33 afirmacje dla dzieci, które dadzą im moc
33 afirmacje dla dzieci, które dadzą im moc

33 afirmacje dla dzieci, które dadzą im moc

33 afirmacje dla dzieci, które dadzą im moc

Kiedy myślimy o wizualizowaniu i manifestowaniu tego, czego pragniemy, jednym z najprostszych i najpotężniejszych narzędzi, jakie mamy do dyspozycji, jest afirmacja.

Powtarzanie sobie szybkich, pozytywnych stwierdzeń może w dużym stopniu wzmocnić ogólne poczucie wiary w siebie i we własne możliwości, a także pozwala zaufać sercu i wyższemu prowadzeniu. W przypadku dzieci obowiązują te same zasady.

Dzieci rodzą się wolne

Dzieci rodzą się cudownie wolne i połączone ze źródłem, ich mądrość jest dużo większa od naszej. Tylko ich ciała są jeszcze niezdolne, żeby mogły same przetrwać, dlatego potrzebują nas. Swoich rodziców i opiekunów. W miarę rozwoju dziecka jego umysł nadaje na falach teta i przyswaja wszystko co widzi i co słyszy z otaczającej go rzeczywistości. Dziecko powoli jest programowane i uczy się ograniczeń.

Nie rób tego, nie dotykaj, nie bądź ciekawski, nie zadawaj tylu pytań, bądź ostrożny, uważaj, bo upadniesz, bądź grzeczny, słuchaj dorosłych (ha ha ha),

Woda jest niebezpieczna. Zwierzę jest niebezpieczne. To ci się nie uda. Tego nie możesz sam zrobić. Ja to zrobię za Ciebie. To jest za drogie. Na to nas nie stać. Nie możesz mieć tej zabawki. On jest lepszy od Ciebie. On jest gorszy. Z nim nie możesz się bawić. Itp. itd.

I takie tam mniej lub bardziej niszczące zdania, które głęboko wnikają w podświadomość i kreują rzeczywistość dziecka.

Często nawet nie chcemy zrobić nic złego, ale bezwiednie negatywnie programujemy dziecko, ograniczamy jego potencjał, możliwości, wiarę w siebie i w swoje zdolności.

Człowiek rodzi się idealny i ma głębokie poczucie własnej wartości

Człowiek rodzi się idealny taki jaki jest. Dziecko ma głębokie poczucie własnej wartości, żąda opieki, żąda jedzenia, żąda życia, żąda obfitości, bo to mu się należy, jak każdemu z nas.

Dopiero z chwilą programowania okazuje się, że nie jest tak idealne, że świat nie jest tak piękny i że wiele rzeczy nie jest dla niego.

 

 


NOWA KSIĄŻKA „JAK ZDROWO ODŻYWIAĆ DZIECI”

W PIĘKNYM WYDANIU W TWARDEJ OPRAWIE JUŻ JEST!!!!

Jeśli nurtują Cię pytania:

Jak odżywiać dziecko, aby było zdrowe? lub Jak zdrowo odżywiać dzieci?

Jakie pokarmy są najważniejsze i najzdrowsze dla dziecka?

Jak naturalnie wspierać odporność dziecka?

I szukasz zdrowych i prostych przepisów na dania dla dziecka

bez mięsa, bez nabiału, bez glutenu i bez cukru,

to ta książka jest dla Ciebie

Jak zdrowo odżywiać dzieci
E-book „Jak odżywiać dziecko aby było zdrowe?” lub książka „Jak zdrowo odżywiać dzieci” do kupienia na blogu. 

 

Bezwarunkowa miłość

To bardzo trudne zadanie dla matki, żeby dać dziecku tylko bezwarunkową miłość, bezpieczeństwo i opiekę, a nie wskazywać wszystkiego palcem. To bardzo trudne, żeby oddzielić się od dziecka i dać mu poznawać życie tak jak chce. Każdy chce kreować swoje dziecko bądź na swoje podobieństwo bądź na podobieństwo osoby, którą chciałby być.

Zrobiłaś na pewno mnóstwo dobrego dla swojego dziecka, ale też wiele rzeczy spieprzyłaś. To normalne. Zaakceptuj to i idź do przodu z nowym podejściem i nowym nastawieniem.

Co może pomóc Twojemu dziecku w kreowaniu jego własnej pięknej rzeczywistości?

Afirmacje.

Co to są afirmacje?

Afirmacje to skuteczny sposób na umieszczenie pozytywnych wiadomości w podświadomości. Na zmianę niektórych programów w głowie, które zasiały niepewność i strach.

Chodzi o to, aby zacząć wprowadzać taki sposób myślenia, w którym negatywne myśli zastępujesz tymi pozytywnymi. W końcu zaczniesz wierzyć we wszystkie dobre rzeczy, które mówisz o sobie.

33 afirmacje dla dzieci, które dadzą im moc
Jestem szczęśliwy. Wszystkie moje marzenia się spełniają.

Jak tworzyć afirmacje?

Afirmacje działają najlepiej, jeśli przestrzegasz kilku prostych zasad:

Wypowiadaj je pozytywnie, w czasie teraźniejszym. Powiedz „Jestem pewna siebie i odnoszę sukcesy” zamiast „Będę pewna siebie i odniosę sukces”, ponieważ skupianie się na przyszłym stanie nie jest odbierane przez podświadomość – ona zna tylko tu i teraz. Używaj także pozytywnych stwierdzeń. Powiedzenie „Nie jestem głupia” jest odczytane przez podświadomość wręcz przeciwnie „Jestem głupia”. Podświadomość nie przetwarza negatywów. Zresztą sama zobacz, jak sobie powiesz – Nie myśl o niebieskim słoniu – to co wizualizuje Ci się w głowie? Tak samo jest z podświadomością.

Przywołaj odpowiednie uczucia. Mówienie „Jestem bogaty”, gdy czujesz się biedny, wysyła do Twojej podświadomości jedynie wiadomości o konflikcie z prawdziwym uczuciem. Niezależnie od tego, jakie słowa wypowiadasz w danym momencie, staraj się poczuć odpowiednie emocje zgodne z tym twierdzeniem, ponieważ Twoja podświadomość będzie bardziej skłonna w to uwierzyć.

Powtarzaj, powtarzaj, powtarzaj. Afirmacje nie działają, jeśli powiesz je tylko raz lub dwa razy. Recytuj je wiele razy w ciągu dnia, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Dobrą rzeczą w tym jest to, że możesz mówić sobie afirmacje, dzięki czemu mogą one bezproblemowo dopasować się do Twojej rutyny.

Reklama

Kids Vitek i Kids Omega BioLoveShop.com
KIDS VITEK – zestaw minerałów i witamin dla dzieci w najlepiej przyswajalnych formach (np. B12 – metylokobalamina, kwas foliowy – l-metylofolian wapnia) oraz KIDS OMEGA-3 – kwasy tłuszczowe Omega-3 pozyskane z peruwiańskich Anchois – w malutkich kapsułkach łatwych do połknięcia zapakowanych w szklane słoiczki – do kupienia w BioLoveShop.com

 

Dlaczego warto uczyć dziecko afirmacji?

Dla dzieci afirmacje mogą być tak samo przydatne, jak dla dorosłych. Rozwój społeczny, wyzwania w szkole i ogólna chaotyczna sytuacja na świecie są dla dziecka trudne, dlatego ważne jest, aby nauczyło się walczyć z negatywnymi myślami o sobie.

Jeśli zaczniesz uczyć dziecko myśleć pozytywnie w młodym wieku zmieni się jego sposób postrzegania świata.

Afirmacje dodają pewności siebie i motywują. Uczą również dziecko, jak może sobie pomóc, gdy dzieje się coś negatywnego, nawet gdy Ciebie nie ma w pobliżu.

Jak używać afirmacji?

Możesz stworzyć razem z dzieckiem karty afirmacji (to raczej z tymi które umieją czytać i pisać) i losować na każdy dzień jedną i cały dzień tę jedną afirmację powtarzać dziecku i żeby ono też oczywiście to powtarzało.

Dobre są też ćwiczenia przed lustrem.

Możesz przypomnieć dziecku o afirmacji, kładąc kartę na lodówce lub w jego pokoju i wskazując ją, gdy widzisz, że może potrzebować swojej afirmacji.

33 afirmacje dla dzieci, które dadzą im moc
Naucz dziecko czuć własną moc. Mam w sobie moc. 

33 afirmacje dla dzieci, które dadzą im moc

Jeśli chodzi o afirmacje dla dzieci, to im prostsze, tym lepsze. Nie powinno to być więcej niż pięć słów. Możesz stworzyć afirmacje dopasowane do konkretnej sytuacji – np. jestem w stanie wykonać to zadanie z matematyki lub bardziej ogólne dla życia codziennego.

Poniższe stwierdzenia są odpowiednie praktycznie dla każdego dziecka:

 1. Kocham siebie.
 2. W naszym domu skupiamy się na pozytywnych rzeczach.
 3. Jestem wielki.
 4. Mam w sobie moc.
 5. Jestem spokojny.
 6. Wierzę w siebie.
 7. Mam znaczenie.
 8. Jestem inteligentny.
 9. Rodzice mnie kochają.
 10. Mogę to zrobić.
 11. Jestem silny.
 12. Jestem pozytywny.
 13. Jestem pewny siebie.
 14. Jestem odważny.
 15. Moje błędy pomagają mi się uczyć.
 16. Jestem piękny.
 17. Rozumiem matematykę.
 18. Mogę wykonać to zadanie.
 19. Jestem zmotywowany.
 20. Potrafię czytać.
 21. Mogę zrobić to zadanie.
 22. Mogę być kimkolwiek zechcę.
 23. Jestem wystarczający.
 24. Staję w obronie siebie.
 25. Mam wszystko, czego potrzebuję.
 26. Jestem kochany.
 27. Moje życie jest wspaniałe.
 28. Ufam swojemu sercu. Ufam sobie.
 29. Jestem dobrym przyjacielem.
 30. Jestem dobrą osobą.
 31. Jestem ważny.
 32. Codziennie się rozwijam i uczę czegoś nowego.
 33. Moje marzenia się spełniają.

 

Gdy Twoje dziecko będzie starsze i będzie mogło konceptualizować głębsze i dłuższe afirmacje, możesz pomóc mu wymyślić kilka dopasowanych do jego indywidualnych potrzeb.

33 afirmacje dla dzieci, które dadzą im moc
Kocham siebie

Co jeszcze zrobić, aby dziecko lepiej radziło sobie z emocjami?

Aby dzieci czuły się swobodnie wyrażając i pracując nad emocjami, niezbędna jest bezpieczna przestrzeń. Muszą wiedzieć, że mają prawo do przeróżnych uczuć i mogą o nich mówić. Uczuć nigdy nie należy negować. Jeśli nie wiedzą, jak wyrazić swoje uczucia werbalnie, dobrym rozwiązaniem jest nakłonienie ich do rysowania tego co czują.

Ekspresja poprzez zabawę. Często dzieciom wygodniej jest mówić o tym, jak się czują, gdy bawią się lalką lub ulubioną postacią. Dziecko może używać zabawki lub lalki do naśladowania siebie, często ujawniając, jak się czuje.

Pokaż dziecku, jak rozpoznać emocje. Rodzice często zwracają uwagę na negatywne emocje dziecka, podczas gdy ważne jest, aby skupić się również na pozytywnych. Kiedy widzisz, że Twoje dziecko przeżywa radosne chwile zapytaj je, jak się czuje. Pomóż mu uświadomić sobie to szczęście.

Na przykład możesz powiedzieć coś w stylu: Widzę, że jesteś szczęśliwy, że gramy w tę grę. Pomoże im to rozpoznać własne uczucia w przyszłości.

Szczęśliwe dziecko szczęśliwa matka?

Każdy matka chce, aby jego dziecko było szczęśliwe, pewne siebie i przekonane o swojej mocy. Aby mogło się realizować. Jako matka pamiętaj jednak, że Twoje dziecko ma swoją własną drogę i najlepiej będzie jak tę jego potrzebę wolności zaakceptujesz jak najwcześniej. Miłość i wolność – to bardzo trudne połączenie, bo miłość zawsze budzi zaborczość i chęć kontroli, nawet w imię dobra. Próbuj jednak na ile możesz. Bądź taką matką, jaką zawsze chciałaś mieć.

Afirmacje są prostym i skutecznym narzędziem, które może pomóc dziecku być szczęśliwym i silnym tu i teraz. Afirmacje pomogą Twojemu dziecku świadomie kreować własną rzeczywistość i brać za swoje życie pełną odpowiedzialność.

33 afirmacje dla dzieci, które dadzą im moc
Bardzo nieidealna matka razem ze swoimi idealnymi dziećmi. Choć oczywiście każdy jest idealny dokładnie taki jaki jest. I o to w tym właśnie chodzi. 

Źródła:

https://www.mindbodygreen.com/articles/affirmations-for-kids

https://medium.com/change-your-mind/reprogramming-your-subconscious-mind-ecaae9640aad

http://www.sarcoma.pl/baza-wiedzy/recenzje/w-jaki-sposob-umysl-wplywa-na-leczenie/

 

 

 

 


 

Wpadnij też na moje konto na INSTAGRAMIE – dużo fajnych przepisów dla dzieci, interesujące story i inspirujące przesłania dla dobra mamy i dziecka.

 


 

Noemi Demi 

czyli Magdalena Dzikiewicz-Polak, zafascynowana zdrowym odżywianiem i zdrowym życiem od dziecka. Weganka, biegaczka i maratonka, mama 2 dzieci – Marcela i Mileny. Autorka bloga NoemiDemi.com i niedawno wydanej książki „Jak zdrowo odżywiać dzieci„.

Blog NoemiDemi.com to blog o zdrowiu dziecka i mamy, blog o zdrowiu kobiety i generalnie blog o zdrowym życiu.

Blog Noemi Demi to znacznie więcej niż zwykły blog parentingowy, to inspiracja do działania, do wyboru tego co najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka, do zamieszania Ci w głowie i do zmian, jeśli tylko odważysz się wprowadzić je w życie.


Szukasz witamin, suplementów i zdrowej żywności dla siebie i dziecka? Zajrzyj do naszego sklepu

 


DISCLAIMER:

Moje artykuły to osobiste przemyślenia na temat szeroko pojętej tematyki zdrowotnej na bazie informacji z jak najlepiej wybranych źródeł oraz własnego doświadczenia. Nie zastępują profesjonalnej porady lekarskiej. Pamiętaj – o swoim zdrowiu i zdrowiu swoich dzieci decydujesz Ty sama.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij
Zamknij
Zaloguj się
Zamknij
Koszyk (0)

Brak produktów w koszyku. Brak produktów w koszyku.