Ryba dla dziecka - zawsze w chlorellą

Chlorella 100% ORGANIC wspaniały superpokarm dla kobiety w ciąży do kupienia w BioLoveShop.com

Ból głowy, bóle kręgosłupa czy choroba w ciąży to nie jest nic przyjemnego. A niestety Twój układ immunologiczny wtedy działa na nieco mniejszych obrotach, by pozwolić na zdrowy rozwój Twojego dziecka. Stąd częstotliwość zapadania na przeziębienia i choroby w ciąży jest zazwyczaj większa niż normalnie. Co robi przeciętna osoba gdy coś ją boli? Sięga po środki przeciwbólowe.

Czy takie leki w ciąży to dobry wybór?

Lekarze ginekolodzy uważają, że powszechnie dostępne środki przeciwbólowe są bezpieczne w ciąży. Co lepsze, niektórzy twierdzą, że nawet taki ketonal nie ma żadnego wpływu na matkę karmiącą. Lekarz w szpitalu po porodzie (kiedy wcale nie narzekałam na ból) wręcz namawiał mnie do wzięcia tego środka mówiąc, że lepiej wtedy wszystko się zagoi. Dodam, że był to prywatny szpital z naprawdę dobrą opieką.

 

Okazuje się jednak, że środki przeciwbólowe wcale nie są tak bezbolesne dla zdrowia jak mogłoby się wydawać. Szczególnie dla kobiet w ciąży.

Wielu ekspertów w dziedzinie zdrowia zaczęło ostatnio szukać większej ilości dowodów na temat ryzyka związanego z lekami przeciwbólowymi. Dowody te obejmują niebezpieczeństwa związane z przyjmowaniem zbyt wielu leków przeciwbólowych, takich jak paracetamol i potencjalnymi szkodami, jakie mogą one wywoływać w wątrobie, nerkach i innych układach organizmu.

Paracetamol w ciąży

Według badań , które zostały opublikowane w internetowym czasopiśmie Endocrine Connections,  paracetamol zażywany przez kobiety w ciąży może wpływać na rozwój układu rozrodczego dzieci płci żeńskiej i prowadzić do problemów związanych z płodnością w dorosłym życiu. Więc jeśli w planach masz zostanie babcią, to musisz zadbać o zdrowie Twojego potomstwa jeszcze w brzuchu.

Leki w ciąży

Czy powszechnie dostępne przeciwbólowe leki w ciąży są bezpieczne?

Naukowcy z  duńskiego Headache Center oraz Institut National de la Santé et de la Recherche Médicale  wykazali, że stosowanie paracetamolu w ciąży u zwierząt powoduje zakłócenia w rozwoju układu rozrodczego potomstwa płci żeńskiej. Zespół badawczy ocenił trzy artykuły, które opisują działanie paracetamolu. W artykułach stwierdzono, że paracetamol wywołuje szkodliwe skutki na późniejszym etapie życia u badanych zwierząt. Myszy, którym podawano paracetamol w okresie ciąży rodziły potomstwo żeńskie o mniejszej ilości komórek jajowych, co skutkowało zmniejszoną szansą na reprodukcję, zwłaszcza w późniejszym wieku.

Ibuprofen w ciąży

Wpływ paracetamolu na potomstwo płci męskiej nie był jeszcze badany, ale przebadano ibuprofen. Okazuje się, że ibuprofen, szczególnie podawany w pierwszym trymestrze, zaburza produkcję testosteronu u chłopców i tym samym stanowi ryzyko niepoprawnego rozwoju narządów płciowych i układu rozrodczego.

Naturalne sposoby na radzenie sobie z bólem w ciąży

Leki mogą być najszybszym sposobem na rozwiązanie bólu, ale istnieją inne zdrowsze i bardziej naturalne sposoby radzenia sobie z takimi problemami.

Kora wierzby jest znana z łagodzenia stanu zapalnego, ponieważ zawiera salicynę, która ma właściwości podobne do głównego składnika w aspirynie. Historia mówi, że ludzie zwykli żuć samą korę, aby złagodzić ból i gorączkę, ale w dzisiejszych czasach można ją po prostu zaparzyć jak herbatę.

Kurkuma oprócz wielu innych korzyści zdrowotnych ma również działanie przeciwbólowe. Kurkuma może być stosowana do łagodzenia bólu, a także niestrawności, wrzodów, rozstroju żołądka, łuszczycy i raka.

Goździki to przyprawa do dań, ale prócz tego, że jest składnikiem żywności, pomaga łagodzić ból, mdłości i leczyć przeziębienia.

Gorący lub zimny okład na bolącą część ciała może zmniejszyć stan zapalny.

Odpowiedni masaż nie tylko łagodzi ból, ale także poprawia przepływ krwi, szczególnie w kierunku nóg, które często w ciąży nie są wystarczająco ukrwione.

Aromaterapia pomaga w dobrym samopoczuciu psychicznym, co jest również związane z ulgą jeśli chodzi o ból fizyczny. Wspaniałym rozwiązaniem na bóle mięśni i skurcze są kąpiele magnezowe w ciąży.

Venus Botticellego kupuje chlorek magnezu w internecie na stronie BioLoveShop.com. Bądź jak Venus! 🙂


W rzeczywistości istnieje wiele naturalnych i skutecznych metod leczenia w ciąży, tylko trzeba nieco bardziej otworzyć umysł na alternatywne terapie.

NLPZ w ciąży 

Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) są bardzo powszechne. Przez to, że można je kupić w byle kiosku czy na stacji benzynowej masz poczucie, że są to leki całkowicie bezpieczne. W ciąży wiele kobiet nie może wytrzymać z bólu i aż 30% kobiet sięga po środki przeciwbólowe.

Badania wykazują jednak niekorzystne działanie leków przeciwbólowych i innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych na płód, w tym niską masę urodzeniową, astmę i przedwczesny poród.

Leki takie jak paracetamol (acetaminofen), kwas acetylosalicylowy i ibuprofen mogą przenikać przez łożysko, a także można je znaleźć w smółce i moczu noworodków, a  w mleku mamy.

Reklama

Greens & Fruits czyli witaminy, minerały i enzymy z 50 owoców, warzyw i ziół z dodatkiem probiotyków, z metylowaną formą kwasu foliowego – idealny suplement w ciąży – do kupienia w BioLoveShop.com


Według mainstreamowych mediów i blogów musisz bać się w ciąży więcej niż jednej szklanki soku marchewkowego dziennie (witamina A i ciąża), ale paracetamol możesz brać.

Nie daj się więc zwieźć powszechnej dostępności środków przeciwbólowych. Mogę one mieć niestety bardzo negatywny wpływ na Twoje dziecko.

Leki w ciąży

W ciąży zdecydowanie lepsze są naturalne metody radzenia sobie z bólem

A Ty jak radzisz sobie z bólem w ciąży?

Źródła:

https://presse.inserm.fr/en/a-warning-on-taking-ibuprofen-during-pregnancy/27524/

https://www.nature.com/articles/srep44184
https://www.sciencedaily.com/releases/2018/01/180106103439.htm

https://www.nhs.uk/conditions/paracetamol/

https://www.healthline.com/health/pain-relief/surprising-natural-pain-killers#be-careful

 


Noemi Demi 

blog o zdrowiu dziecka i mamy 

to znacznie więcej niż zwykły blog parentingowy, to inspiracja do działania, do wyboru tego co najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka, do zamieszania Ci w głowie i do zmian, jeśli tylko odważysz się wprowadzić je w życie.

 


Z miłości do BIO – naturalne witaminy, zdrowe suplementy, ekologiczna żywność        


DISCLAIMER:

Moje artykuły to osobiste przemyślenia na temat szeroko pojętej tematyki zdrowotnej na bazie informacji z jak najlepiej wybranych źródeł oraz własnego doświadczenia. Nie zastępują profesjonalnej porady lekarskiej. Pamiętaj – o swoim zdrowiu i zdrowiu swoich dzieci decydujesz Ty sama.