11 KOMENTARZE

 1. “Kiedy twarze starszych kobiet są piękniejsze niż te nowe” – artur Rojek z piosenki Pomysł 2.
  Brzydzę się botoksem. Kiedy patrzę na zmarszczki moich dziadków- wyglądają pięknie, dodają im uroku, tajemnicy, plastyczności – i zawsze niesamowicie dobrze wychodzą na zdjęciach :).

  • Masz rację. Tak bardzo łatwo zatracić swoją indywidualność, upodobnić się do wszystkich innych z gładkimi czołami, napompowanymi ustami, tipsami, sztucznymi rzęsami. Piękno należy podkreślać, o urodę dbać ale całościowo – o zdrowe odżywianie, antyoksydanty, witaminy, trening – to daje faktycznie prawdziwe odmłodnienie.

   • Myślę że jak ktoś jest przekonany to żaden logiczny argument do niego nie dotrze 🙂 Choć teraz co raz więcej kobiet kwestionuje powszechnie narzucane wzorce w mediach i skłania się powoli ku naturalności więc jest szansa że przekonasz choć te wahające się osoby 🙂

 2. “Najbardziej prawdopodobne wyjaśnienie opiera się na hipotezie mimicznego sprzężenia zwrotnego (facial feedback hypothesis), która stwierdza, że ​​sprzężenie mięśni szkieletowych z mimiką twarzy odgrywa rolę przyczynową w regulowaniu emocjonalnego doświadczenia i zachowania. To właśnie Charles Darwin był pierwszym naukowcem, który to zauważył. Odczucia wzmaga swobodna ekspresja zewnętrznych oznak. Z drugiej strony, tłumienie zewnętrznych oznak ogranicza odczucia” – mam 49 lat i wlasnie po raz pierwszy w zyciu zdecydowlaam się na jakis zabieg z obszaru tzw. medycyny estetycznej. Konkretnie wstrzyknęłam botoks w “lwią zmarszczkę”..po raz pierwszy od lat nie wyglądam na wiecznie wkur@#$ą..i zgodnie z cytatem jesli to, ze nie mogę pokazać wkur@#$nia ma spowodowac ze to uczucie mnie ominie to EXTRA!

  • Twoja decyzja. Ja też mam taką zmarszczkę, ale nie robię sobie botoksu, bo wiem że to droga bez końca. Zrobisz to, będzie pięknie i gładko, ale zaraz inne fragmenty twarzy nie będą pasować do gładkiego czoła i tak zrobisz kolejne, zresztą ten botoks jak Ci się spodoba to już będziesz musiała powtarzać co kilka miesięcy, więc to takie zamknięte koło. Ja wybieram zdrowe odżywianie, zdrową suplementację i medytację – to wszystko też pozytywnie wpływa, przede wszystkim na poczucie własnej wartości i piękna bez względu na to czy masz jakąś zmarszczkę czy nie. Akceptacja jest kluczem do szczęścia. Walka z tym co Cię spotyka, z upływem czasu odbiera Ci energię. Lepiej ją spożytkować na coś innego. Ale oczywiście to moje zdanie na ten temat. Nie oceniam Twojego wyboru. Dużo miłości! <3

   • Mam 55 l., wstrzykiwałam kilka razy botoks i nie żałuję. Natomiast nie uważam, żeby była to droga bez końca. Sami stawiamy sobie granice. Ja w pewnym momencie uznałam, że jest mi ok i botoksu więcej nie robię. Od lat. Na razie. Wiek ok. 40 – 50 to czas na medycynę estetyczną u dobrego fachowca i bez przesadyzmu. Potem to już tylko skalpel, jeśli czujesz, że tak chcesz. I też w rękach najlepszych i doświadczonych specjalistów plastyków. A co do przesadnej emocjonalności stłumionej przez botoks: wielu kobietom zrobiłoby to przysługę ; ) Jak to klasyk powiedział – reguła złotego środka – umiar, umiar i jeszcze raz umiar. Do osób lubiących ryzyko: w szaleństwie jest też metoda, róbta, co chceta, to jest Wasze, nasze życie, więc żyjmy jak się nam podoba!

    • Oczywiście – rób to, co jest w zgodzie z Twoim sercem i tylko Twoim. Jeśli czujesz, że to dla Ciebie i nie masz żadnych wątpliwości, wiesz że nie robisz tego aby wypaść lepiej porównując się z innymi, jeśli ukochałaś swoje wewnętrzne dziecko, jeśli to nie jest kwestia zewnętrznego dowartościowania się, jeśli to jest Ci potrzebne na spacer w lesie, gdzie jest tylko natura, drzewa krzywe i proste, kwitnące i uschnięte, i nikt Cię nie ocenia, robisz to tylko ze względu na siebie, to rób to. Jeśli jednak ma to przykryć coś wewnątrz czego w sobie nie akceptujesz – to nie jest właściwa droga i Ci nie pomoże. To chodzenie na skróty. Zdrowa odżywcza naturalna dieta w jak największej części surowa, odpowiednia suplementacja i ćwiczenia fizyczne, uwolnienie negatywnych emocji, ograniczenie stresu – to bardziej wpłynie na Twój wygląd niż wstrzyknięcie botoksu i inne tego typu mocno ingerujące w ciało zabiegi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here