Życie to nie próba generalna – wywiad z Hanią – Primadonną i Matką-Wariatką

Życie to nie próba generalna – wywiad z Hanią – Primadonną i Matką-Wariatką

 

Vitamin C 1000+ z dodatkiem owoców dzikiej róży, aceroli i kwercetyny kupisz w BioLoveShop.com

Dawno nie było tu żadnej Matki-Wariatki, oprócz mnie oczywiście. Dziś mam dla Was wywiad z Hanią. Hania ma 31 lat i prawie roczną córeczkę Idę, wraz z partnerem mieszka w Niemczech. Hania jest śpiewaczką operową i wokalistką – stąd własnie na zdjęciach te piękne stroje. Na co dzień występuje w operze w Mannheim, ale też w wielu miejscach w całej Europie. Brała udział także w Voice of Germany i niemieckim X Factor. Więcej o życiu zawodowym Hani możecie przeczytać na jej stronie Hanna-Czarnecka.de.

Cześć Haniu, cieszę się bardzo, że prowadząc tak aktywne życie primadonny, co chwila próby, występy, koncerty i będąc przy tym mamą znalazłaś chwilę na wywiad. 

Jakie są Twoje zasady?

Rodzina jest na pierwszym miejscu. Życie = miłość + rozwój (osobisty, psychiczny, zasobu wiedzy itd.) Nie oceniam i kieruję się intuicja. Nie słucham mainstreamowych rad i nie obchodzi mnie co ktoś o mnie myśli.

Życie to nie próba generalna - wywiad z Hanią - Primadonną i Matką-Wariatką
W sam raz na spacer po ogrodzie

Bardzo mi bliskie.

Kiedy zaczęłaś przywiązywać wagę do zdrowego odżywiania? Do ekologicznego stylu życia?

Pierwsze diety zainteresowały mnie już w wieku 17 lat. Zdrowe odżywianie choć niby wydawałoby się temu bliskie, zaciekawiło mnie dopiero gdy przestałam jeść mięso jakieś 7 lat temu. A tak na dobre to zaczęłam do tego przywiązywać istotną wagę podczas ciąży no i oczywiście teraz podczas karmienia piersią. Ważne też jest dla mnie podczas rozszerzania jadłospisu Idusi. Polecam ebook „Jak odżywiać dziecko, żeby było zdrowe?”.

Dziękuję Ci bardzo.

Również zainteresowanie ekologicznym stylem życia zaczęło się tak na dobre podczas ciąży. Tak jak pewnie u większości kobiet. Zawsze starałam się np. nie kupować w plastikach lub mieć termos kupując kawę, zamiast kupować ją w kartonowych kubkach z plastikowym wieczkiem. Ale tak naprawdę zaczęłam rozszerzać wiedzę podczas ciąży i staram się robić to do dziś.

Jak to się przekłada na zdrowie Twojego dziecka? Na Twoje zdrowie?

Mała jak dotychczas praktycznie nie miała w ogóle wzdęć, żadnej kolki, wysypek, pryszczy i co tam jeszcze się mówi, że jest „normalne” u dzidziusiów.  Jest zdrowym, wesołym i cudownym dzieckiem. Dzięki zdrowemu jedzeniu (myślę, że miało to ogromny wpływ) cieszyłam się każdym dniem ciąży aż do rozwiązania. A co za tym idzie, śpiewałam cały czas i ostatni występ miałam 5 dni przed porodem. Nie miałam tez żadnych z licznych dolegliwości o których się mówi. Może i część zawdzięczam genom i „łatwo mi mówić”, ale jestem przekonana, że sposób jedzenia odgrywa ogromna rolę nie tylko podczas ciąży.

Życie to nie próba generalna - wywiad z Hanią - Primadonną i Matką-Wariatką
Hania

Występ na scenie 5 dni przed porodem – naprawdę podziwiam.

Co jest dla Ciebie priorytetem w podejściu do zdrowia dziecka?

Żeby działać według własnego sumienia i wiedzy, czytać, słuchać i szukać swojej drogi. Wiem, że nie uniknę wszelkiego „zła”, ale dopóty, dopóki mam wpływ na to, co daję dziecku, po prostu niektórych składników nie ruszam.

Czy zdarza Ci się czasem zboczyć z drogi? W jakich sytuacjach, kiedy?

Tak naprawdę „zboczenie z drogi” obecnie podczas karmienia piersią to kawałek czekolady lub jakiś serek, a i to bardzo rzadko. Mając świadomość, że wszystko przechodzi do mleka jakoś nad tym panuję. Przedtem – jasne. Na przykład jeśli pół dnia nie jadłam będąc na próbie lub występach, gdy wracałam do domu, już dojeżdżając czułam jak mi kiszki marsza grają i wtedy zdarzały się jakieś mniej zdrowe przekąski. Teraz generalnie wolę zjeść po prostu za dużo czegoś zdrowego niż ładować śmieci.

Życie to nie próba generalna - wywiad z Hanią - Primadonną i Matką-Wariatką
Widać, że Hania karmi piersią.

O tak – to też moje podejście. Lubię najeść się czymś zdrowym, od czasu do czasu. 

Jak leczysz dziecko? Jakie są Twoje niezawodne sposoby?

Tak naprawdę Ida miała do tej pory 2 razy tylko chwilowy katar. Ponieważ nie umiała wysiąkać noska,  pomogłam jej aspiratorem. Trochę więcej spała i szybko minęło. W przyszłości chętnie skorzystam z Twojego bloga, grupy na facebooku „Zdrowa mama i zdrowe dziecko” oraz homeopatii.


LEKTURA OBOWIĄZKOWA DLA KAŻDEJ MATKI (nie tylko WARIATKI :))

Jeśli nurtują Cię pytania: 

Jak odżywiać dziecko, aby było zdrowe? 

Jak rozszerzać dietę niemowlęcia?

Jakie pokarmy są najważniejsze i najzdrowsze dla dziecka?

Jak naturalnie wspierać odporność dziecka?

I szukasz zdrowych i prostych przepisów na dania dla dziecka

bez mięsa, bez nabiału, bez glutenu i bez cukru,

to ta książka jest dla Ciebie

Jak odżywiać dziecko, aby było zdrowe
Nowy rewolucyjny e-book „Jak odżywiać dziecko, aby było zdrowe?”. To przewodnik, który pokaże Ci jakie drogi wybrać chcąc zdrowo odżywiać dziecko. W e-booku znajdziesz też 47 przepisów na zdrowe potrawy dla dzieci – bez mięsa, bez nabiału, bez glutenu i bez cukru. E-book do kupienia w BioLoveShop.com

Zapraszam, choć oczywiście nie życzę, żebyś miała ku temu powody. W sensie na bloga i na grupę wpadaj jak najczęściej, tylko żeby córeczka była zawsze zdrowa.

Czy podajesz dziecku jakieś suplementy?

Na razie Mała przede wszystkim w mleku dostaje dobre suplementy, które sama biorę od lat. Do papek dodaję jej teraz powoli baobab, spirulinę, oraz proszek z soku z trawy jęczmiennej. Poza tym zawsze, gdy tylko mogę, jestem z Idą na dworze. Jeśli nie jestem w stanie – Mati idzie z Małą na dwór. Mieszkamy na wsi więc powietrze też jest inne niż w mieście.

Czy zawsze wybierasz ekologiczne produkty czy tylko w określonym obszarze? Czy kupujesz je w stacjonarnych sklepach czy online?

W większości wybieram artykuły „bio” i „eko”. Ale jednak nie wszystko ma taką etykietkę. Większość superfoodsów kupuję w Internecie.

Reklama

Ekologiczne super pokarmy
Podając te super pokarmy dziecku masz pewność, że dajesz mu jedzenie najlepszej jakości wolne od glifosatu i GMO – kupisz je w BioLoveShop.com

Jakie są Twoje sposoby na oszczędności?

Nigdy nie byłam rozrzutna i dość dobrze nauczyłam się nimi gospodarować. Jeśli cos uważam za potrzebne i sensowne, nie zastanawiam się.

Czy codziennie gotujesz dla wszystkich domowników, czy masz jakieś wsparcie ze strony partnera?

Nie codziennie, ale gdy jestem w domu owszem. Jeśli jesteśmy oboje, gotujemy wspólnie, jeśli nie, gotuje ten kto akurat jest w domu.

Czy jecie czasem w restauracjach? Jak sobie wtedy radzicie z wyborem zdrowego jedzenia?

Mati niestety na razie nie przykłada sporej wagi do zdrowego jedzenia, aczkolwiek ostatnio zdarzają się u niego przebłyski. Wiem, że tłumacząc mu nic nie wskóram i jedyne co mogę robić, to być sama przykładem.

Masz rację. Na siłę nikogo nie da się przekonać do zdrowego odżywiania. To musi przyjść z czasem. Samo.

Gdy jesteśmy w restauracji, zawsze znajdę coś z warzywami, jakąś dużą sałatę, coś wegańskiego i nie proszę kelnera i wyliczenie mi wszystkich składników. Obsesja w żadnej dziedzinie się nie sprawdza.

Życie to nie próba generalna - wywiad z Hanią - Primadonną i Matką-Wariatką
Cudna!

Ha ha, ja zawsze w restauracjach zamawiam na końcu, bo wiem ile to będzie trwać. I zadaję mnóstwo męczących pytań. Kelnerzy nie za bardzo mnie lubią…

Czy udaje Ci się znaleźć czas dla siebie?

Obecnie niestety z kilku względów dość rzadko. Staram się łapać chwile w ciągu dnia i się świadomie „wyłączać”, wrzucać na luz. Śpiew jest taką chwilą, ale nie tylko.

Jakie są Twoje pasje? Oprócz śpiewania oczywiście.

Tak, zdecydowanie moją pasją jest mój zawód – śpiewanie.

To najpiękniejsze co można mieć – robić coś, co się kocha i jeszcze dostawać za to wynagrodzenie. Wspaniale!

Poza tym uwielbiam czytać, jeździć konno, uczyć się języków obcych. Ale lubię też robienie paznokci, sport, podróże oraz spotykanie się z osobami bliskimi mojemu sercu.

Jak dbasz o siebie? Takie występowanie na scenie jest bardzo wymagające. Trzeba nie tylko pięknie śpiewać, ale tez pięknie wyglądać.

Uważam na to co jem. To jest najważniejsze. Poza tym wystarczająca ilość snu, czasami zdrowy egoizm, ha ha. Ruch fizyczny – jeśli nie ma czasu na sport to np. praca w domu z obciążeniem 10 kg w chuście (czyli Idą).

Życie to nie próba generalna - wywiad z Hanią - Primadonną i Matką-Wariatką
Tu już nieco skromniej, ale za to złota.

Widziałam też Twoją próbę z córeczką w chuście (miała wygłuszające słuchawki).  Świetne.

Czy jesteś szczęśliwa?

Tak. Jestem wdzięczna za każdy dzień i za to, ile Bóg mi daje. Należę do ludzi, którzy widzą „szklankę do połowy pełną”.

Twoja złota rada dla innych Matek-Wariatek?

Bądź sobą, bądź szczęśliwa, bądź tu i teraz, bądź wdzięczna, mów swoim bliskim, że ich kochasz, słuchaj wewnętrznego głosu, zarażaj uśmiechem, nie odkładaj na później – życie to nie próba generalna.

Życie to nie próba generalna - wywiad z Hanią - Primadonną i Matką-Wariatką
Od czasu do czasu Hania też wskakuje w wygodne jeansy

Piękne przesłanie.

Masz rację życie to nie próba generalna, ono po prostu się dzieje tu i teraz. Nie możesz się do niego inaczej przygotować niż tylko właśnie korzystając z chwili.

Bardzo dziękuję Ci za piękny wywiad.

Ja też dziękuję.

Jeśli chcecie usłyszeć Hanię zobaczcie ten niesamowity występ w Voice of Germany.

 

 

 

 

 

 


Noemi Demi 

blog o zdrowiu dziecka i mamy  to znacznie więcej niż zwykły blog parentingowy, to inspiracja do działania, do wyboru tego co najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka, do zamieszania Ci w głowie i do zmian, jeśli tylko odważysz się wprowadzić je w życie.


Z miłości do BIO – naturalne witaminy, zdrowe suplementy, ekologiczna żywność        


DISCLAIMER:

Moje artykuły to osobiste przemyślenia na temat szeroko pojętej tematyki zdrowotnej na bazie informacji z jak najlepiej wybranych źródeł oraz własnego doświadczenia. Nie zastępują profesjonalnej porady lekarskiej. Pamiętaj – o swoim zdrowiu i zdrowiu swoich dzieci decydujesz Ty sama.

Komentarze (2)

  1. Ciekawy, inspirujący wywiad 🙂
    Noemi, poleć proszę suplementy dla rocznego synka (karmię dalej piersią), myślałam o Vitek oraz omega 3 dla dzieci TiB, ale nie wiem jak z dawkowaniem. Czy może jakieś inne suplementy będą lepsze, doradź proszę coś z Twojego sklepu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij
Zamknij
Zaloguj się
Zamknij
Koszyk (0)

Brak produktów w koszyku. Brak produktów w koszyku.