Jak odżywiać dziecko, aby było zdrowe

Nowy rewolucyjny e-book “Jak odżywiać dziecko, aby było zdrowe?”. To przewodnik, który pokaże Ci jakie drogi wybrać chcąc zdrowo odżywiać dziecko. E-book do kupienia w BioLoveShop.com

To, że mleko matki to najlepszy pokarm dla dziecka wie praktycznie każda mama. Jest to wiedza tak powszechna, że przekonany jest do tego również ojciec, który ma to szczęście, że dziecko nie wisi na nim przez 12 godzin dziennie.

Karmienie piersią, mimo tej nierozłączności pokarmowej z dzieckiem przez pierwszych kilka miesięcy dla większości mam jest jednak przyjemnością (choć oczywiście są wyjątki, które nie lubią karmić piersią i mają do tego pełne prawo).

Mleko matki – pokarm idealny

Dziecko wraz z mlekiem dostaje pokarm idealnie dostosowany do swojego organizmu, z białkiem, węglowodanami i tłuszczem w idealnych proporcjach, z odpowiednimi szczepami bakterii i odpowiednimi przeciwciałami, dostosowany do okresów rozwojowych i do spadku odporności czy do choroby, przez którą właśnie przechodzi.

Okazuje się, że dobroczynne działanie mleka sięga znacznie głębiej i że może się ono przyczyniać do leczenia raka.

Kobiece mleko lekiem na raka

Nawet ojciec wie, że mleko matki jest najlepsze dla dziecka

Kobiece mleko lekiem na raka

Badania przeprowadzone na uniwersytecie w Pradze pokazują, że kobiece mleko może być także lekiem na raka. A szczególnie chodzi o jeden jego składnik.

Związek chemiczny Alpha1H jest niezbędny do produkcji laktozy, czyli cukru mlecznego, kluczowego składnika wspierającego rozwój i wzrost dziecka. Okazuje się, że substancja ta występująca tylko w mleku ludzkim pomaga w rozbijaniu guzów nowotworowych na mniejsze fragmenty, których następnie organizm pozbywa się wraz z moczem.

Wczesne wyniki badań, w których uczestniczyło 40 osób cierpiących na raka pęcherza moczowego, wykazały, że pacjenci, którym podano wlew Alpha1H wydalili fragmenty guza wraz z moczem. W próbie kontrolnej nic takiego nie miało miejsca.

Ten składnik mleka kobiecego działa błyskawicznie

Niezwykłe jest to, że działanie substancji Alpha1H jest niezwykle szybkie. U 8 na 9 uczestników badania, u których zastosowano lek, komórki guza odnaleziono w moczu zaledwie dwie godziny po podaniu dawki Alpha1H. Guzy zmniejszyły się również pod względem wielkości oraz agresywności i nie zaobserwowano uszkodzeń otaczających tkanek.

Substancję Alpha1H mającą zdolność do zabijania komórek nowotworowych odkryła w 1995 Catharina Svanborg ze szwedzkiego Uniwersytetu w Lund. Badania niedawno wykonane w Motol University w Pradze na chorych pacjentach potwierdzają jej skuteczność.

Według Svanborg „Alpha1H pomaga w produkcji laktozy, cukru mlecznego, który jest niezbędny do odżywiania niemowląt i produkcji płynu mlecznego. Gdy się rozwija, zmienia swoją funkcję i tworzy kompleksy mające zdolność do niszczenie komórek guzów.”

Badania na myszach wykazały wcześniej, że możliwa jest nawet redukcja guzów do punktu zaniku, dotyczy to wielu typów komórek nowotworowych – raka mózgu, okrężnicy i pęcherza.

Alpha 1H zabija komórki rakowe

Alpha1H promuje apoptozę komórki rakowej czyli jej umieranie nie szkodząc przy tym innym komórkom, w przeciwieństwie do chemioterapii. Chemioterapia zabija raka razem z pacjentem.

Może wreszcie jest to jakieś światełko dla mniej inwazyjnego leczenia raka.

Kobiece mleko lekiem na raka

Moje mleko, nikomu nie oddam!

Skąd brać mleko kobiece?

Pytanie jeszcze – skąd będą to mleko brać w przyszłości? Czy będą skupować mleko od mam karmiących czy założą farmy mam karmiących? To oczywiście żart, choć możesz wyobrazić sobie zupełnie abstrakcyjnie, że na Ziemi pojawia się jakaś wyższa cywilizacja z Kosmosu znacznie bardziej zaawansowana od nas i zaczyna nas – ludzi – traktować tak jak my traktujemy „gorsze” od nas zwierzęta. Daje to do myślenia. Czy też może raczej wyprodukują tę substancję sztucznie choć obawiam się, że wtedy jak z każdą sztuczną mieszanką już nie będzie tak dobrze działała jak oryginał.

Kobiece mleko lekiem na raka

Kobiece mleko lekiem na raka?

Karmienie piersią i działanie przeciwnowotworowe

Powiązanie karmienia piersią z działaniem przeciwnowotworowym to nie jest nowość. Już od jakiegoś czasu wiadomo, że ryzyko zachorowania na raka piersi jest mniejsze u kobiet karmiących piersią niż u tych, które nigdy nie karmiły. Ryzyko zmniejsza się też z każdym kolejnym rokiem karmienia piersią. Tak więc długie przystawiania dziecka do piersi ma zalety nie tylko dla dziecka, ale też dla matki, pomijając już aspekt ułatwienia odchudzania bezpośrednio po ciąży.

Apha1H to lek, jak już się zachoruje na raka. Natomiast najlepszym sposobem, żeby nie chorować jest profilaktyka. Jak najwięcej surowych roślinnych pokarmów w diecie, szczególnie tych zielonych, codzienny detoks organizmu oraz unikanie chemii to styl życia którego takie choroby trzymają się z daleka.

Reklama

Ekologiczne super pokarmy

Spożywając te super pokarmy masz pewność, że jesz produkty najlepszej jakości wolne od glifosatu i GMO – kupisz je w BioLoveShop.com


Źródła:

https://www.telegraph.co.uk/science/2019/07/18/breast-milk-chemical-dissolves-tumours-cancer-patients-can-pass/

https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT03560479

Breastfeeding and Breast Cancer Risk Reduction, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6069526/

 


Noemi Demi 

blog o zdrowiu dziecka i mamy 

to znacznie więcej niż zwykły blog parentingowy, to inspiracja do działania, do wyboru tego co najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka, do zamieszania Ci w głowie i do zmian, jeśli tylko odważysz się wprowadzić je w życie.

 


Z miłości do BIO – naturalne witaminy, zdrowe suplementy, ekologiczna żywność        


DISCLAIMER:

Moje artykuły to osobiste przemyślenia na temat szeroko pojętej tematyki zdrowotnej na bazie informacji z jak najlepiej wybranych źródeł oraz własnego doświadczenia. Nie zastępują profesjonalnej porady lekarskiej. Pamiętaj – o swoim zdrowiu i zdrowiu swoich dzieci decydujesz Ty sama.