Jak oczyścić organizm z aluminium?

Jak oczyścić organizm z aluminium?

Aluminium to bardzo podstępny metal. Działa niezwykle toksycznie na cały organizm, a w szczególności na mózg. Ustalono nawet limity bezpieczeństwa w stosowaniu aluminium w zależności od sposobu wchłaniania. I tak w wodzie pitnej jest ograniczenie do 2,2 miligrama na litr, a w powietrzu 15 miligramów na metr sześcienny. W pozostałych przypadkach poza wdychaniem i spożywaniem FDA ustaliła granicę 25 mikrogramów na dobę. Gdy dobowa dawka przekracza ten poziom nadmiar aluminium wykrywany jest w całym organizmie,  w kościach, w mózgu, w wątrobie, w sercu i w śledzionie. Jest to bardzo niebezpieczny pierwiastek, który prowadzi do wielu chorób, a nawet w skrajnym wypadku do śmierci. Chcę Ci dziś pokazać gdzie możesz z nim największą styczność i jak oczyścić organizm z aluminium.

W jaki sposób aluminium dostaje się do Twojego organizmu

Nawet nie zdajesz sobie sprawy w jak wielu produktach występują związki aluminium. Są zarówno w kosmetykach, szamponach, kremach, dezodorantach jak i w produktach spożywczych – w mieszance dla niemowląt, w serze czy barwnikach spożywczych.
Zatrucie organizmu aluminium to gorsza pamięć, zaburzenia neurologiczne i problemy reprodukcyjne. Zdecydowanie nie jest to pierwiastek śladowy, którego potrzebuje Twój organizm.

Aluminium w żywności

Jak oczyścić organizm z aluminium
Aluminium w żywności – wygląda może i apetycznie, ale jest bardzo szkodliwe

Folia aluminiowa i aluminiowe tacki na grilla to najbardziej oczywiste źródła aluminium w żywności. Mimo, że producenci zapewniają bezpieczeństwo w kontakcie z żywnością nie jest to do końca zgodne z prawdą.  Niektóre pokarmy, zwłaszcza te o kwaśnym smaku wchodzą w reakcje z aluminium i wytrącają je z folii co powoduje, że konsumując grillowane mięso czy nawet warzywa spożywasz także związki aluminium.
Temperatura również odgrywa ważną rolę podczas używania aluminiowych naczyń kuchennych, a gdy naczynia te są używane do gotowania, a następnie schładzania żywności, w jedzeniu można potem znaleźć duże ilości aluminium. Z powodu ogólnego wysokiego narażenia na aluminium powinnaś ograniczać kontakt z tym metalem wszędzie gdzie masz na to wpływ.

Aluminium w kosmetykach

Najpotężniejszym źródłem aluminium są antyperspiranty. Nikt nie lubi zapachu potu, ale stosowanie takich dezodorantów to nic dobrego. Aluminium z dezodorantu przenika do krwi i ma zdolność transformowania i mutowania komórek ludzkich, a nawet odgrywa rolę w rozwoju raka piersi. Alternatywą są ekologiczne dezodoranty lub ałun w sztyfcie, który wprawdzie też zawiera związki aluminium, których cząsteczki są na tyle duże, że nie blokują porów – stosując taki kamień normalnie się pocisz, ale neutralizowane są bakterie i  stąd nie ma przykrego zapachu spod pachu.
Aluminium znajdziesz również w kremach z filtrami, balsamach i lotionach. Najczęściej spotykanymi formami aluminium występującymi w tego typu produktach są wodorotlenek glinu i octanobursztynian skrobi glinowej – to w ogóle nie brzmi jak niebezpieczne aluminium tylko bardziej jak jakiś ocet. Wodorotlenek glinu łatwo przenika przez skórę zatruwając w ten sposób wszystkie organy.

Aluminium w lekarstwach

Leki zobojętniające kwas żołądkowy są jednym z najbardziej znanych źródeł aluminium. Generalnie mnóstwo ludzi ma problem z trawieniem nie łącząc tego w ogóle ze śmieciowym żarciem, które konsumują. Chcą zobojętnić kwasy żołądkowe nie wiedząc, że podstawowym problemem z trawieniem jest właśnie niedostateczna ilość kwasów żołądkowych wynikająca ze spożywania niskiej jakości żywności. W lekach na refluks dostępnych bez recepty nawet na stacji benzynowej znajdziesz najczęściej wodorotlenek glinu i sole magnezowe glinu. Leki refluksowe podawane są nawet niemowlętom, choć z refluksem można poradzić sobie naturalnie.
Działania niepożądane tych leków obejmują osłabienie mięśni, niewydolność oddechową, ból kości, osłabienie, złe samopoczucie, śpiączkę, nadmierne stężenie wapnia w moczu i niedobór fosforanów. Przyczyną większości z tych działań niepożądanych jest to, że leki zobojętniające zawierające aluminium nawet w niskich dawkach prowadzą do niedoborów witamin i minerałów, ponieważ zmniejszają zdolność organizmu do wchłaniania . Absorpcja witaminy B12, witaminy C, wapnia, żelaza i magnezu może być zmniejszona u pacjentów przyjmujących leki zobojętniające kwasy żołądkowe. Pozornie więc leczysz się, ale tak naprawdę zatruwasz organizm jeszcze bardziej.

Aluminium w szczepionkach

Zdecydowanie najgorszym źródłem aluminium są jednak szczepienia, bo związki aluminium trafiają bezpośrednio do krwi. I tak, lekarze alarmują – „ograniczcie stosowanie folii aluminiowej do żywności, to bardzo niezdrowe!”, ale nikt z nich nie powie – uważajcie na aluminium w szczepionkach. Ostatnio wyśmiał to nawet Jerzy Zięba.
Według szpitala dziecięcego w Filadelfii, podczas standardowych dwumiesięcznych szczepień, dziecku wstrzykuje się około 1,5 miligrama (czyli 1500 mcg) aluminium podczas jednej wizyty. Wydawać by się mogło, że to bardzo niewiele, ale w rzeczywistości oznacza to, że Twoje dziecko otrzymuje około 60 razy więcej aluminium, niż jest to bezpiecznie dozwolone według limitu FDA wynoszącego 25 mcg dziennie. W rzeczywistości żadna pojedyncza szczepionka nie mieści się w normach bezpieczeństwa narzuconych przez FDA. Czyż nie jest to istny absurd?
Co lepsze oczywiście nikt powszechnie nie bada wpływu aluminium w szczepionkach (poza badaniami offowymi) na zdrowie dzieci, bo szczepionki nie są postrzegane jako z natury toksyczne. Kolejny paradoks. Czegoś co z założenia nie może być toksyczne nie należy badać. Co z tego, że może truć.
Myślę jednak, że Ciebie, podobnie jak 136 tysięcy innych osób może zainteresować mój wpis 12 sposobów na detoks po szczepieniach (to mój najlepszy wpis w historii bloga).
Godzisz się więc na podanie dziecku szczepionki, która z założenia jest bezpieczna, ale taka nie jest. Wykazano, że adiuwanty aluminium dodawane do szczepionek powodują choroby autoimmunologiczne, zapalenie mózgu, powikłania neurologiczne, problemy skórne, bóle mięśni, bóle głowy, astmę, opóźniony rozwój neurologiczny, a nawet mogą prowadzić w skrajnych przypadkach do śmierci.
Wiesz już więc, że organizm Twój i Twojego dziecka może być zatruty aluminium. Co można z tym zrobić?

Jak oczyścić organizm z aluminium?

#1 Krzemionka

Jak oczyścić organizm z aluminium - krzemionka
Skały wapienne w Bonifacio – nasze ostatnie wakacje bez dzieci 6 lat temu

Krzemionka jest naturalnie występującym minerałem pochodzącym głównie z piaskowca i innych skał, który pomaga organizmowi pozbyć się nadmiaru aluminium. Badania dowiodły, że krzemionka nie tylko pomaga chronić organizm przed negatywnym działaniem aluminium, ale również zwiększa wydalanie aluminium.
Spożywanie krzemionki wiąże się ze zmniejszonym ryzykiem choroby Alzheimera i innych rodzajów otępienia, ponieważ substancja pomaga ograniczyć biodostępność aluminium. Jednym z głównych powodów, dla których krzemionka jest tak cenna jest to, że potrafi przekroczyć barierę krew-mózg i tym samym oczyszcza mózg z tego toksycznego pierwiastka.
Krzemionkę można znaleźć w wielu różnych produktach żywnościowych, zwłaszcza owocach i warzywach prosto z ziemi, ale najlepsze jej źródła pochodzą z wody bogatej w minerały i ziemi okrzemkowej (DE). Na przykład taka woda FIJI zawiera ogromną ilość krzemionki.
Ziemia okrzemkowa z kolei zawiera ok. 85% czystej krzemionki. Można ją spożywać – dodając po prostu 1-2 łyżeczki do szejka lub zrobić kąpiel z ziemią okrzemkową.
Są też dostępne kapsułki z ziemią okrzemkową. Możesz też wykonać oczyszczającą kąpiel z dodatkiem ziemi okrzemkowej. Będzie to idealne rozwiązanie dla dziecka.

#2 Pocenie się

Jednym z absolutnie najlepszych sposobów jak oczyścić organizm z aluminium jest pocenie się. Pocenie to naturalny system oczyszczania organizmu. Ćwicz więc intensywnie i poć się na zdrowie, od czasu do czasu odwiedzaj też saunę.
Udowodniono, że regularne korzystanie z sauny ma wiele zalet zdrowotnych, w tym poprawę czynności układu sercowo-naczyniowego, redukcję bólów głowy i innych bólów, obniżenie wskaźników depresji, poprawę detoksykacji, a nawet poprawę płodności mężczyzn.
Aluminium występuje w wysokim stężeniu w pocie, nawet wyższym niż typowo znajdowane w moczu, co wskazuje, że pocenie się jest główną drogą oczyszczania organizmu z aluminium.

#3 L-Teanina

L-Teanina to niezbędny aminokwas powszechnie spotykany w produktach takich jak zielona herbata, ​​czarna herbata i herbata oolong. Jest absolutnie niewiarygodny w detoksykacji i ochronie ciała przed aluminium. L-Teanina nie tylko chroni mózg, ograniczając śmierć neuronów i uszkodzenia poznawcze, ale także zwiększa produkcję glutationu – jednego z najważniejszych antyoksydantów związanych ze zdolnością organizmu do detoksykacji. Można też suplementować sam glutation.

#4 Glutation

Glutation jest silnym przeciwutleniaczem, który chroni przed uszkodzeniami spowodowanymi metalami ciężkimi. Wynika to z badań przeprowadzonych zarówno na szczurzych jak i ludzkich komórkach. Glutation wspomaga również enzymy wątrobowe, które rozkładają toksyny i metale ciężkie. Najlepszy jest liposomalny glutation. Po spożyciu dzięki mikroskopijnym lipidowym otoczkom, w których się znajduje trafia bezpośrednio do krwi z pominięciem układu pokarmowego. Glutation można również podawać dożylnie – ale nie ten liposomalny – i tylko u profesjonalnego naturopaty. Nigdy nie rób czegoś takiego na własną rękę.

#5 Chlorella i spirulina

Reklama

Jak oczyścić organizm z aluminium chlorellą
Chlorella pomoże Ci oczyścić organizm z aluminium – organiczna Chlorella This Is Bio – do kupienia w BioLoveShop.com

Jak oczyścić organizm z aluminium – odpowiedź – Chlorella i spirulina to kolejne niezawodne suplementy.
Podczas gdy niektóre suplementy odtruwające po prostu uwalniają toksyny z komórek i tkanek, chlorella potrafi wiązać toksyczne metale i wyprowadzać je z organizmu. Chlorofil zawarty w chlorelli i spirulinie też wspomaga detoksykację metali. Co ważne oprócz właściwości oczyszczających chlorella i spirulina dostarczają cennych witamin, minerałów i aminokwasów które wpływają na energię i witalność.
Typowa dawka spiruliny lub chlorelli do detoksykacji metali wynosi około 20 – 30 gramów dziennie.
Mogą być używane razem. Możesz zacząć od 500 mg dziennie i każdego dnia zwiększać dawkę – i obserwować efekty. Po zakończeniu detoksu zredukuj poziom do 3-6 gramów dziennie. Ważne aby wybrać naprawdę dobrej klasy suplement, bez dodatków (sama chlorella lub sama spirulina) i koniecznie organiczny.

Reklama

Jak oczyścić organizm z aluminium spiruliną
Spirulina pomoże Ci oczyścić organizm z aluminium – Spirulinę 100% organic This is Bio kupisz w BioLoveShop.com

Uwaga
Przy silnym detoksie musisz liczyć się z reakcją Hixheimera czyli z objawami grypowymi, bólem głowy, wypryskami na skórze, co może potrwać kilka dni do tygodnia – to wszystko pozytywne znaki, że organizm oczyszcza się z toksyn.
Aluminium jest niebezpieczne – ale prawda jest taka, że ​​aluminium jest wszędzie i dostaje się do naszych ciał każdego dnia, czasem w ogromnych ilościach. Na szczęście teraz już wiesz jak oczyścić organizm z aluminium. Ograniczaj więc kontakt z tym pierwiastkiem wszędzie gdzie masz na to wpływ i od czasu do czasu przeprowadzaj detoks.

Czy znasz jeszcze jakieś skuteczne sposoby jak oczyścić organizm z aluminium?

Źródła:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6804775/
https://www.chop.edu/centers-programs/vaccine-education-center/vaccine-ingredients/aluminum
http://www.biopathica.co.uk;
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5388722/
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16513172
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20535554
http://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0200778#sec014
https://uottawa.scholarsportal.info/ojs/index.php/RISS-IJHS/article/view/1219/1169
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21337589
https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1002/ijc.30393
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16045991
https://www.sciencedaily.com/releases/2007/08/070812084458.htm
https://www.webmd.com/parenting/baby/news/20111020/are-too-many-babies-getting-acid-reflux-drugs#1
https://www.gastrojournal.org/article/S0016-5085(79)80232-2/pdf
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4110863/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21568886
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4615573/
https://academic.oup.com/aje/article/169/4/489/119824
https://academic.oup.com/aje/article/169/4/489/119824
https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT01067508
https://www.hindawi.com/journals/ecam/2018/1857413/
https://pdfs.semanticscholar.org/7e28/0cf1299fcdf00cf9776030fa9a45124aba8f.pdf
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27698535
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4684116/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27649883
https://www.semanticscholar.org/paper/Protective-effect-of-L-Theanine-against-aluminium-Sumathi-Shobana/2893d17fe61190d2b10f1ebc4bda1abf7916d821


Noemi Demi 

blog o zdrowiu dziecka i mamy 
to znacznie więcej niż zwykły blog parentingowy, to inspiracja do działania, do wyboru tego co najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka, do zamieszania Ci w głowie i do zmian, jeśli tylko odważysz się wprowadzić je w życie.


Z miłości do BIO – naturalne witaminy, zdrowe suplementy, ekologiczna żywność        


DISCLAIMER:

Moje artykuły to osobiste przemyślenia na temat szeroko pojętej tematyki zdrowotnej na bazie informacji z jak najlepiej wybranych źródeł oraz własnego doświadczenia. Nie zastępują profesjonalnej porady lekarskiej. Pamiętaj – o swoim zdrowiu i zdrowiu swoich dzieci decydujesz Ty sama.

Komentarze (2)

  1. Dziekuje za ten artykul. Tyle wiedzy w jednym miejscu. Mam pytanie czy przy karmieniu piersia jest bezpiecznie sie oczyszczac z aluminium? Czy jednak jest ryzyko, ze wydali sie wraz z mlekiem?
    A dzieciom (3lata i 1roczek) co profilaktycznie podawac? Ktory preparat najlepiej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij
Zamknij
Zaloguj się
Zamknij
Koszyk (0)

Brak produktów w koszyku. Brak produktów w koszyku.