Ryba dla dziecka - zawsze w chlorellą

Chlorella 100% ORGANIC wspaniały superpokarm dla Twojego dziecka do kupienia w BioLoveShop.com

Co do ryb zdania są podzielone. Jedni mówią, że są niezwykle zdrowe. Inni zarzucają im ogromną ilość toksyn.

Ryba dla dziecka – czy to dobry pomysł?

Badanie przeprowadzone na University of Pennsylvania wykazało, że dzieci, które jedzą dużo ryb, mają wyższe IQ i śpią lepiej w porównaniu z tymi, które rzadko lub nigdy nie spożywają ryb. Zespół naukowców ocenił wpływ lepszego snu u dzieci, które spożywały więcej ryb na zdolności poznawcze.

W ramach badania zebrano dane od 514 dzieci w wieku 12 lat. U dzieci badano częstotliwość spożywania ryb oraz wzorce snu analizując takie parametry jak opór przez pójściem spać, czas zasypiania, czas snu, lęki nocne, budzenie się w nocy, zaburzenia snu i senność w ciągu dnia. Mierzono również iloraz inteligencji dziecka na podstawie werbalnych i obrazkowych zadań.

Ryba dla dziecka

Marcel zapatrzony w płaszczkę w Oceanarium w Lizbonie, jeśli będziecie w Portugalii koniecznie się tam wybierzcie, naprawdę warto

Wyniki wykazały, że 58 procent dzieci jadło ryby dwa lub trzy razy w tygodniu, 25 procent z nich spożywało ryby co najmniej raz w tygodniu, a 18 procent rzadko lub nigdy nie spożywało ryb. Naukowcy odkryli, że dzieci, które często spożywały ryby, miały wyższe wyniki IQ i niższe wyniki zaburzeń snu w porównaniu z dziećmi, które rzadko lub nigdy nie jadły ryb. Co więcej, uczestnicy, którzy jedli ryby, gdy mieli od dziewięciu do jedenastu lat, mieli wyższe wyniki IQ w porównaniu z tymi, którzy rzadko lub nigdy nie jedli ryb. Wydaje się więc, że ryba dla dziecka to dobry pomysł.

Według naukowców, sen łączy spożycie ryb z wydajnością poznawczą. Wskazuje to, że częste jedzenie ryb może poprawić jakość snu, prowadząc do lepszych długoterminowych wyników poznawczych. Badacze zauważyli również, że ich odkrycia potwierdzają wyniki wcześniejszych badań, takich jak związek spożycia omega-3 i wydajności poznawczej oraz związek konsumpcji omega-3 z lepszym snem.

 


Jeśli nurtują Cię pytania: 

Jak odżywiać dziecko, aby było zdrowe? 

Jak rozszerzać dietę niemowlęcia?

Jakie pokarmy są najważniejsze i najzdrowsze dla dziecka?

Jak naturalnie wspierać odporność dziecka?

to ta książka jest dla Ciebie

Jak odżywiać dziecko, aby było zdrowe

Nowy rewolucyjny e-book “Jak odżywiać dziecko, aby było zdrowe?”. To przewodnik, który pokaże Ci jakie drogi wybrać chcąc zdrowo odżywiać dziecko. E-book do kupienia w BioLoveShop.com


Ryba dla dziecka – pokarm kontrowersyjny…

I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że w dzisiejszym świecie ryby są pokarmem co najmniej kontrowersyjnym. A już najbardziej popularna ryba serwowana w domu i w restauracjach, pozornie uważana za zdrową – łosoś hodowlany.

Łososia hodowlanego trzeba omijać z daleko. Chyba, że jest to hodowla ekologiczna. Konwencjonalna hodowla łososia jest katastrofą zarówno dla środowiska, jak i zdrowia ludzi, a testy wykazały, że taki łosoś jest około pięć razy bardziej toksyczny niż jakikolwiek inny testowany pokarm.

W badaniach, myszy karmione łososiem hodowlanym rozwinęły otyłość i cukrzycę – efekty, które naukowcy uważają za związane z toksycznymi ekspozycjami.

Poza pestycydami i antybiotykami stosowanymi w hodowli ryb, najgorszym źródłem toksyn jest sucha karma w postaci peletu, który zawiera dioksyny, PCB i inne toksyczne zanieczyszczenia.

Stężenie PCB w łososiu hodowlanym jest średnio osiem razy większe niż w dzikim.

Łosoś hodowlany nie ma również tak dobrego profilu zdrowotnego jak dziki łosoś. Ten hodowlany zawiera ponad 5,5 razy więcej tłuszczu omega-6 niż dziki łosoś, co dodatkowo zaburza proporcję kwasów omega-3 do omega-6 już bardzo złą u większości ludzi.

Ryba dla dziecka

Ocean Indyjski w Oceanarium w Lizbonie

Jaka więc ryba dla dziecka?

Dobrym wyborem jest dziki łosoś, coraz częściej dostępny w sklepach. Można również podawać małe ryby typu sardynki, makrele, śledzie i sardele.

Rtęć w rybach

Te większe większe ryby typu tuńczyk czy miecznik są zanieczyszczone rtęcią. Choć tak dla ciekawostki wśród Japończyków słynących z wysokiego spożycia ryb (głównie tuńczyka, który ma jej wiele) zatrucia rtęcią wcale się nie spotyka.

Dlaczego rtęć w rybach nie przeszkadza Japończykom, którzy jak wiadomo są jednymi z najdłużej żyjących ludzi?

Po pierwsze – Wiele badań wykazało, że selen, którego duże ilości znajdują się w rybach oceanicznych, pochłania rtęć, neutralizując jej toksyczne działanie.

Po drugie – Japończycy jedzą ryby zazwyczaj w towarzystwie wodorostów, które również pomagają oczyszczać organizm z toksyn.

Jeśli więc podajesz dziecku rybę – w trakcie jedzenie podaj mu chlorellę (sama zresztą też weź) – w ten sposób chlorella pomoże pozbyć się rtęci w rybach i innych ciężkich metali.

Z drugiej strony śmieszy mnie czasem, że ludzie bardziej boją się rtęci w rybach niż tej w szczepionkach. Ta wstrzykiwana domięśniowo niby mniej szkodzi? Obawiam się, że jest dużo gorsza, szczególnie, że bez problemu może dotrzeć do mózgu, co na pewno nie ma miejsca w przypadku spożywania ryb.

Ryba dla dziecka

I znalazła się rybka Nemo

Ryba dla dziecka – to co najważniejsze z ryby w formie suplementu

Ryby w Polsce nie za często goszczą na naszym stole. Sposobem na regularne spożywanie ryb, a właściwie na spożywanie tego co jest w nich najważniejsze – czyli kwasów tłuszczowych omega-3 – jest odpowiednia suplementacja. Kwasy tłuszczowe Kids Omega-3  TiB dla dzieci jest dobrym przykładem takiego suplementu.

Reklama

Witaminy i Omega-3 dla dzieci

Witaminy i minerały dla dzieci oraz kwasy tłuszczowe Omega-3 pozyskane z peruwiańskich Anchois – w malutkich kapsułkach łatwych do połknięcia – do kupienia w BioLoveShop.com


Co możesz jeszcze zrobić, aby poprawić rozwój umysłowy dziecka?

Zachęcaj dziecko do rozwoju poznawczego, zwłaszcza w zakresie pamięci, koncentracji, uwagi i percepcji.

Zapewnij miłą atmosferę

Kochające, komfortowe i wspierające środowisko jest ważnym czynnikiem w rozwoju poznawczym dzieci. Może pomóc zwiększyć ich pewność siebie i dać im możliwość skupienia się na innych aspektach rozwoju, zamiast szukać akceptacji. Pocałunki, uściski i inne sposoby wyrażania emocji mogą pomóc dzieciom w nauce wyrażania swoich uczuć i używania mowy ciała jako sposobu komunikowania się.

Ryba dla dziecka

Tu kręcę właśnie film z rekinem w głównej roli

Ćwicz fizycznie i psychicznie

Rozwój fizyczny i umysłowy są niezbędne dla rozwoju dziecka, jako że jedno wpływa na drugie. Przykładem dobrego ćwiczenia fizycznego dla dzieci jest pływanie, podczas gdy różne gry edukacyjne są przykładami ćwiczeń umysłowych, które są dobre dla ich rozwoju poznawczego.

Ryba dla dziecka

Marcel z wielką rybą z butelek PET (dobra, dobra – wiem, że to ssak). Oceanarium w Lizbonie – genialna zabawa dla dziecka – odkrywanie podwodnego świata

Zabawa

Dzieci lubią się dobrze bawić. A kto nie lubi? Zabawa i odkrywanie nowych obszarów są ważne dla poprawy ich zdolności poznawczych. Dzieci najlepiej uczą się przez zabawę.

Baw się więc dobrze ze swoim dzieckiem i podaj mu rybę od czasu do czasu.

Reklama

Ryba dla dziecka

Kwasy tłuszczowe Omega-3 TiB pozyskane metodą molekularnej destylacji, jedynej, która usuwa metale ciężkie, PCB i inne toksyny do niewykrywalnego poziomu – kupisz w BioLoveShop.com


Źródła:

www.naturalnews.com/2018-01-13-research-suggests-a-connection-between-omega-3s-cognitive-performance-in-school-children.html; articles.mercola.com/sites/articles/archive/2018/06/04/why-fish-is-the-ultimate-superfood.aspx; articles.mercola.com/sites/articles/archive/2018/03/24/why-farmed-salmon-are-toxic.aspx

 


Noemi Demi

Blog Noemi Demi to znacznie więcej niż zwykły blog, to inspiracja do działania, do wyboru tego co najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka, do zamieszania Ci w głowie i do zmian, jeśli tylko odważysz się wprowadzić je w życie.

 


Szukasz witamin, suplementów i zdrowej żywności dla siebie i dziecka? Zajrzyj do naszego sklepu


DISCLAIMER:

Moje artykuły to osobiste przemyślenia na temat szeroko pojętej tematyki zdrowotnej na bazie informacji z jak najlepiej wybranych źródeł oraz własnego doświadczenia. Nie zastępują profesjonalnej porady lekarskiej. Pamiętaj – o swoim zdrowiu i zdrowiu swoich dzieci decydujesz Ty sama.