Jak implanty piersi wpłyną na jakość Twojego życia
Jak implanty piersi wpłyną na jakość Twojego życia

Jak implanty piersi wpłyną na jakość Twojego życia, czyli kilka słów o sztucznych piersiach i bodypositive

Jak implanty piersi wpłyną na jakość Twojego życia, czyli kilka słów o sztucznych piersiach i bodypositive

Bodypositive – jesteś idealna

Każdy rodzi się idealny. Idealnie taki jaki ma być. Ma idealnie piękną buzię, nosek, usteczka, idealne paluszki, idealny brzuszek i nóżki. I co lepsze przez kilka pierwszych lat swojego życia jest co do tego w pełni przekonany. Nie ma porównywania się do innych, że ta dziewczynka ma ładniejsze włosy czy dłuższe rzęsy, a ten chłopczyk jest szczuplejszy czy coś. Każdy mały człowiek naturalnie w 100 procentach akceptuje swój wygląd z całym dobrodziejstwem i jest w sobie zakochany. Małe dziecko jak wymienia kogo kocha wymienia siebie, na jednym z pierwszych miejsc. To leży w naszej naturze.

Ale inni są piękniejsi

W miarę upływu lat pojawiają się wpływy innych osób, zaczyna się porównywanie, presja społeczna, presja rodziców, koleżanek, kolegów, Instagrama, FB. Nagle przestajesz wierzyć w siebie, widzisz pewne niedociągnięcia w swoim wyglądzie, nie masz tak małego brzucha, tak ślicznego nosa i tak dużych piersi jak ta laska z Instagrama. Nie czujesz się wystarczająco kobieca, blokujesz się na przepływ energii, wpędzasz się w kompleksy. Tłumaczysz sobie swoje niepowodzenie z mężczyznami za małym biustem. Gdyby był większy na pewno lepiej by te relacje się układały. Inaczej by na Ciebie patrzyli. Byłabyś bardziej kobieca i pociągająca. A przecież Twoje piersi są idealne takie właśnie jakie są i jak tylko będziesz chciała możesz nimi wykarmić swoje dzieci. To nie ma kompletnie znaczenia czy są małe czy duże.

Kobiety, które wpadły w wir sztucznego poprawiania własnego ciała sądząc, że to poprawi ich samopoczucie są tak naprawdę bardzo zagubione.

Jak implanty piersi wpłyną na jakość Twojego życia
To dobre ujęcie. Piersi wyglądają na znacznie większe niż są w rzeczywistości i nie widać brzucha.

Wygląd zewnętrzny Cię definiuje

I nie chodzi o to, że wygląd nie jest ważny. Jest bardzo ważny, w dużej mierze nas definiuje, szczególnie w dzisiejszym powierzchownym szybkim świecie. Możesz jednak zadbać o swój wygląd w sposób, który jest wspaniały i zdrowy dla Twojego organizmu. Możesz zacząć biegać, chodzić na siłownię, ćwiczyć jogę, robić pompki, wspinać się po skałach czy cokolwiek innego co przyjdzie Ci do głowy, możesz się zdrowo odżywiać koncentrując się na pełnowartościowym roślinnym pokarmie, zdrowych suplementach i odrzucić cały złom, który Cię zatruwa. To będzie prawdziwe dbanie o siebie.

Ingerencja w organizm

Każde sztuczne poprawienie wyglądu szczególnie takie które na stałe ingeruje w organizm (nie mówię o farbowaniu włosów czy pomalowaniu paznokci od czasu do czasu) czy jest to operacja plastyczna nosa, czy wstrzykiwanie botoksu, powiększanie ust czy właśnie implanty piersi to oddalanie się od swojego źródła, od swojego serca, od tego kim naprawdę jesteś wewnętrznie. To nie uczy Cię miłości do samej siebie. A od tego powinnaś zacząć. Bo to jest właśnie źródłem Twojego braku pewności siebie i braku akceptacji swojego idealnego wyglądu jakikolwiek on by nie był. Silikonowy biust nie zmieni tego co naprawdę myślisz o sobie.

Ale żeby było jasne – jeśli to zrobiłaś, nie krytykuję Cię, nie oceniam. Doskonale rozumiem pobudki, które Cię do tego zmusiły. Rozumiem Twoje zagubienie. Mam tylko radę dla tych, kobiet które stoją obecnie przed taką decyzją – zanim to zrobisz wykorzystaj wszystkie inne sposoby na pokochanie siebie. Bo każda ingerencja w ciało zaburza wewnętrzny przepływ energii, oddala Cię od samej siebie i przy tym jest bardzo niezdrowa i może przysporzyć wiele nieprzewidywalnych skutków ubocznych.

Reklama

Kurkuma na atopowe zapalenie skóry
Organiczną sproszkowaną kurkumę This Is Bio kupisz w BioLoveShop.com

Jak implanty piersi wpłyną na jakość Twojego życia

No niestety raczej bardzo negatywnie.

Coraz więcej zaczyna mówić się o chorobie implantów piersi – czyli BII – Breast Implants Illness. BII to termin używany do opisania objawów takich jak ból stawów, wysypka skórna, wypadanie włosów, bóle głowy po chroniczne zmęczenie, lęk, problemy neurologiczne i mgłę mózgową, a które wszystkie wiążą się z silikonowymi implantami.

U wielu kobiet te objawy pojawiają się po jakimś czasie od operacji i do tej pory niewielu lekarzy łączyło je z implantami, nie są oczywiste.

Objawy choroby implantów piersi

Chroniczne zmęczenie

Ból stawów i mięśni

Zaćmienie mózgu

Wypadanie włosów

Bezsenność

Objawy dysfunkcji tarczycy

Niepokój

Wysypki skórne

Depresja

Suchość oczu

Trwałe infekcje wirusowe

Bóle głowy

Dzwonienie w uszach

Zespół Sjögrena (suchość oczu i suchość w ustach)

Twardzina skóry

Reumatoidalne zapalenie stawów

Poronienie

Czerniak

Nowotwory

U jednej z kobiet w ciągu roku od założenia implantów piersi rozwinęły się utrata miesiączki, duszność, guzki na tarczycy,  opuchnięte węzły chłonne na szyi, wyniszczające zmęczenie, objawy neurologiczne, takie jak mgła mózgowa i problemy z pamięcią, objawy nierównowagi hormonalnej, wiele nietolerancji pokarmowych, ciężkie objawy IBS (zespół jelita drażliwego z biegunką), nieustanny ból ciała nawet po niewielkiej aktywności.

Jak implanty piersi wpłyną na jakość Twojego życia
Tu już widać brzuch, którego być widać nie powinno. Really?

Czy choroba implantów piersi jest prawdziwa?

Jak każda operacja, implantacja piersi wiąże się z ryzykiem. Do najczęstszych zagrożeń należą przeciek lub pęknięcie implantu, nieprawidłowe położenie implantu, zmiany czucia w brodawce, zakażenie, krwawienie i gromadzenie się płynu. O tym wszystkich możliwych problemach kobieta jest informowana przed przystąpieniem do operacji. Nikt jednak nie mówi o skutkach ubocznych dotyczących problemów autoimmunologicznych lub innych problemów zdrowotnych które mogą pojawić się później.

Może to wynikać z tego, że przez wiele lat objawy niepożądane, na które skarżyły się kobiety po wszczepieniu implantów nie były wcale z nimi łączone. Choroba autoimmunologiczna jak powie Ci każdy lekarz – nie wiadomo skąd się bierze. Niewielu zagłębia się holistycznie w historię pacjenta. To, że bardzo często objawy wiążą się z zupełnie innymi obszarami organizmu niż okolice samego biust też nie ułatwia lekarzom sprawy. Wiadomo, medycyna alopatyczna zazwyczaj każdy organ traktuje zupełnie osobno jakby w ogóle nie działały w jednym celu w jednym organizmie. Jakże abstrakcyjnym musi wydawać się więc lekarzom pogląd, że wszystko jest połączone, nie tylko organy w ciele. Ty, ja i ten lekarz także.

Reklama

Organiczna Ashwagandha na Twój święty spokój – do kupienia w BioLoveShop.com

Jak często występuje choroba implantów piersi?

Obecnie nie ma wystarczających badań, abyśmy mogli dokładnie wiedzieć, jak często występuje choroba implantów piersi. Im więcej kobiet zgłosi się ze swoimi objawami, tym więcej danych stanie się dostępnych.

Jakie jest ryzyko zachorowania na chorobę implantów piersi?

Istnieją dowody sugerujące, że choroba implantów piersi może mieć podłoże autoimmunologiczne. Dlatego jest prawdopodobnie bardziej powszechna u kobiet z już istniejącymi chorobami autoimmunologicznymi.

Nie ma wystarczających badań, aby wiedzieć dokładnie z jakim ryzykiem wiążą się implanty. Przed operacją (jeśli już naprawdę musisz i jesteś co do tego 100 procentowo przekonana, bo ja jednak uważam, że można inaczej nad tym popracować) warto szerzej rozpoznać temat. Zrobić sobie dokładne badania przed operacją, omówić je z dobrym lekarzem naturopatą, a potem sprawdzać czy coś się nie zmieniło po kilku miesiącach od implantacji.

Co powoduje chorobę implantów piersi?

Organizm może reagować na ciała obce (implanty), wywołując reakcję zapalną, na materiały tworzące implant (np. silikon). Sam sposób wprowadzenia implantu może spowodować reakcję niepożądaną.

Czy można zachorować na chorobę implantów piersi z implantami solnymi?

Wielu kobietom mówi się, że implanty solne są bezpieczne, ponieważ są wypełnione solą i wodą. Zwykle nie informuje się ich, że implanty solankowe mogą być tak samo niebezpieczne jak implanty silikonowe.

Implanty solankowe zwykle nie są hermetycznie zamknięte, a ich zawory napełniające nie są w 100% bezpieczne. Z tego powodu płyny ustrojowe, drożdże, pleśnie i bakterie mogą dostać się do implantu i tam rozwijać się i z czasem te toksyczne substancję mogą zacząć przeciekać i zanieczyszczać organizm.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że implanty piersi (zarówno silikonowe, jak i solankowe) mają żywotność około dziesięciu lat, po czym należy je usunąć i wymienić. Im dłużej pozostają w organizmie, tym większe jest ryzyko wystąpienia powikłań.

Jak implanty piersi wpłyną na jakość Twojego życia
W takiej pozycji mój brzuch wygląda na idealnie płaski

Czy implanty piersi mogą powodować choroby autoimmunologiczne?

Wiele objawów choroby implantów piersi takich jak bóle stawów i mięśni, czy chroniczne zmęczenie są charakterystyczne dla chorób autoimmunologicznych.

Niedawno przeprowadzono duże badanie kohortowe z udziałem 99 993 kobiet z implantami piersi. Było to jak dotąd najobszerniejsze badanie wyników implantacji piersi. W tym badaniu 56% uczestników miało implanty silikonowe. Odkryli, że implanty silikonowe były związane z wyższym odsetkiem zespołu Sjögrena, poronieniami, czerniakiem, twardziną skóry i reumatoidalnym zapaleniem stawów. Implanty solankowe częściej pękały w krótkim okresie.

W badaniu kobiet z silikonowymi implantami piersi stwierdzono, że kiedy implanty wyciekły, kobiety były bardziej narażone na rozwój fibromialgii, choroby Hashimoto, zapalenia wielomięśniowego, mieszanej choroby tkanki łącznej i zwłóknienia płuc.

Istnieje więc bardzo silny związek implantów z chorobami autoimmunologicznymi choć nie zostało to oficjalnie potwierdzone. Nie ma jednak takiej możliwości, że coś co sztucznie wprowadzasz do swojego organizmu będzie bez wpływu na homeostazę.

Czy choroba implantów piersi ustępuje?

Najlepsze jest to, że nawet jeśli kiedyś podjęłaś tę niefortunną dla swojego zdrowia decyzję, to możesz teraz po prostu usunąć implanty. Choć nie jest to oczywiste, że choroby autoimmunologiczne miną, to jednak istnieje dużo prawdopodobieństwo, że większość objawów ustąpi. U kobiety wspomnianej wyżej całkowicie ustąpiły objawy IBS, wrócił jej okres (który wcześniej zniknął na trzy lata), zdrowie jelit i metabolizm powróciły do ​​normy, nie ma już mgły mózgowej, a obrzęk węzłów chłonnych zmniejszył się. Większość kobiet, które usunęły implanty odnotowało znaczną poprawę zdrowia.

Jak implanty piersi wpłyną na jakość Twojego życia
A tak wygląda mój brzuch jak siądę 🙂

Odżywianie wspomagające przy chorobie implantów piersi

Jeśli masz do czynienia z chorobą implantów piersi, a jeszcze nie zdecydowałaś się z nich zrezygnować to zawsze może wspomóc swój organizm odpowiednią żywnością i suplementacją. Ale oczywiście najlepszym wyjściem będzie pozbycie się ich z organizmu i prawdziwa odbudowa zdrowia od postaw.

Wypełnij swój talerz świeżymi, kolorowymi warzywami, tłustymi rybami z dzikich połowów i zdrowymi węglowodanami. Staraj się spożywać przeciwzapalne pokarmy bogate w kwasy omega-3, takie jak orzechy włoskie, nasiona chia, siemię lniane. Imbir i kurkuma pomogą również zapewnić korzyści przeciwzapalne. Zdrowe tłuszcze, pokarmy bogate w składniki odżywcze i rośliny bogate w błonnik mogą wspierać hormony i ogólny stan zdrowia.

 


NOWA KSIĄŻKA „JAK ZDROWO ODŻYWIAĆ DZIECI”

W PIĘKNYM WYDANIU W TWARDEJ OPRAWIE JUŻ JEST!!!!

Jeśli nurtują Cię pytania:

Jak odżywiać dziecko, aby było zdrowe? lub Jak zdrowo odżywiać dzieci?

Jakie pokarmy są najważniejsze i najzdrowsze dla dziecka?

Jak naturalnie wspierać odporność dziecka?

I szukasz zdrowych i prostych przepisów na dania dla dziecka

bez mięsa, bez nabiału, bez glutenu i bez cukru,

to ta książka jest dla Ciebie

Jak zdrowo odżywiać dzieci
E-book „Jak odżywiać dziecko aby było zdrowe?” lub książka „Jak zdrowo odżywiać dzieci” do kupienia na blogu

Suplementacja

NAC (N-acetylocysteina) – wiadomo, że NAC zmniejsza stres oksydacyjny i stany zapalne, wzmacnia funkcje odpornościowe, a także wspiera osoby z chorobami autoimmunologicznymi.

Kurkuma – a właściwie występująca w niej substancja aktywna – kurkumina – może pomóc złagodzić stan zapalny bez skutków ubocznych konwencjonalnych leków przeciwzapalnych.

Kwasy tłuszczowe Omega-3 – odpowiedni stosunek omega-3 do omega-6 może pomóc złagodzić stany zapalne, a kwasy tłuszczowe omega-3 są i tak niezbędne dla wielu procesów zachodzących w organizmie. Niestety, w standardowej diecie brakuje kwasów omega-3, za to jest bardzo dużo kwasów tłuszczowych omega-6.

Zioła adaptogenne – Ashwagandha i Maca. W odpowiedzi na stan zapalny nadnercza produkują kortyzol. Jest to kluczowy hormon w kontrolowaniu stanu zapalnego i jest ważny dla ogólnej równowagi hormonalnej. Zioła adaptogenne mogą pomóc w utrzymaniu optymalnej funkcji nadnerczy.

Witamina D3 – wykazano, że witamina D3 jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego i zmniejsza również objawy chorób autoimmunologicznych. Najlepiej oczywiście brać ją z K2.

Reklama

Witamina D3 z K2 w kapsułkach
Witamina D3+K2 TiB (cholekarcyferol + menachinon-7 K2Vital), bez sztucznych barwników, wypełniaczy, glutenu, laktozy, soi, pszenicy, cukru, konserwantów i GMO. Zapakowana w roślinną kapsułkę i w szklanym słoiczku – do kupienia w BioLoveShop

Czy dieta i suplementacja pozwolą pozbyć się choroby implantów piersi? Nie. Ale te narzędzia mogą pomóc w radzeniu sobie z objawami, jeśli nie możesz teraz wykonać operacji usunięcia implantów.

Co jest najlepszym sposobem na uniknięcie choroby implantów piersi? A no nie robienie ich.

Takie dostałaś ciało na to Twoje życie na tej planecie. To wielki dar i trzeba go w pełni zaakceptować i traktować z wielkim szacunkiem i miłością.

Dobrze, że pojawił się nurt bodypositive czyli ciało pozytyw – akceptacja swojego wyglądu takim jakim jest. Poszukaj zdjęć dziewczyn na Instagramie, które pokazują takie zdjęcia. Może się to nie podobać, ale one zdejmują maski a Ty otwierasz oczy.

Jeśli chcesz coś zmienić w swoim wyglądzie zacznij od pracy nad pokochaniem siebie. Bez tego wszystko będzie tylko erzacem.

Jak implanty piersi wpłyną na jakość Twojego życia
Za mały biust i za duży brzuch – ale luz. Cudownie mi z tym.

Źródła:

 

What Is Breast Implant Illness?

 

FDA Demands More Information on Cancer and Illnesses Caused by Breast Implants. Oncology Nursing News. https://www.oncnursingnews.com/web-exclusives/fda-demands-more-information-on-cancer-and-illnesses-caused-by-breast-implants.

 

Silicone Implant Illness: Science versus Myth? https://journals.lww.com/plasreconsurg/Abstract/2019/07000/Silicone_Implant_Illness__Science_versus_Myth_.22.aspx.

 

Risks and Complications of Breast Implants. US Food and Drug Administration. https://www.fda.gov/medical-devices/breast-implants/risks-and-complications-breast-implants

 

US FDA Breast Implant Postapproval Studies, Long-term Outcomes in 99,993 Patients,

https://journals.lww.com/annalsofsurgery/Citation/2019/01000/US_FDA_Breast_Implant_Postapproval_Studies_.7.aspx

 


 

Wpadnij też na moje konto na INSTAGRAMIE – dużo fajnych przepisów dla dzieci, interesujące story i inspirujące przesłania dla dobra mamy i dziecka.

 


 

Noemi Demi 

czyli Magdalena Dzikiewicz-Polak, zafascynowana zdrowym odżywianiem i zdrowym życiem od dziecka. Weganka, biegaczka i maratonka, mama 2 dzieci – Marcela i Mileny. Autorka bloga NoemiDemi.com i niedawno wydanej książki „Jak zdrowo odżywiać dzieci„.

Blog NoemiDemi.com to blog o zdrowiu dziecka i mamy, blog o zdrowiu kobiety i generalnie blog o zdrowym życiu.

Blog Noemi Demi to znacznie więcej niż zwykły blog parentingowy, to inspiracja do działania, do wyboru tego co najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka, do zamieszania Ci w głowie i do zmian, jeśli tylko odważysz się wprowadzić je w życie.


Szukasz witamin, suplementów i zdrowej żywności dla siebie i dziecka? Zajrzyj do naszego sklepu

 


DISCLAIMER:

Moje artykuły to osobiste przemyślenia na temat szeroko pojętej tematyki zdrowotnej na bazie informacji z jak najlepiej wybranych źródeł oraz własnego doświadczenia. Nie zastępują profesjonalnej porady lekarskiej. Pamiętaj – o swoim zdrowiu i zdrowiu swoich dzieci decydujesz Ty sama.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij
Zamknij
Zaloguj się
Zamknij
Koszyk (0)

Brak produktów w koszyku. Brak produktów w koszyku.