6 przyczyn szkolnych niepowodzeń Twojego dziecka

6 przyczyn szkolnych niepowodzeń Twojego dziecka

Greens & Fruits czyli witaminy, minerały i enzymy z 50 owoców, warzyw i ziół – do kupienia w BioLoveShop.com

Szkoła to nic przyjemnego dla dziecka i dla rodziców także. Szczególnie jeśli wiąże się z problemami z nauką. Czy wiesz jakie mogą być przyczyny szkolnych niepowodzeń Twojego dziecka?

System szkolnictwa w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Zresztą nie tylko w Polsce. Współczesne szkoły wyuczają podwładnych, przyszłych podporządkowanych pracowników szeregowych, którzy nie powinni mieć indywidualnego zdania na żaden temat. Podążanie za tłumem i robienie tego co wszyscy, nie odstawanie – to najważniejsze wartości promowane w szkole. Każdy objaw indywidualnego myślenia, chęci tworzenia czy kreacji jest duszony w zalążku. Szkoła uczy jak nie myśleć i jak nie używać mózgu, a już w ogóle tłamsi intuicję, instynkt i duszę. Dziecko nie może rozwiązać zadania czy napisać wypracowania tak jak chce, musi to robić zgodnie z przyjętym wzorem. A jeszcze do tego wyścig szczurów i pełna rywalizacja wśród dzieci podjudzana przez zapatrzonych w przedłużenie swojego życia rodziców.

Przyczyny szkolnych niepowodzeń
Przyczyny szkolnych niepowodzeń często leżą tam gdzie najmniej się spodziewasz

Jak się odnaleźć w systemie szkolnictwa?

Idealnym modelem jest edukacja domowa, ale nie każdy rodzic może się w tym odnaleźć, nie każdy ma na to czas. Dobra prywatna szkoła też jest jakąś alternatywą, choć obawiam się, że wyścig szczurów jest tam jeszcze silniejszy. Większości pozostaje szkoła publiczna z całym jej chorym systemem.

Czy warto cały czas z systemem walczyć? Buntować się? Olewać i ponosić konsekwencje?

Nie warto, szkoda na to czasu. Póki co tak zwana edukacja jest obowiązkowa i trudno to obejść. Najlepiej byłoby zabawić się, że to taka gra. Zabawa w szkołę. I jeśli chce się przejść do kolejnych etapów to trzeba zrobić to minimum. Co jednak gdy dziecko ma poważne problemy w szkole? Ciągle tylko fala niepowodzeń i Twoich nerwów. Czy każda klasówka musi kończyć się pałą i krzykiem?

Są dzieci bardziej i mniej inteligentne (bardzo inteligentnie powiedziane), ale okazuje się, że dość często przyczyny szkolnych niepowodzeń leżą zupełnie gdzie indziej niż nam się wydaje.

Przyczyna szkolnych niepowodzeń #1 pasta do zębów z fluorem i powszechna fluoryzacja

Może to zabrzmi dla Ciebie idiotycznie – co ma mycie zębów do problemów w szkole? Ale właśnie fluor zawarty w paście do zębów ogłupia mózgi dzieci, spowalnia proces myślenia i przyswajania wiedzy. Wcale nie zapewnia zdrowych zębów, a raczej tylko ograniczenie umysłowe. I tak dobrze, że w Polsce fluor nie jest dodawany do kranówki. Choć kto tam wie, co w kranówce jest tak naprawdę.

Fluor obniża iloraz inteligencji dzieci i powoduje raka. Kompleksowe badanie z 2012 roku wykazało, że fluor, który jest sklasyfikowany jako neurotoksyna, wraz z ołowiem i arsenem, zmniejsza iloraz inteligencji. To tylko jedno z 50 badań, w których naukowcy doszli do tego samego wniosku. Fluor również powoduje inne szkody zdrowotne, w tym fluorozę dentystyczną (jak na ironię), cukrzycę, przewlekłe stany zapalne i raka. I wystarczą naprawdę niewielkie, ale regularne dawki tej substancji, aby miała ona tak negatywny wpływ na zdrowie.

Przyczyny szkolnych niepowodzeń - pasta do zębów z fluorem
Czy Twoje dziecko myje zęby pastą z fluorem?

Przyczyna szkolnych niepowodzeń #2 coroczne szczepienie przeciwko grypie

Szczep dziecko na grypę, a jego frekwencja w szkole będzie lepsza i więcej dzięki temu się nauczy. Nic bardziej błędnego. Szczepionka przeciwko grypie zawiera nie tylko znane neurotoksyny, takie jak formaldehyd, aluminium, komórki i białka innych zwierząt oraz mieszane szczepy żywych („atenuowanych”) wirusów, ale także 25 000 razy więcej rtęci niż dozwolony bezpieczny poziom. Ups.  Nie wierz w to co piszą na mainstreamowych blogach parentingowych, że tiomersal to nie to samo co rtęć. To jeszcze gorsza substancja. Jeśli szczepiłaś dziecko ostatnio sprawdź obecność rtęci w jego organizmie i postaraj się go oczyścić.

Poza tym, że trujesz dziecko, to wiedz, że szczepionka na grypę nie działa. Więc szczepienie nie ma kompletnie żadnego sensu.

Przyczyna szkolnych niepowodzeń #3 jedzenie GMO i syropu fruktozowego

Kukurydza, soja i rzepak GMO występują w praktycznie wszystkich konwencjonalnych produktach spożywczych, zwłaszcza tych tanich. Jeśli Twoje dziecko zjada lunch w szkolnej stołówce to istnieje duże prawdopodobieństwo, że codziennie spożywa GMO. Te genetycznie modyfikowane i zmutowane produkty spożywcze zawierają pestycydy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz – nie da się ich zmyć. Wszystkie są opryskane środkiem chwastobójczym Roundup. Ta silnie toksyczna substancja nie tylko zabija wszystkie szkodniki, ale także utrudnia zdolności poznawcze Twojego dziecka, powodując mgłę mózgową (brain fog), depresję i lęk.

Jeśli dodasz do tego ciastka, słodycze, płatki zbożowe i żelki, które to wszystkie zawierają syrop kukurydziany (z kukurydzy GMO a jakże) o wysokiej zawartości fruktozy (HFCS) – masz nadaktywne dziecko, które nie potrafi na niczym dłużej się skupić i ma zaburzenia emocjonalne. ADHD to nie choroba i nie należy na nią podawać żadnych leków – to tylko objaw braku podstawowych minerałów w organizmie oraz nadmiar cukru w diecie, szczególnie syropu fruktozowego.

Przyczyna szkolnych niepowodzeń - GMO
Płatki zbożowe z GMO – nie, dziękuję

Przyczyna szkolnych niepowodzeń #4 spożywanie glutaminianu sodu i aspartamu

Glutaminian sodu (MSG) to niebezpiecznie stężona sól, która może powodować nawet uszkodzenie mózgu u niemowląt. Dodawana jest do żywności dla podkręcenia smaku potraw. Tania azjatycka kuchnia opiera się właśnie o glutaminian sodu. Dzieci i nastolatki, które jedzą MSG na pusty żołądek, a nawet po prostu w zbyt dużych ilościach, doświadczają silnych migrenowych bólów głowy, gdzie ledwie mogą znieść hałas lub jasne światło. Wyobraź sobie, że jesteś uwięziona cały dzień w klasie na zajęciach z rozrywającą głowę migreną. Nic dziwnego, że nie mogą się skupić na nauce.

Z kolei aspartam jest genetycznie zmodyfikowanym sztucznym słodzikiem wytworzonym z …ekskrementów bakterii, co brzmi niemalże interesująco, ale takie nie jest. Aspartam powoduje stany lękowe, napędza niepokój a także, wbrew pozorom, ma wpływ na przyrost masy ciała. Sprawdź  żywność „dietetyczną” jaką spożywa Twoje dziecko. Napoje gazowane 0 kcal, większość cukierków i gum jest słodzonych tym syfem. Aspartam został ostatnio powiązany z rakiem krwi.

Reklama

Jak sobie radzić ze szkolnymi niepowodzeniami - kwasy Omega 3
Kwasy tłuszczowe Omega 3 TiB na poprawę funkcjonowania mózgu kupisz w BioLoveShop.com

Przyczyna szkolnych niepowodzeń #5 spożywanie sztucznych barwników spożywczych

Te śliczne kolorowe cukierki, kolorowe potrawy, a nawet kolorowe leki to właśnie efekt działania sztucznych barwników. Te żółte, niebieskie i czerwone barwniki pochodzą z przetwórstwa ropy naftowej (chyba nie dawałabyś dziecku ropy naftowej do picia) i udowodniono, że powodują nadaktywność. Jeśli Twoje dziecko zostało „zdiagnozowane” z ADD lub ADHD najpierw zobacz co się stanie jak przez miesiąc nie będzie jeść żadnych tego rodzaju dodatków. Świat warzyw i owoców jest tak kolorowy, że naprawdę nie potrzeba jeść nic sztucznego.

Przyczyny szkolnych niepowodzeń - barwniki spożywcze
Te tęczowe słodycze to nic dobrego

Przyczyna szkolnych niepowodzeń #6 spożywanie oleju rzepakowego

Zgodnie z najnowszym badaniem przeprowadzonym przez Temple University spożywanie oleju rzepakowego upośledza zdolność uczenie się i pamięć. Dlaczego ten pozornie zdrowy olej zwany oliwą północy jest tak zły? Olej rzepakowy, czy to organiczny, czy nie, krzepnie we krwi i blokuje przepływ tlenu do mózgu. Olej rzepakowy jest dodawany do większości przetworzonej żywności (a nawet – uwaga – do ekologicznych słoiczków dla niemowląt), aby nie dopuścić do jej zepsucia, co jednocześnie nie przeszkadza mu psuć umiejętności myślenia i pamięci dziecka.

Co jeszcze dodałabyś do tej listy?

Źródła:

https://www.hsph.harvard.edu/news/features/fluoride-childrens-health-grandjean-choi/;

https://www.naturalnews.com/045418_flu_shots_influenza_vaccines_mercury.html;

http://www.truthwiki.org/gmo-dangers-research-consensus-cancer/;

http://horizonprimarycare.com/foods-that-can-worsen-your-childs-adhd/;

https://www.additudemag.com/feed-your-childs-focus-adhd-diet-nutrition/tos=accepted;

https://www.worldhealth.net/news/canola-oil-linked-worsening-memory-dementia-and-weight-gain/;

 


Noemi Demi 

blog o zdrowiu dziecka i mamy 

to znacznie więcej niż zwykły blog parentingowy, to inspiracja do działania, do wyboru tego co najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka, do zamieszania Ci w głowie i do zmian, jeśli tylko odważysz się wprowadzić je w życie.

 


Z miłości do BIO – naturalne witaminy, zdrowe suplementy, ekologiczna żywność        


DISCLAIMER:

Moje artykuły to osobiste przemyślenia na temat szeroko pojętej tematyki zdrowotnej na bazie informacji z jak najlepiej wybranych źródeł oraz własnego doświadczenia. Nie zastępują profesjonalnej porady lekarskiej. Pamiętaj – o swoim zdrowiu i zdrowiu swoich dzieci decydujesz Ty sama.

Komentarze (6)

  1. Noemi zastanawiam się nad ryżem? Podawać dziecku? Oj..z tą dietą w przedszkolu. Nie wiem doprawdy jak ja rozwiążę ten problem. Nie znam nikogo w przedszkolu gdzie chcę zapisać moją Małą kiedyś gdzie którekolwiek dziecko miałoby specjalną dietę bez pszenicy i nabiału. Nie mam wśród koleżanek w pracy takich dzieci. To będzie trudny orzech do zgryzienia…

    1. Ja podaję ryż, wiem wiem – jest tam arsen. Ale ryż jest według mnie ok. Cała Azja się odżywia ryżem. Oczywiście najlepiej eko. A co do przedszkola – musisz po prostu robić sama jedzenie, tak ja ja daję codziennie Marcelkowi. Innego wyjścia nie ma.

  2. Noemi jakiś czas temu podałaś przepis na oranżadkę z witaminą b compleks .Mojemu dziecku bardzo smakowała , ale niestety zapomniała zapisać jak się ją robi i teraz nie mogę znaleźć gdzie to było . Czy mogę mieć prośbę abyś przypomniała skład tego witaminowego napoju.

  3. To prawda, że współczesna dieta bazująca na żywności przetworzonej negatywnie wpływa na zdrowie dziecka, w tym jego zdolność koncentracji i pamięć. Jedną z przyczyn może być także zachwianie proporcji między węglowodanami a tłuszczami. Zbyt dużo cukrów powoduje rozdrażnienie i trudności z nauką. Natomiast wzbogacenie diety w wartościowe tłuszcze doskonale wspomaga pracę układu nerwowego dziecka.

    1. Najgorsze jest połączenie cukru z tłuszczem.
      Natomiast dobrej jakości węglowodany czyli surowe warzywa i owoce – to powinna być podstawa diety.
      Oczywiście wartościowe tłuszcze też – takie jak organiczny olej kokosowy tłoczony na zimno, organiczna oliwa z oliwek virgin, orzechy, migdały. Tylko tłuszczu w diecie nawet u dziecka nie może być za dużo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij
Zamknij
Zaloguj się
Zamknij
Koszyk (0)

Brak produktów w koszyku. Brak produktów w koszyku.