioterapię.

Badanie z 2010 wykazało, że radioterapia zmniejsza poziom selenu w surowicy u kobiet z rakiem piersi.

Rozwiąż więc Różową Wstążkę, którą masz na oczach i zacznij wreszcie żyć zdrowo.

Źródła:

https://www.theguardian.com/commentisfree/2012/oct/03/pinkification-breast-cancer-awareness-commodified

https://www.greenmedinfo.health/blog/covering-causes-breast-cancer-1985-astrazenecas-bcam-1

https://www.healthline.com/health/breast-cancer/selenium-breast-cancer#nutritional-needs

Serum selenium levels predict survival after breast cancer https://link.springer.com/article/10.1007/s10549-017-4525-9

Selenium Exposure and Cancer Risk: an Updated Meta-analysis and Meta-regression

https://www.nature.com/articles/srep19213

Selenium effective treatment against breast cancer, study suggests https://www.sciencedaily.com/releases/2014/10/141020121408.htm

Serum levels of selenium in patients with breast cancer before and after treatment of external beam radiotherapy https://academic.oup.com/annonc/article/22/5/1109/177812

 


Noemi Demi 

blog o zdrowiu dziecka i mamy 

to znacznie więcej niż zwykły blog parentingowy, to inspiracja do działania, do wyboru tego co najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka, do zamieszania Ci w głowie i do zmian, jeśli tylko odważysz się wprowadzić je w życie.

 


Z miłości do BIO – naturalne witaminy, zdrowe suplementy, ekologiczna żywność        


DISCLAIMER:

Moje artykuły to osobiste przemyślenia na temat szeroko pojętej tematyki zdrowotnej na bazie informacji z jak najlepiej wybranych źródeł oraz własnego doświadczenia. Nie zastępują profesjonalnej porady lekarskiej. Pamiętaj – o swoim zdrowiu i zdrowiu swoich dzieci decydujesz Ty sama.

Przeczytaj także:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Captcha loading...

Hej Kochana, mam dla Ciebie prezent!

Zapisz się na Newsletter i odbierz darmowy e-book „Zdrowe jedzenie 7 dni w tygodniu” dla Ciebie i Twojego dziecka

Właśnie zapisałaś się na Newsletter Noemi Demi. Dziękuję!

Pin It on Pinterest

Share This