Post ketogeniczny dla kobiet

Post ketogeniczny dla kobiet

Zbliża się lato i wiele kobiet ma już przed oczami wizję swojego ciała w kostiumie kąpielowym. Dla jednych kobiet będzie to przyjemna wizja. Dla innych nieco mniej.

Bodypositive

Akceptacja swojego ciała jest bardzo ważna. Obecnie social media bombardują nas dwoma skrajnymi obrazami kobiecego ciała. Z jednej strony wyidealizowane piękne szczupłe kobiety modelki – treningowe i jedzeniowe freaki, a z drugiej kobiety ze sporą nadwagą, żeby nie powiedzieć wręcz otyłe, które jedzą to co chcą i mówią, jak to są bodypositive i kochają swoje duże ciała.

Negatywne skutki nadwagi

Skrajność w żadną stronę nie jest dobra. Ortoreksja i uzależnienie od przeciążających organizm treningów są na dłuższą metę wyniszczające. Ale spora nadwaga, jeśli nawet w pełni akceptowana, niesie też ze sobą wiele negatywnych skutków. Zwiększa się ryzyko wystąpienia chorób serca, miażdżycy, zawału serca, niewydolności serca i udaru mózgu.

Nadmierna masa ciała obciąża serce i naczynia krwionośne, co może prowadzić do poważnych problemów. Pojawiają się także zaburzenia metaboliczne jak np. insulinooporność, która ostatecznie może prowadzić do cukrzycy. Już nie mówiąc o codziennych wyzwaniach jak przebiegnięcie kilkuset metrów do autobusu bez zadyszki czy założenie skarpetek na stojąco.

Akceptacja tak, ale też wprowadzanie zmian – z miłością

Akceptacja swojego ciała to podstawa. Nie schudniesz z nienawiścią do swojego tłuszczu. Jeśli chcesz na trwałe osiągnąć optymalną dla siebie wagę, musisz najpierw pokochać swoje słabości i z miłością postarać się je zmienić. Miłość do siebie to nie jest obżeranie się fast foodami i popijanie coli, to wyraz braku szacunku dla niesamowitego daru jaki otrzymałaś na całe to życie – Twojego ciała. Twoje ciało wymaga najlepszego zadbania, najlepszego odżywienia, bo ma być w jak najlepszej formie. Jak to górnolotnie można powiedzieć – Twoje ciało to świątynia dla duszy. I od czasu do czasu w tej świątyni trzeba po prostu posprzątać.

Post ketogeniczny Keto LUV

I właśnie z taką akceptacją i miłością do siebie oraz do moich kilku nadprogramowych kilogramów przeprowadziłam 6 dniowy post ketogeniczny Keto LUV

Po co?

– żeby poczuć się lżej

– żeby odzwyczaić się od słodyczy

– żeby schudnąć

– żeby poczuć przypływ energii

– żeby oczyścić i zregenerować organizm

Zalety postu

Posty są cudowne dla ciała. Nigdy w historii ludzkości nie objadaliśmy się tak jak dzisiaj. Człowiek wcześniej zawsze okresowo pościł, bo po prostu nie było takiej dostępności jedzenia. Tradycja postów występuje też w większości religii – jako oczyszczenie ciała, umysłu i duszy. Post to naturalny stan organizmu i wiedzą o tym wszystkie zwierzęta w naturze. I na szczęście na nowo coraz więcej ludzi.

Autofagia

Jednym z najważniejszych zalet postu jest wprowadzenie organizmu w stan autofagii. W 2016 roku prof. Yoshinori Ohsumi otrzymał nawet Nobla za badania wyjaśniające mechanizm autofagii czyli samozjadania się organizmu. Jest to proces naprawczy, w trakcie którego eliminowane są uszkodzone i chore komórki. 

Ale post jest trudny

Mimo, że okresowe posty mogą istotnie zregenerować organizm, to jednak wymagają dużej konsekwencji i samozaparcia. Jeśli masz pełną lodówkę, dzieci i męża, i przygotowujesz dla nich codziennie pyszne jedzenie, to jest to na pewno jeszcze większe wyzwanie. Ja wielokrotnie robiłam 1-2 dniowe posty, np. tylko na sokach warzywnych, ale dłuższy post, który daje jeszcze lepsze efekty, był dla mnie trudny do zrobienia. Właśnie przez te kuszące pokarmy w pobliżu i zbyt duży niedobór kalorii na początku.

Z kuracją Keto LUV post staje się prostszy

Dlatego chciałam wypróbować 6 dniowy post ketogeniczny Keto LUV, gdzie wszystko już jest przygotowane i zaplanowane. Nie musisz sama kombinować i zastanawiać się co możesz zjeść i ile w czasie postu, aby osiągnąć odpowiednie efekty.

Post ketogeniczny może być też wege

Post keto od razu kojarzy się z mięsem i tłuszczem zwierzęcym. Ale nie, bynajmniej nie zrezygnowałam z mojej wegetariańskiej diety, wybrałam 6 dniową wege kurację Keto LUV, która zawiera w 100% naturalne koktajle i zupy zrobione z serwatki mleka, superfoodsów, białka i zdrowych tłuszczów. Wszystkie składniki mielone są kriogeniocznie, czyli w bardzo niskiej temperaturze -80 stopni celsjusza, aby zachować moc ich wartości.

Zupy i koktajle są niskokaloryczne i co ważne nie zawierają glutenu, cukru, konserwantów i polepszaczy smaku. Dla osoby, która czyta składy wszystkich produktów, które spożywa i przywiązuje go tego dużą wagę to była najważniejsza kwestia. Nie przeszłabym na dietę, nawet wiedząc o jej niesamowitych efektach, gdybym musiała jeść produkty niezgodne z moją filozofią.

Co to jest VLCKD i jak działa?

Kuracja Keto LUV jest przygotowana w oparciu o zasady VLCKD, czyli very low-calorie ketogenic diet, czyli bardzo niskokalorycznej ketogenicznej diety. To plan żywieniowy, który łączy w sobie dwa skuteczne podejścia do odchudzania: niskokaloryczność i ketogeniczność.

Dieta VLCKD skupia się na ograniczeniu spożycia kalorii do bardzo niskiego poziomu, co sprzyja utracie wagi poprzez stworzenie deficytu energetycznego. Ale to nie wszystko.

Ketoza na diecie VLCKD

Dodatkowo, dieta ta wprowadza organizm w stan ketozy, czyli proces, w którym organizm spala tłuszcz jako główne źródło energii, zamiast węglowodanów. To połączenie dwóch mechanizmów sprawia, że VLCKD jest niezwykle skutecznym narzędziem w walce z nadwagą i pomaga w osiągnięciu zdrowej sylwetki.

Kluczowe korzyści z VLCKD dla kobiet

Pierwszą i najbardziej oczywistą korzyścią jest oczywiście utrata wagi. Dzięki ograniczeniu spożycia kalorii i indukowaniu ketozy, Twoje ciało zaczyna efektywnie spalać zgromadzony tłuszcz, prowadząc do szybszych rezultatów w procesie odchudzania.

VLCKD może również pomóc w regulacji poziomu hormonów. Dzięki odpowiedniemu dostosowaniu makroskładników i kalorii do cyklu hormonalnego, możemy zminimalizować objawy PMS, regulować poziom estrogenów i progesteronu oraz poprawić samopoczucie i energię w trakcie całego cyklu. To prawdziwa rewolucja w dziedzinie zdrowia kobiet.

Dopasowanie VLCKD do cyklu hormonalnego

Ważne jest dopasowanie VLCKD do cyklu hormonalnego. Dr Mindy Pelz, ekspertka w dziedzinie zdrowia kobiet i autorka książki „Postny reset dla kobiet” podkreśla istotę zrozumienia i uwzględnienia cyklu hormonalnego w planach żywieniowych i treningowych.

Warto zauważyć, że różne fazy cyklu hormonalnego mogą wymagać różnych dostosowań dietetycznych. W trakcie cyklu zmianom ulegają poziomy trzech ważnych hormonów – estrogenu, progesteronu i testosteronu.

Faza folikularna to czas, kiedy estrogen i progesteron są na niskich poziomach i to właśnie wtedy od 1 dnia cyklu do 10 jest najlepszy moment na poszczenie.

Potem jest owulacja, kiedy estrogen znacznie wzrasta, aby po owulacji znów się obniżyć. Wtedy nie stosuj postu.

Drugim dobrym momentem na post jest czas od 16 do 19 dnia, czyli zaraz po owulacji, kiedy estrogen spada.

W późniejszym jednak okresie fazy lutealnej od 20 dnia do końca, czyli ten ok tydzień przed okresem, gdy poziom estrogenu wzrasta, możesz odczuwać większy apetyt i skłonność do spożywania węglowodanów. Skąd ja to znam? Jakoś właśnie wtedy mam ochotę na słodycze. Wówczas lepiej dostosować spożycie kalorii i makroskładników, aby zaspokoić te potrzeby, unikając jednocześnie nadmiernego spożycia kalorii szczególnie z tych niezdrowych pokarmów. To zdecydowanie nie jest dobry czas na poszczenie.

Jeśli dopasujesz post do swojego cyklu będzie Ci zdecydowanie łatwiej.

Co dał mi 6 dniowy post ketogeniczny Keto LUV?

Co dał mi 6 dniowy post ketogeniczny Keto Luv?

– pozbyłam się 4 kilogramów, które kochałam, ale jednak jest mi bez nich dużo lżej

– mam dużo mniejszy brzuch

– po 3 dniach postu osiągnęłam taki skok energii i euforii, jakiego dawno nie miałam

– w 4 dniu poziom energii ustabilizował się na bardzo dobrym poziomie, znacznie wyższym niż przed kuracją

– bardziej chce mi się biegać i chodzić na jogę – nawet wieczorem

– odzwyczaiłam się od cukru – nawet te w miarę zdrowe słodycze w nadmiarze nie są dobre

– nie mam napadów głodu

– bardziej świadomie podchodzę do jedzenia i zwracam teraz większą uwagę na łączenie pokarmów – jeśli ryba to już tylko z samą sałatką i warzywami, ale już bez ziemniaków czy makaronu, jeśli ziemniaki to bez tłuszczu, jeśli owoce to same w odstępie od posiłku głównego – oczywiście wiedziałam to wcześniej – ale teraz zdecydowanie łatwiej jest mi to zastosować.

Naprawdę bardzo się cieszę, że przeszłam tę kurację.

Czy kuracja Keto LUV jest dla Ciebie?

Jeśli chcesz:

– odchudzać się bez długookresowej diety,

– jeść to co lubisz, a z kuracji korzystać krótkookresowo i cyklicznie,

– wykorzystać moc ketozy i autofagii (oczyszczania), nie rezygnując z jedzenia,

– doświadczyć detoksu od cukru oraz dopaminy, związanej z częstym sięganiem po przekąski,

– zmniejszyć nadmiar wody w ciele i zregenerować układ pokarmowy,

– zwiększyć wrażliwość insulinową i przyswajalność wartości odżywczych z pokarmu, również po okresie detoksu

to ta kuracja jest też dla Ciebie.

Co może wydarzyć się w Twoim ciele po kuracji Keto LUV?

Dzięki VLCKD Twoje ciało zamiast ciągle opierać się tylko na szybkim paliwie z cukrów, przestawi się na energię z tłuszczu. Doświadczysz korzyści płynących z postu, takich jak oczyszczanie, nie zmuszając się do całkowitego rezygnowania z jedzenia. Łagodnie przejdziesz sugar detox, jednocześnie zwiększy się Twoja wrażliwość na insulinę. To klucz do lepszego samopoczucia, który może poprawić efekty odchudzania.

Ja naprawdę jestem bardzo zadowolona z efektów i będę teraz jeszcze bardziej świadomie się odżywiać, aby utrzymać je jak najdłużej. Trzymaj za mnie kciuki i daj znać w komentarzu czy też chciałabyś spróbować.

Współpraca reklamowa 

 


Naturalne sposoby na PMS
Noemi Demi czyli
Magdalena Dzikiewicz-Polak

autorka bloga NoemiDemi.com, książki: Jak zdrowo odżywiać dzieci i e-booków: Jak odżywiać dziecko, aby było zdrowe oraz 105 zastosowań olejków eterycznych, Fitoterapeutka i zielarka, mgr ekonomii z tytułem MBA. Mama Marcela i Mileny. Zafascynowana zdrowym życiem. Kreaotorka marek Bioloveshop i Pole Zdrowia.

 

Noemi Demi – blog o zdrowiu dziecka i mamy 

to znacznie więcej niż zwykły blog parentingowy, to inspiracja do działania, do wyboru tego co najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka, do zamieszania Ci w głowie i do zmian, jeśli tylko odważysz się wprowadzić je w życie.


Z miłości do BIO – naturalne witaminy, zdrowe suplementy, ekologiczna żywność        

DISCLAIMER:

Moje artykuły to osobiste przemyślenia na temat szeroko pojętej tematyki zdrowotnej na bazie informacji z jak najlepiej wybranych źródeł, studiów z Fitoterapii i Zielarstwa oraz własnego doświadczenia. Nie zastępują profesjonalnej porady lekarskiej. Pamiętaj – o swoim zdrowiu i zdrowiu swoich dzieci decydujesz Ty sama.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij
Zamknij
Zaloguj się
Zamknij
Koszyk (0)

Brak produktów w koszyku. Brak produktów w koszyku.