Wielka koniunkcja Jowisza i Saturna, co to dla Ciebie oznacza

Wielka koniunkcja Jowisza i Saturna, co to dla Ciebie oznacza

Wiele osób marzy o tym, aby wreszcie skończył się rok 2020. Ten rok większości się nie podobał, bo był inny niż wszystkie, totalnie abstrakcyjny i nienormalny.

Nikt nie lubi ograniczeń, nikt nie lubi wychodzić poza swoją strefę komfortu, nikt nie lubi zmian na gorsze, nikt nie lubi chaosu i na pewno nikt nie lubi niepewności.

2020 – rok niezwykły 

Choć ten rok był tak naprawdę niezwykły, pozwolił wielu ludziom się przebudzić, zacząć doceniać tu i teraz, być wdzięcznym za to co mają, ale też przyjrzeć się czy to za czym gonią ma sens, jaka jest istota życia, o co w tym wszystkim chodzi, pozwolił przyjrzeć się relacjom z ludźmi, z partnerem, z dziećmi, często ci najbliżsi stali się najbardziej dalecy i na odwrót.

To był rok, który nami wstrząsnął jako globalną ludzkością, szczególnie tymi najbardziej rozwiniętymi krajami, gdzie żyje się w pozornym dobrobycie (bo przecież wojny cały czas się toczą na świecie i wciąż głód zabija w Afryce). Pozornym, bo co to za dobrobyt, gdzie musisz nieustannie podążać za czymś nowym, za realizacją celów i osiąganiem wyższego statusu społecznego, musisz się realizować, musisz cały czas coś robić, zamiast po prostu być.

 


Jak zdrowo odżywiać dzieci
A może by tak zrobić komuś prezent pod choinkę lub na Nowy Rok? Książka Jak zdrowo odżywiać dzieci pomoże wdrożyć nowe zasady zdrowego odżywiania w życie. 

Jestem

Po „jestem” musi być jakiś konkretnie zdefiniowany zawód lub funkcja. W naszej kulturze nie możesz po prostu powiedzieć „jestem”.

Ciągła pogoń za czymś, ciągłe napięcie i stres powodują, że kompletnie zapominamy o tym co zostało nam dane, o naszym połączeniu ze źródłem, o naszym sercu i naszej intuicji, o naszym jestestwie.

Nie chodzi o to, aby wyrzec się pieniędzy, ale raczej uzmysłowić sobie obfitość jaka jest Ci dana, że gdy zmienisz swoje nastawienie nie będziesz musiała pędzić w kołowrotku. Przeświadczenie, że masz za mało i za mało osiągnęłaś, pozornie pcha Cię do przodu, ale w praktyce nigdy nie możesz się zatrzymać, bo żeby nie wiem co, zawsze będziesz miała za mało.

Wejście do wewnątrz

Dopóki nie wejdziesz do swojego wnętrza zawsze będziesz odczuwać brak. A przecież jesteś idealna, kompletna i pełna – taka jaka jesteś, jesteś boską istotą. Jesteś, nie potrzebujesz niczego, by czuć wypełniającą Cię miłość i spełnienie, to w Tobie po prostu jest.

Zabronili nam wychodzić na zewnątrz, więc zostaliśmy zmuszeni wejść do wewnątrz. I wielu osobom się to udało, rok 2020 oprócz plandemii przejdzie chyba jeszcze do historii, dlatego, że tak wiele osób nagle zaczęło medytować, choć wielu wydawało się to totalną abstrakcją i stratą czasu. Jak jest chaos wokół Ciebie logiczny umysł w niczym Ci nie pomoże, możesz tylko zwrócić się do swojego serca. Tam zawsze jest spokój, podświadome zrozumienie (w przeciwieństwie do tego rozumowego) i akceptacja.

Wielka Koniunkcja Jowisza i Saturna

Rok 2020 zaraz się skończy, ale jeszcze wcześniej 21 grudnia będzie miała miejsce Wielka Koniunkcja Jowisza i Saturna. Wprawdzie te dwie największe planety naszego układu słonecznego zbliżają się do siebie co ok. 20 lat, ale tak blisko jak 21 grudnia 2020 były ostatnio 800 lat temu. Będzie to widoczne gołym okiem z Ziemi w postaci silnego świecącego punktu na niebie. W Polsce zacznie się to 21.12.2020 o 19:20. W te Święta zobaczymy więc prawdziwą Gwiazdę Betlejemską.

To spotkanie będzie miało miejsce w zodiaku Wodnika, co wielu astrologów uważa za początek Ery Wodnika, czyli słynne Age of Aquarius. Przewidywania są takie, że nasze wejście w tę nową kosmiczną erę będzie katalizować głębokie zmiany w naszej zbiorowej świadomości w ciągu najbliższych lat.

Możesz nie czytać horoskopów, ale nie możesz negować działania tego gigantycznego zjawiska astronomicznego, które będzie miało energetycznie ogromny wpływ na Ziemię i nasze życie.

Jowisz i Saturn – dwa bieguny

Jowisz rządzi wzrostem, filozofią i wyższą wiedzą, podczas gdy Saturn rządzi strukturą, zasadami i lekcjami życia. A kiedy te dwie planety spotykają się w nowym znaku zodiaku, zmienia to sposób, w jaki odnosimy się do naszych granic, ekspansji umysłu i rozwoju jako społeczeństwa.

Think outside the box

Ponieważ planety łączą się w znaku Wodnika i pozostaną tutaj przez nadchodzący rok, ludzie odczują silną potrzebę przebudzenia się, otworzą umysły i zmieni się sposób w jaki działamy indywidualnie i jako społeczeństwo. Energia Wodnika uwielbia buntować się przeciwko status quo, lubi patrzeć w kierunku bardziej innowacyjnej przyszłości i skupiać się na dobru ludzkości.

Zmiany społeczne

Jowisz i Saturn mają duży wpływ na to, w jaki sposób odnosimy się do siebie nawzajem i budujemy nasze społeczeństwo. Koniunkcja Jowisza i Saturna katalizuje zmiany, które wykraczają daleko poza nasze życie osobiste.

Możemy zatem spodziewać się rewolucyjnych zmian społecznych, większego skupienia na kwestiach humanitarnych, większego nacisku na budowanie społeczności i nieoczekiwanych postępów w technologii, które zaspokajają potrzeby ludzie. I wcale nie mówię tu o 5G.

 

 


NOWA KSIĄŻKA „JAK ZDROWO ODŻYWIAĆ DZIECI”

W PIĘKNYM WYDANIU W TWARDEJ OPRAWIE JUŻ JEST!!!!

Jeśli nurtują Cię pytania:

Jak odżywiać dziecko, aby było zdrowe? lub Jak zdrowo odżywiać dzieci?

Jakie pokarmy są najważniejsze i najzdrowsze dla dziecka?

Jak naturalnie wspierać odporność dziecka?

I szukasz zdrowych i prostych przepisów na dania dla dziecka

bez mięsa, bez nabiału, bez glutenu i bez cukru,

to ta książka jest dla Ciebie

Jak zdrowo odżywiać dzieci
E-book „Jak odżywiać dziecko aby było zdrowe?” lub książka „Jak zdrowo odżywiać dzieci” do kupienia na blogu. 

 

Nie bój się zabierać głosu

Koniec z przemilczaniem kwestii, które są ważne dla Ciebie i Twojej społeczności – nie bój się zabierać głosu i edukować innych na temat niesprawiedliwości. Zmień najpierw siebie, a potem pomóż innym zmieniać się poprzez swoje działania.

Doceń indywidualność – swoją i innych

Era Wodnika to przestrzeń dla niekonwencjonalnych myśli i innowacyjnych rozwiązań problemów społecznych. Wielka Koniunkcja przypomina nam, że rzeczy, które czynią nas wyjątkowymi, są w rzeczywistości naszymi najsilniejszymi cechami, więc rzuć sobie wyzwanie, aby docenić swoją indywidualność i jednocześnie otwierać serce na różnice w innych.

Nowa nieznana przyszłość

Wielka Koniunkcja zachodzi przy zerowym stopniu Wodnika, stopniu znanym z rozpoczynania nowych cykli i nowych początków. Za każdym razem, gdy planeta znajduje się na zerowym stopniu znaku, jest naładowana energią nowego startu – w połączeniu z przyszłościową atmosferą Wodnika, to kosmiczne wydarzenie wprowadzi nas bezpośrednio w ekscytującą, nieznaną przyszłość.

Nie opieraj się zmianom

Nie opieraj się więc zmianom, które przychodzą wraz z postępem. Pozostawanie w stagnacji nie wchodzi w grę, nawet jeśli nie jesteś pewna, co przyniesie przyszłość. Odważnie ruszaj w bardziej innowacyjną i otwartą przyszłość.

Reklama

Kids Vitek i Kids Omega BioLoveShop.com
KIDS VITEK – zestaw minerałów i witamin dla dzieci w najlepiej przyswajalnych formach (np. B12 – metylokobalamina, kwas foliowy – l-metylofolian wapnia) oraz KIDS OMEGA-3 – kwasy tłuszczowe Omega-3 pozyskane z peruwiańskich Anchois – w malutkich kapsułkach łatwych do połknięcia zapakowanych w szklane słoiczki – do kupienia w BioLoveShop.com

 

Czas buntowników

Energia Wodnika uwielbia kwestionować status quo, a Wielka Koniunkcja w tym znaku pobudzi naszą potrzebę buntu przeciwko normom społecznym i wesprze nasze nonkonformistyczne przekonania. Niezależnie od tego, czy chodzi o eksperymentowanie z nowym wyglądem, poznanie swoich duchowych przekonań, nowe zasady zdrowego odżywiania, nieszczepienie się na wirusa, czy też podążanie niekonwencjonalną ścieżką kariery, teraz jest czas, aby wyrwać się z tego, co „normalne” i zrobić to, na co tak naprawdę zawsze miałaś ochotę.

Materializm kontra duchowość

Planety Jowisz i Saturn w 2020 roku przebywały w znaku Koziorożca kładąc duży nacisk na bezpieczeństwo finansowe i bogactwo materialne. Wielka Koniunkcja w Wodniku to powiew świeżego powietrza, który odwróci naszą uwagę od rzeczy namacalnych, takich jak pieniądze i bogactwo. Jeśli chcesz naprawdę poczuć atmosferę Ery Wodnika w nadchodzącym roku, nie daj się zbytnio pochłonąć myśleniem o sprawach materialnych i zamiast tego skup się bardziej na swojej intuicji i pragnieniach serca.

 

Podwyższaj swoje wibracje

W 2020 roku bardzo podwyższyły się wibracje Ziemi i żeby dopasować się do życia na naszej planecie też musimy zwiększyć swoje wibracje. Każda emocja ma określony poziom wibracji, strach należy do emocji o najniższej wibracji, miłość, a szczególnie ta bezwarunkowa miłość do tych najwyższych. Każda pozytywna myśl Cię unosi, każda negatywna dołuje. Co lepsze, nasze myśli mają się teraz dużo szybciej manifestować w realnym świecie.

Twoje myśli są jedną rzeczą, którą możesz w pełni kontrolować, a jednocześnie jest to tak trudne. Teraz jednak niezbędne jest, aby się tego nauczyć. Od tego będzie zależeć Twoje szczęście.

I właśnie tego życzę Ci na Święta i Nowy Rok – pełnej kontroli nad własnymi myślami, tak aby Cię wspierały i kreowały Twoją rzeczywistość i słuchania głosu serca, aby prowadził Cię tam gdzie zawsze chciałaś pójść.

 

 

 


 

Wpadnij też na moje konto na INSTAGRAMIE – dużo fajnych przepisów dla dzieci, interesujące story i inspirujące przesłania dla dobra mamy i dziecka.

 


 

Noemi Demi 

czyli Magdalena Dzikiewicz-Polak, zafascynowana zdrowym odżywianiem i zdrowym życiem od dziecka. Weganka, biegaczka i maratonka, mama 2 dzieci – Marcela i Mileny. Autorka bloga NoemiDemi.com i niedawno wydanej książki „Jak zdrowo odżywiać dzieci„.

Blog NoemiDemi.com to blog o zdrowiu dziecka i mamy, blog o zdrowiu kobiety i generalnie blog o zdrowym życiu.

Blog Noemi Demi to znacznie więcej niż zwykły blog parentingowy, to inspiracja do działania, do wyboru tego co najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka, do zamieszania Ci w głowie i do zmian, jeśli tylko odważysz się wprowadzić je w życie.


Szukasz witamin, suplementów i zdrowej żywności dla siebie i dziecka? Zajrzyj do naszego sklepu

 


DISCLAIMER:

Moje artykuły to osobiste przemyślenia na temat szeroko pojętej tematyki zdrowotnej na bazie informacji z jak najlepiej wybranych źródeł oraz własnego doświadczenia. Nie zastępują profesjonalnej porady lekarskiej. Pamiętaj – o swoim zdrowiu i zdrowiu swoich dzieci decydujesz Ty sama.

Dodaj komentarz

Zamknij
Zamknij
Zaloguj się
Zamknij
Koszyk (0)

Brak produktów w koszyku. Brak produktów w koszyku.