Jak się naturalnie odmłodzić czyli zdrowa alternatywa dla botoksu

Jak się naturalnie odmłodzić czyli zdrowa alternatywa dla botoksu

Greens & Fruits czyli bomba antyoksydantów z 50 owoców, warzyw i ziół – do kupienia w BioLoveShop.com

Ostatni post „Jeśli robiłaś sobie botoks nie czytaj tego posta” cieszył się dużą popularnością. Zastanawiam się czy wynika to z przewrotności tytułu, z faktu, że tak dużo młodych kobiet (bo przeważająca liczba czytelniczek mojego bloga ma między 25-35 lat) robi sobie botoks czy po prostu z czystej ciekawości. Jeśli jeszcze nie czytałaś zerknij tam (nawet jeśli nie robiłaś sobie botoksu).

Dziś tak jak obiecywałam chcę Ci podać alternatywę do botoksu. Zajmie Ci więcej czasu, nie da błyskawicznych efektów, ale po pewnym czasie stosowanie się do tych zaleceń – na Twoją twarz wróci młodzieńczy blask, a ciało i tym samym Twoje psyche poczuje się lepiej. A skutki uboczne? Odmłodniejesz cała, nie tylko zmarszczki na Twojej twarzy.

Jeśli chcesz wyglądać młodo i pięknie zacznij odmładzanie od wewnątrz.

Zmarszczki to tylko zewnętrzne objawy upływu czasu. Starzenie się organizmu nie zatrzymuje się na górnych warstwach skóry. To głęboko wyczerpane głębsze warstwy i tylko odpowiednie suplementy, żywność i produkty, które działają na poziomie komórkowym i hormonalnym, mogą wpłynąć na poprawę wyglądu i odmłodzenie.

Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, w jaki sposób połączenie pewnych suplementów przeciwstarzeniowych, żywności i ziół może promować głębokie i długotrwałe efekty. Kiedy poprawiasz funkcje komórkowe, każda z Twoich komórek działa lepiej, a to przynosi wspaniałe rezultaty. Kiedy poprawiasz funkcje komórkowe poprzez naturalne suplementy przeciw starzeniu, odwracasz swój wiek w prawdziwym, biologicznym sensie. Twoje komórki są młodsze i wyglądasz młodziej.

Roxy Dillon w swojej książce „Bio-Young: Get Younger at a Cellular and Hormonal Level” pisze, że jedno z najlepiej przebadanych białek w ciągu ostatnich dziesięciu lat, które okazało się pomocne w zatrzymywaniu procesu starzenia się, nazywa się sirtuiną lub cichym regulatorem informacji. Sirtuiny kontrolują tempo, w jakim się starzejemy, oraz długość naszego życia. Zostały one nazwane „genami długowieczności”. Odpowiednia stymuluja sirtuiny spowoduje, że będziesz wyglądała i czuła się młodziej oraz żyła dłużej.

 

 

Co więc najbardziej stymuluje sirtuiny w organizmie?

Jak dotąd w ludzkim ciele zidentyfikowano siedem białek sirtuiny, z których każda ma nieco inny tryb działania.

Najpierw lista odmładzających pokarmów wraz ze wskazaniem substancji, która stymuluje sirtuinę, powinnaś je jeść codziennie:

1. Czerwony sok z winogron

Resweratrol

2. Jagody Acai

Resweratrol

3. Żurawina

Resweratrol

4. Sok z granatów

Resweratrol

5. Surowe kakao

Resweratrol

6. Wiśnie

Resweratrol

7. Zielona herbata

3-galusan epigallokatechiny

8. Kurkuma

Kurkumina

9. Cebula (szczególnie czerwona)

Kwercetyna

10. Sok jabłkowy

Kwercetyna

11. Przecier pomidorowy

Chalcones

12. Truskawki

Fisetin

Jedząc te specjalne przeciwstarzeniowe pokarmy, pijąc soki i używając skoncentrowanych liofilizowanych proszków uzyskasz znacznie wyższą koncentrację związków aktywujących sirtuinę niż ze świeżych owoców lub warzyw i zobaczysz jak będziesz młodo wyglądać i wspaniale się czuć.

Te złożone, przeciwdziałające starzeniu się źródła roślinne aktywują nie tylko różnorodność wspaniałych siedmiu sirtuin, ale i wiele innych ze 150 dróg do tej pory odkrytych w organizmie. To jest odnowienie funkcji komórkowych. Jedząc różnorodne specjalnie dobrane, skoncentrowane suplementy przeciw starzeniu, osiągasz poziom odmładzania mitochondrialnego, który naprawdę odwraca proces starzenia się.

Dodaj do tych pokarmów jeszcze te 8 suplementów przeciw starzeniu:

1. Resweratrol

Resweratrol jest aktywującym sirtuinę, działającym przeciwstarzeniowo związkiem, który występuje w czerwonym winie i może stanowić wyjaśnienie tego, co jest znane jako „francuski paradoks” czyli faktu, że Francuzi, którzy jedzą dietę nasyconą tłuszczem, mają zaskakująco niski poziom chorób serca. Resweratrol, jeden z najsilniejszych odkrytych do tej pory aktywatorów sirtuiny, znajduje się w czerwonym winie. W marcu 2013 r. Naukowcy z Harvardu odkryli, że resweratrol jest w stanie spowolnić proces starzenia. Ma to ważne znaczenie dla długowieczności człowieka, ponieważ Resweratrol jest łatwo dostępny jako suplement przeciwstarzeniowy.

Resweratrol, lub trans-3, 5, 4′-trihydroksystilben, jest przeciwutleniaczem przeciwdziałającym starzeniu, występującym w skórze wielu owoców, w tym jagód Acai, borówek amerykańskich, orzeszków ziemnych, a także rabarbaru. Występuje szczególnie w czerwonych winogronach oraz w czerwonym winie wytwarzanym z tych winogron. Poziomy resweratrolu w czerwonym winie różnią się w zależności od rodzaju winogron i kraju pochodzenia. Najwyższe poziomy znajdują się w winach z krajów chłodniejszych, z których najwyższe pochodzą z Bordeaux, a niższe – w czerwonych winach z Kalifornii. Winogrona pinot noir zapewniają najwyższy poziom resweratrolu, ale cabernet sauvignon z chłodniejszych regionów i włoskie sangiovese są również bardzo wysokie w tym przeciwstarzeniowym związku. Co interesujące jedna porcja jagody Acai w proszku zawiera 30 razy więcej resweratrolu niż kieliszek wina.

Suplementacja resweratrolu z pokarmów lub w inny sposób aktywuje szlak przeciwstarzeniowy sirtuiny. Ta ścieżka jest łańcuchem reakcji biochemicznych, które po aktywacji w rzeczywistości spowalniają proces starzenia. Ta stymulacja jest złożona i wydaje się, że wymaga resweratrolu w jego naturalnym stanie, z wieloma kofaktorami nietkniętymi – tak jak w roślinach. Jest znacznie mniej aktywny w swojej chemicznie oczyszczonej postaci. Co więcej, każda z Twoich komórek zawiera fabrykę produkującą energię zwaną mitochondrium, a optymalna funkcja mitochondrialna jest niezbędna dla długiego życia, energii i młodzieńczego wyglądu – i z pewnością, resweratrol pobudza sirtuinę, która wpływa na starzejące się mitochondria.

Ale jest pewien problem z winem: alkohol postarza. Uszkadza Twoje ciało na każdym poziomie, od Twojej wątroby, poprzez skórę aż do Twojego mózgu. Wspaniale jest wiedzieć, że resweratrol znajduje się w kieliszku czerwonego wina, ale nie pij go codziennie. Nie możesz go też pić dużych ilości. Resweratrol lepiej więc spożywać w innej formie (świeżych bądź suszonych owoców lub w formie suplementów) i to codziennie.

Liposomalny RESVERATROL genialnie przyswajalny, znacznie zdrowszy niż kieliszek czerwonego wina – do kupienia w BioLoveShop.com

 

2. Zielona herbata

Zielona herbata to kolejny potężny przeciwstarzeniowy suplement aktywujący sirtuinę. Wykazano, że 3-galusan epigallokatechiny (EGCG), składnik zielonej herbaty, wydłuża telomery – istotną część ludzkich komórek, które wpływają na ich wiek – w uszkodzonych komórkach serca. Jest to niezwykłe odkrycie, ponieważ proces ten zapobiega śmierci komórki. EGCG chroni również skórę przed uszkodzeniem słonecznym wywołanym przez UVB i UVA i chroni kolagen przed degradacją przez kolagenazę, enzym odpowiedzialny za rozkład kolagenu. Poziomy kolagenazy rosną wraz z wiekiem, co prowadzi do utraty kolagenu, cieńszej skóry, zwiotczenia i zmarszczek. Co więcej, EGCG wspomaga wzrost włosów w mieszkach włosowych, zmniejsza gromadzenie się tłuszczu i pomaga pozbywać się tłuszczu z komórek. Poprawi także funkcjonowanie Twojego serca, polepszy funkcjonowanie mózgu i wygładzi skórę. Wykazano, że EGCG zapobiega utracie masy kostnej, zapobiega próchnicy zębów i chroni przed wszystkimi rodzajami raka, w tym białaczką i czerniakiem, co czyni go jednym z najlepszych suplementów przeciwstarzeniowych.

Wykazano, że związki z zielonej herbaty pobudzają mitochondria w mózgu.

3. Żeń-szeń

Zeń-szeń to chińskie zioło genialne do suplementacji przeciwstarzeniowej. Jest to jedno z królewskich ziół w chińskim ziołolecznictwie. O zioło to toczyły się prawdziwe wojny. Wśród wielu właściwości przeciwstarzeniowych, żeń-szeń jest wysoce skutecznym aktywatorem SIRT1 w każdej komórce Twojego ciała. W rzeczywistości ten niezwykły korzeń pobudza funkcje komórkowe, a jednocześnie zwiększa wszystkie hormony, w szczególności hormony płciowe, które są tak ważne u młodych ludzi.

4. Czosnek

Czosnek jest znany ze swojej zdolności do zwalczania infekcji, ale aktywuje również SIRT1. Ochrania serce, dodaje energii, wygładza skórę i przedłuża życie. Jedną z jego głównych zalet jest działanie przeciwzapalne, antywirusowe i antybakteryjne.

5. Gotu Kola

Gotu kola – znana po łacinie jako Centella asiatica lub Hydrocotyle asiatica – aktywuje także SIRT1 i bez żadnych negatywnych skutków ubocznych, co czyni go jednym z najlepszych suplementów przeciw starzeniu się. Wykazano, że Gotu kola chroni mózg, zwiększa produkcję kolagenu i wzmacnia mieszki włosowe. Przez stulecia ekstrakt z gotu kola stosowano miejscowo do stymulacji mieszków włosowych, gojenia się ran i zwiększania kolagenu. Przyjmowane wewnętrznie aktywuje szlaki sirtuiny, wykazując silne działanie przeciwstarzeniowe całego organizmu. Wykazano, że jest wysoce neuroochronny, zapobiegając neurotoksyczności wywołanej glutaminianem, która zabija komórki mózgowe.

Gotu kola zawiera triterpeny ursanowe, złożone cząsteczki organiczne o działaniu przeciwnowotworowym, które są również potężnymi stymulatorami syntezy kolagenu z witaminą C. Triterpeny ursanowe i wiele innych niezwykłych związków sprawiają, że gotu kola jest jednym z najsilniejszych substancji leczących rany i ma bardzo skuteczne działanie przeciwzmarszczkowe.

Działa zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie.

6. Witamina C

Jeśli od jakiegoś czasu czytasz mojego bloga, to wiesz już, że witamina C jest dobra praktycznie na wszystko. Okazuje, że ma również ogromny wpływ na poprawę jakości skóry, wygładza zmarszczki i likwiduje brązowe plamy na twarzy.  Dr Oz wyjaśnia, że skóra młodszych ludzi jest pełna witaminy C, ale wraz z wiekiem tracimy ilość tego cennego antyoksydantu, co powoduje, że nasza skóra również się starzeje. Palenie, promienie UV i chemikalia również przyczyniają się do utraty witaminy C w naszych ciałach. Jednak dodanie witaminy C do diety i poprzez suplementację może zapewnić lepszy wygląd.

Młodsze osoby mają dużo kolagenu w swojej skórze, który jest odpowiedzialny za zapewnienie elastyczności twarzy, pozwalając się rozciągnąć, gdy się uśmiechasz lub marszczysz brwi, i bez problemu wracać do pierwotnego stanu. Produkcja kolagenu zmniejsza się wraz z wiekiem, powodując, że nasza mimika i ruchy pozostawiają ślady lub zmarszczki na twarzy. Oregon State University wyjaśnia, że ​​ważna zastosowanie kwasu askorbinowego zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie ma korzystny wpływ na komórki skóry, a niektóre badania wykazały, że witamina C może pomóc w zapobieganiu i leczeniu fotouszkodzeń wywołanych promieniami UV.

7. Kolagen

A jak witamina C to i kolagen. To jedno z podstawowych białek będących budulcem skóry, włosów, paznokci. Badania z 2014 roku dotyczyły wpływu hydrolizatu kolagenu na skórę kobiety. Sześćdziesiąt dziewięć uczestniczek w wieku od 35 do 55 lat zostało przydzielonych do dwóch grup: jedna grupa przyjmowała suplement raz dziennie przez osiem tygodni, a druga przyjmowała placebo. W pierwszej grupie zaobserwowano większą poprawę elastyczności skóry w porównaniu z grupą placebo. A miesiąc później efekty były nadal statystycznie znaczące wśród starszych kobiet.

Hydrolizat kolagenu rybiego – PEPTAN – najlepszy suplement dla młodej skóry – do kupienia w BioLoveShop.com

8. Ashwagandha

Zioło ashwagandha było od tysięcy lat stosowane w medycynie ajurwedyjskiej jako adaptogen aby odnowić zdrowie i utrzymać homeostazę w organizmie. Zawsze była znana ze swoich właściwości odmładzających. Ostatnie badanie udowodniło potencjał wysokiego stężenia Ashwagandhy, która była w stanie wydłużać telomery w komórkach. Komórki potraktowane tym ekstraktem znacznie zwiększyły aktywność telomerazy. Tak więc współczesne badania udowodniły, coś co ajurwedyjscy medycy wiedzieli od tysięcy lat – że ekstrakt z korzenia Ashwagandha ma potencjał spowalniania procesu starzenia.

 

Zacznij więc od dzisiaj swoją terapię odmładzającą. Wprowadź do diety te pokarmy i suplementy. Jedz jak najwięcej surowych warzyw i owoców, pij zielone szejki, zrezygnuj z cukru (cukier postarza każdą Twoją komórkę) i z produktów przetworzonych, zacznij uprawiać jakiś sport, nawet spacer na sam początek może być wspaniałym rozwiązaniem. A za kilka miesięcy koleżanka, która właśnie zrobiła sobie botoks zapyta Cię (choć jej czoło nie będzie w stanie wykazać najmniejszego zdziwienia) jakiego chirurga medycyny estetycznej ostatnio odwiedziłaś. A Ty jej odpowiesz „Natura kochana, natura”.

 

Źródła:

1234567„Bio-Young: Get Younger at a Cellular and Hormonal Level” Roxy Dillon

 


Noemi Demi

Blog Noemi Demi to znacznie więcej niż zwykły blog, to inspiracja do działania, do wyboru tego co najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka, do zamieszania Ci w głowie i do zmian, jeśli tylko odważysz się wprowadzić je w życie.

 


Szukasz witamin, suplementów i zdrowej żywności dla siebie i dziecka? Zajrzyj do naszego sklepu


DISCLAIMER:

Moje artykuły to osobiste przemyślenia na temat szeroko pojętej tematyki zdrowotnej na bazie informacji z jak najlepiej wybranych źródeł oraz własnego doświadczenia. Nie zastępują profesjonalnej porady lekarskiej. Pamiętaj – o swoim zdrowiu i zdrowiu swoich dzieci decydujesz Ty sama.

Komentarze (7)

 1. Ja bym dodała jeszcze picie 3 litrów wody minimum, stosowanie kremów z filtrem do twarzy, albo unikanie wystawiania twarzy na Słońce. Solarium zakazane, palenie i picie. A także gluten cukier nabiał. Jak najmniej kosmetyków na twarz, a jeśli już to jak najbardziej naturalne. Właśnie, czy będzie post na temat dobrych kosmetyków do malowania, żeli pod prysznic, żeli do higieny intymnej? Oraz o podpaskach i tamponach?
  Może za dużo wymyśliłam 🙂
  Czytam jak zawsze

  1. Hej Kabola, tak – 3 litry wody – z tym się zgodzę, no chyba że ktoś jest frutarianinem, to generalnie nie musi pić w ogóle albo bardzo niewiele (spożywa wodę strukturalną prosto z owoców). Co do stosowania kremów z filtrem – to raczej nie polecam chyba że jakieś ekologiczne kremy, normalne filtry po podgrzaniu na słońcu mogą wyrządzić więcej szkody. Słońce jest cudowne i jest szalenie zdrowe na skórę – ale oczywiście z umiarem – nie można dopuścić do spalenia skóry. Słońce to produkcja witaminy D3, która jest kluczowa dla skóry. Najlepiej chwilę wystawić twarz na słońce, a potem już chować się pod kapeluszem. Zobacz tu: http://noemidemi.com/kremy-z-filtrem-chronia-czy-szkodza-czyli-jak-zdrowo-korzystac-ze-slonca/
   No i solarium – w wielkim umiarze (bynajmniej nie na czekoladowy brąz przynajmniej w przypadku kobiet o jasnej skórze :)) – w zimie całkiem wskazane.
   Gluten, nabiał i cukier – oczywiście w odstawkę.
   Pomyślę o kosmetykach. Żel pod prysznic i do higieny intymnej – najlepsze to zwykłe marsylskie mydło eko. 🙂
   Dzięki za inspiracje 🙂
   Jak zawsze – dziękuję <3 i uściski ślę 🙂

  1. To mydło marsylskie mnie zainspirowalo. Jak to się ma do PH naszego? Nie szczypie?
   U was w sklepie będzie? Czytałam też o oleju kokosowym, czy w przypadku stosowania na twarz, jest ok? Nie wszystkim pasuje.
   Ogólnie lubię takie posty dotyczące kosmetyków, stosowania chemii w domu do sprzątania, dla takich początkujących w tym temacie jak ja, to bardzo cenne rady 🙂 czy jakaś konkretnie woda jest polecana? Źródłana mineralna?
   Na solarium i ja się wybrałam w celu poprawienia koloru swojej skóry, jak dobrze, że nie karcisz za to 🙂 natomiast dla mojej cery naczyniowej to przekleństwo.
   Ściskam!

  1. Hej bega, co do Ashwagandhy to Dr. Michelle Haff, lekarka medycyny naturalnej z Lilac Natural Medicine z Manchesteru nie widzi przeciwwskazań w stosowaniu tego zioła u kobiet karmiących (pisałam też o tym tu: http://noemidemi.com/najlepsze-ziola-dla-zestresowanego-niespokojnego-i-zle-sypiajacego-dziecka-wsrod-nich-nie-ma-tego-o-ktorym-wlasnie-pomyslalas/) a resweratrol to po prostu bardzo silny antyoksydant. Jeśli tylko nie pobierasz go z wina 🙂 to myślę, że spoko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij
Zamknij
Zaloguj się
Zamknij
Koszyk (0)

Brak produktów w koszyku. Brak produktów w koszyku.