Jak zmienić swoje życie na lepsze
Jak zmienić swoje życie na lepsze

Jak zmienić swoje życie na lepsze?

Jak zmienić swoje życie na lepsze?

Kiedy byłaś dzieckiem myślałaś, że wspaniale będzie wreszcie dorosnąć i zacząć robić to co naprawdę chcesz.

Czy na pewno robisz to co chcesz?

W poniedziałek rano wytrąca Cię ze snu budzik, wciskasz drzemkę, żeby jeszcze przedłużyć weekend, ale wiesz, że od rana masz cały stos obowiązków, które same się nie zrobią. Każde 5 minut dłuższego spania spowoduje, że skomplikowane puzle, z których zbudowany jest dzisiejszy dzień rozlecą się. Idziesz się błyskawicznie umyć. Mechanicznie robisz śniadanie dla dzieci i dla męża. O sobie zazwyczaj zapominasz. Budzisz dzieci i ubierasz je, czasem również wybierasz krawat dla męża. Sama zakładasz byle co nie patrząc nawet w lustro i jedziesz do pracy, po drodze zawożąc dzieci do szkoły i przedszkola, klnąc na korek, na wieczne spóźnienia, na ciągłe kłótnie dzieci na tylnym siedzeniu i na pogodę. Kolejny beznadziejny poniedziałek.

 

Praca, której nie lubisz

Wchodzisz do biura, szef rzuca krytyczne spojrzenie, że znowu się spóźniłaś. Nieważne, że w piątek wyszłaś z pracy o 19:00. W korporacji zauważa się tylko niedociągnięcia. Siadasz do komputera całkowicie pozbawiona energii do działania. Codziennie na autopilocie odtwarzasz te same nudne czynności. Byle do piątku. A po pracy odebranie dzieci ze szkoły, rozwiezienie na zajęcia dodatkowe. W pośpiechu zrobione zakupy i jedzenie, aby wieczorem paść bez sił i zasnąć przed telewizorem.

Gdzie Ty jesteś w tym kobieto?

Gdzie Twoja siła?

Gdzie Twoja intuicja?

Gdzie Twoja miłość, dobro, ciepło?

Żyjesz tak przez wiele lat i nic w Twoim życiu się nie zmienia. Bo nie ma prawa się zmienić. Narzekasz na pracę, na obowiązki, na problemy z dziećmi, na problemy z mężem, że w niczym Ci nie pomaga, że jest takim typowym facetem. Twoje życie to ciągła walka z przeszkodami, o czas, o pieniądze, o święty spokój. Ciągle odczuwasz brak. Nawet jeśli pozornie masz wszystko, to ciągle Ci czegoś brakuje i właśnie zawsze na tym skupiasz swoją uwagę.

Reklama

Kids Vitek i Kids Omega BioLoveShop.com
KIDS VITEK – zestaw minerałów i witamin dla dzieci w najlepiej przyswajalnych formach (np. B12 – metylokobalamina, kwas foliowy – l-metylofolian wapnia) oraz KIDS OMEGA-3 – kwasy tłuszczowe Omega-3 pozyskane z peruwiańskich Anchois – w malutkich kapsułkach łatwych do połknięcia zapakowanych w szklane słoiczki – do kupienia w BioLoveShop.com

Prawo przyciągania

Tak właśnie działa prawo przyciągania. Przyciągasz do swojego życia dokładnie to kim jesteś i to jak Ty odbierasz rzeczywistość. Otrzymujesz dokładnie to co wysyłasz w kosmos. Jeśli narzekasz na dzieci i opowiadasz wszystkim w koło, że są niemożliwe i niegrzeczne (co to znaczy grzeczne dziecko? O dorosłych się tak nie mówi. Totalnie bzdurne, stereotypowe określenie. W moim słowniku nie ma słowa niegrzeczny i grzeczny.) – to stają się one jeszcze bardziej niemożliwe. Jeśli narzekasz na męża (oby czasem był niegrzeczny) – nigdy nie będzie spełniał Twoich oczekiwań. Czy ktoś je w ogóle musi spełniać? Jedyną osobą, która może spełniać Twoje oczekiwania jesteś tak naprawdę Ty sama.

To Ty kreujesz swoją rzeczywistość.

Wdzięczność

Jeśli nic Ci się nie podoba w Twoim życiu, nie potrafisz zatrzymać się na chwilę, docenić tu i teraz i być wdzięczną za to co masz, to nic nie zmieni się na lepsze. A jak bardzo do dupy by nie było Twoje życie zawsze jest za co dziękować, choćby za to, że się dzisiaj obudziłaś w ciepłym łóżku. Nie ważne, że niekoniecznie w tym w którym byś chciała. To przywiązywanie się do braku, a nie do tego co dobre. To zapominanie o tym co masz tu i teraz. To kompletne zaprzedanie się przeszłości – jak było dobrze – lub przyszłości – jak będzie dobrze, gdy ktoś się zmieni lub sytuacja się zmieni. Byle tylko nie zmieniać się samej, bo po co.

Ty i fizyka kwantowa

Joe Dispenza neurobiolog, wykładowca i autor bestsellerów na temat rozwoju osobistego m. in. „Wymień umysł na lepszy model” pokazuje, że zgodnie z modelem kwantowym rzeczywistość, która Cię otacza jest wytworem twoich myśli. Kwantowa fizyka znacznie wykracza poza nasze szkolne rozumowanie świata według newtonowskich praw fizyki.

Około dwieście lat po upadku jabłka na głowę Newtona, Albert Einstein wypalił ze swym słynnym równaniem E=mc2. I większość ludzi zna ten wzór, ale nie mówi on im kompletnie nic. Wynika z niego, że materia i energia są ze sobą tak powiązane, że są zamienne, są de facto tym samym. Wraz z teoriami Einsteina zaczęto też drążyć specyficzny charakter światła. Czy jest Ci znane pojęcie dualizmu korpuskularno-falowego światła? Brzmi dość naukowo, ale sprowadza się do tego, że światło robi sobie z nas jaja. Czasem jest falą, a czasem cząsteczką. W zależności od tego co myśli o nim obserwator.


Jak zdrowo odzywiac dzieci
Jeśli nurtują Cię pytania: Jak odżywiać dziecko, aby było zdrowe? lub Jak zdrowo odżywiać dzieci? Jakie pokarmy są najważniejsze i najzdrowsze dla dziecka? Jak naturalnie wspierać odporność dziecka? I szukasz zdrowych i prostych przepisów na dania dla dziecka
bez mięsa, bez nabiału, bez glutenu i bez cukru, to ta książka jest dla Ciebie. E-book „Jak odżywiać dziecko aby było zdrowe?” lub książka „Jak zdrowo odżywiać dzieci” do kupienia na blogu,

Nasz świat materialny to wielka pustka

Odniesienie newtonowskiej teorii do modelu atomu w ogóle nie działa. Elektrony nie krążą wokół jądra atomu jak planety wokół słońca. Są bardziej chmurą elektronów szalejących we wszystkie strony. Każdy atom to 99,99999 procent energii i 0,00001 procent materii. Więc jeśli wszystko składa się z atomów – Ty, drzewo, krzesło, dom – to przeświadczenie, że jest to głównie materia jest z tej perspektywy błędne, bo materii jest tam jak kot napłakał (a nawet mniej). Tak naprawdę zarówno Ty jak i materialny świat, który Cię otacza to przede wszystkich energia.

Obserwator kreuje

Fizycy kwantowi odkryli, że obserwator wpływa na zachowanie energii i materii. Eksperymenty dowiodły, że elektrony istnieją jednocześnie w nieskończonej ilości potencjalnych możliwości, ale tylko jeśli obserwator koncentruje uwagę na określonym położeniu elektronu on się właśnie tam pojawia. Tak więc subiektywny umysł wywiera wpływ na obiektywny świat fizyczny.

Brak przyciąga brak

Jeśli Twoje codzienne myśli są szare, nic dziwnego, że twoje życie ma takie barwy. Jeśli ciągle narzekasz to będziesz miała codziennie jeszcze więcej powodów do narzekania. Jeśli ciągle Ci czegoś brakuje, to ciągle będzie Ci brakować. Obserwujesz, zauważasz, koncentrujesz uwagę na braku i właśnie ten brak otrzymujesz.

Co się stanie jak zmienisz swoje nastawienie?

Jeśli jednak jesteś w stanie nawet na siłę zmienić swoje nastawienie, inaczej przeżywać każdy dzień, starać się doceniać chwilę, to w Twoje życie powoli wchodzi zmiana.

Prawo przyciągania mówi, że w Twoim życiu pojawia się dokładnie tylko to z czym rezonujesz, to jakie wibracje odczuwasz, twoje wibracje to energia myśli które wysyłasz. Jeśli chcesz zmienić swoje życie na lepsze, dające więcej szczęścia i spełnienia, to już teraz bez względu na to co się dzieje w twoim życiu musisz zacząć czuć się tak jakbyś już miała to wszystko o czym marzysz.

Chcesz coś zmienić w swoim życiu

Czujesz, że coś chcesz zmienić w swoim życiu, ale do końca nie wiesz czego chcesz. To bardzo częsty przypadek. To ma miejsce, gdy jesteś tak pogrążona w tym pozornie ważnym materialnym świecie (przypominam to zaledwie 0,0001 % wszystkiego), koncentrujesz się na materii całkowicie zapominając o własnej naturze, o własnym wnętrzu, o własnej intuicji, o tym, że tak naprawdę przede wszystkim na pierwszym miejscu jesteś energią, która może dokładnie wszystko.

Jak zmienić swoje życie na lepsze
Idealny mężczyzna

Jak byś się zachowywała gdyby wszystkie Twoje marzenia się spełniły?

Jak zachowuje się osoba, która ma wszystko to co sobie wymarzyła? Wspaniałą pracę dającą spełnienie, kochającego męża, szczęśliwe dzieci? Cieszy się z każdego dnia a każdy pozorny problem zamienia w wyzwanie. Wsłuchuje się w siebie i działa w zgodzie z własną intuicją, idzie wytyczoną drogą, ma dobre myśli, które kreują jej świat, nie zmienia innych na siłę, ale codziennie zmienia siebie, a przede wszystkim swoje myśli.

Delektuj się każdą chwilą, celebruj ją, przykładaj wagę do swojego otoczenia, do pięknego wyglądu na co dzień, a nie tylko od święta, do ludzi, którymi się otaczasz. Celebruj czas ze swoimi dziećmi. Niech każdy dzień stanie się przygodą, przyjemnością, wyzwaniem. Gdy zmienisz swoje podejście do świata, świat zmieni swoje podejście do Ciebie. Nigdy na odwrót.

Jak zmienić swoje życie na lepsze?

Okazuje się, że bardzo jest w tym pomocna medytacja, która potrafi zmieniać połączenia neuronowe w mózgu. Mózg bowiem nie odróżnia wydarzeń, które faktycznie miały miejsce od tych, które tylko i wyłącznie przeżywamy wyobrażając sobie branie udziału w jakimś wydarzeniu. Do tego stopnia, że nawet wyobrażanie sobie ćwiczeń fizycznych zamiast ich praktykowania może przełożyć się na poprawę wyników na poziomie fizycznym. Oznacza to, że tylko i wyłącznie Twoje myśli mogą mieć przełożenie na to co dzieje się w Twoim życiu.

Jak zmienić swoje życie na lepsze
Medytacją zaczynam każdy dzień

Medytacja

Krótka codzienna medytacja, podczas której będziesz sobie wyobrażać najlepszą możliwą wersję siebie, swoje idealne życie wraz z emocjami, które się z tym wiążą może ci pomóc to osiągnąć. Jeśli nauczysz się odczuwać wdzięczność za to o czym marzysz, tak jakbyś już to wszystko miała, nauczysz się przyciągać do swojego życia wszystko co najlepsze. Ważne, aby te dobre emocje, które przeżywasz podczas medytacji towarzyszyły Ci też w ciągu dnia.

Medytacja zmienia mózg, pozwala na kontakt z podświadomością, mózg zmienia myśli, a te przekładają się na twoje materialne życie.

Kontakt z intuicją

Niezwykle ważne jest też nawiązanie kontaktu ze swoją intuicją. Dotarcie do głębi siebie.

Jeśli nigdy nie medytowałaś i nie wiesz jak nawiązać kontakt ze swoją intuicją może Ci w tym bardzo pomóc kurs on-line Ścieżka Intuicji prowadzony przez Kamilę Surmę. Wpisz kod: NOEMI a dostaniesz 10% zniżki.

Noemi Demi Kamila Surma

Byłam na warsztatach z Kamilą w ośrodku rozwoju świadomości Siódmy Las. Nie sądziłam, że w moim pięknym szczęśliwym życiu tego potrzebuję, ale okazało się, że odkryłam zupełnie nowe pokłady potencjałów.

Kamila nauczy Cię medytować, nawet jeśli nigdy tego nie robiłaś, nauczy Cię wsłuchania się w siebie, kierowania głosem serca i dzięki temu będziesz mogła zmienić swoje życie na lepsze.

Czy jest to aż tak trudne, żeby nie spróbować?

Źródła:

Joe Dispenza „Wymień umysł na lepszy model”

Kamila Surma „Ścieżka intuicji”


 

Wpadnij też na moje konto na INSTAGRAMIE – dużo fajnych przepisów dla dzieci, interesujące story i inspirujące przesłania dla dobra mamy i dziecka.

 


 

Noemi Demi 

czyli Magdalena Dzikiewicz-Polak, zafascynowana zdrowym odżywianiem i zdrowym życiem od dziecka. Weganka, biegaczka i maratonka, mama 2 dzieci – Marcela i Mileny. Autorka bloga NoemiDemi.com i niedawno wydanej książki „Jak zdrowo odżywiać dzieci„.

Blog NoemiDemi.com to blog o zdrowiu dziecka i mamy, blog o zdrowiu kobiety i generalnie blog o zdrowym życiu.

Blog Noemi Demi to znacznie więcej niż zwykły blog parentingowy, to inspiracja do działania, do wyboru tego co najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka, do zamieszania Ci w głowie i do zmian, jeśli tylko odważysz się wprowadzić je w życie.


Szukasz witamin, suplementów i zdrowej żywności dla siebie i dziecka? Zajrzyj do naszego sklepu

 


DISCLAIMER:

Moje artykuły to osobiste przemyślenia na temat szeroko pojętej tematyki zdrowotnej na bazie informacji z jak najlepiej wybranych źródeł oraz własnego doświadczenia. Nie zastępują profesjonalnej porady lekarskiej. Pamiętaj – o swoim zdrowiu i zdrowiu swoich dzieci decydujesz Ty sama.

Komentarze (2)

 1. Wszystko to wiem a nic z tym nie robię… im więcej czytam tym czuje sie bardziej zagubiona… czuje podświadomie ze powinnam np medytowac ale zaraz pojawia się ten glos w głowie „teściowa Cie rano zobaczy pomyśli ze zwariowałaś ” tak tak mam jeszcze lekki problem z tym co inni ponysla… dzis na szczere wiem ze moge wszystko ze trzeba tylko byc w drodze… ale tych dróg jest tak wiele ktorymi powinnam kroczyc ze az nie wiadomo od czego zacząć… czuje ze powinnam założyć instagram i dzielić sie tam wiedzą nt. Zdrowego odżywania siebie i dzieci sprawialo by mi to wielka frajde ale znowu co znajomi pomysla , to glupie itp… ten komentarz jest chyba napisany przez samo ego ale doskonale wiem to o czym piszesz i czuje to a tak ciężko cokolwiek zmienić………

  1. No to powiem Ci, że trafiłaś idealnie – skorzystaj z tej Ścieżki Intuicji Kamili. Najpierw zobacz sobie darmowe medytacje u niej na stronie i popróbuj, poczytaj, posłuchaj podcastów. Ona naprawdę pomaga ludziom odkryć własną drogę, pomaga skontaktować się z intuicją, pomaga odnaleźć siebie.
   Opinia innych ludzi – trudno tak do końca to olać, ale właśnie w tym pomaga medytacja – odłączenie się choć na chwilę od ciała, czasu i otoczenia. Jeśli boisz się teściowej – medytuj tam gdzie na pewno jej nie będzie :). Jeśli nie zaczniesz medytować nigdy się nie przekonasz.
   A co do zdrowego odżywiania – szczególnie dzieci – to chyba stawiasz ich dobro przed idiotycznymi opiniami niedoinformowanych ludzi?
   Musisz pozbyć się też przekonań, które Cię blokują jak np. ciężko cokolwiek zmienić… Wszystko jest kwestią nastawienia.

   Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij
Zamknij
Zaloguj się
Zamknij
Koszyk (0)

Brak produktów w koszyku. Brak produktów w koszyku.